Jep ik weet hoort bij pubers maar Moet het even kwijt hij had niet geluisterd op school en meester belde en ik daar op ook boos geworden ik zeg ga maar even uurtje rondje lopen daarna wil ik je weer zien. Nu is die nog niet terug en nu heb ik ( spijt dat ik het zo aanpakte) maar. grrr opvoeden help. Wel nog goed gesprek daarna met zijn meester gehad maar nu wacht ik op de belangrijkste persoon. Waarom kon ik hem even niet naar zijn kamer sturen en daarna praten. Dus bij deze moest het even kwijt. Hopelijk is die snel weer terug.
ligt eraan hoe ernstig het is natuurlijk, maarre....hier is de regel dat wat er op school gebeurd er thuis geen straf voor gegeven wordt...Dat regelt school maar. Naar buiten sturen doe ik dus ook niet. En ja, ik heb in een enkel geval wél straf gegeven, maar dan was het ook wel zeer ernstig.
Opstapeling van een paar dagen. Gisteren weer liegen met huiswerk vandaag brutaal doen tegen meester en niet doen wat meester zei.. Had pleindienst en zoon weigerde het te doen en loopt zo weg. Maar regels zijn regels Moet ook toe geven. Mijn reactie was eigenlijk meer bezorgd schaamte en ook dat koppige van hem. Van naar kamer sturen daar leert hij niet van dat vind hij alleen maar fijn. Ga maar rondje lopen en kom daarna terug. Ik ben te boos hij woord te boos en nu maak ik mij ongerust. Hoe wil je het hebben. Als school belt schiet mijn hart in mijn keel vorig jaar drie keer geschorst en weten ook nu deels oorzaak. Verder op zoek ! Hij kan zo koppig zijn ik zeg nog tegen meester laat hem gaan want hij doet het dan toch echt niet hij kan echt heeeeeeeeeeeeel koppig zijn. Daarna kan je weer met hem praten pfffffffffff. En ik reageerde te emotioneel. ( fout fout fout)
Wij werden vroeger ook weleens naar buiten gestuurd. Waren dan zo rot vervelend, dat mijn moeder zei, ga maar rondje bos en als je afgekoeld bent, kom je maar terug. We waren beetje zelfde leeftijd als jouw zoon. Komt goed hoor, laat hem maar even afkoelen.
Lijkt mij ook een nare situatie TS...ik hoop dat hij snel weer thuis is! Oh...en weest ook niet te hard voor jezelf; je doet het uiteindelijk toch met de beste intenties...
Tja, liegen over het huiswerk vind ik pakkie aan van school hoor. Ik zou zelf alleen maar zeggen dat hij zichzelf ermee heeft. Hij krijgt er op school genoeg over te horen, lijkt me. En als school hem dan straf geeft (bijv nakomen/regels schrijven) gewoon zeggen dat hij dat aan zichzelf te danken heeft. En de meester kan jou wel aanspreken dat hij pleindienst heeft, hij hoort je zoon daarop aan te spreken, is hij vervolgens brutaal moet de meester zélf ingrijpen. Hij is erbij, jij bent thuis. Een beetje het principe dat als mijn man hier wat zegt tegen de kinderen ik me daar ook niet mee bemoei/en andersom.
Hij loog tegen mij over huiswerk gisteren. Hij had het gedaan zij hij naar het naar bed gaan bleek dat hij dat niet gedaan had. Dus als nog samen zijn worden Engels geleerd de afspraak is dat hij met zijn Engels naar mij komt doen we het samen leren.Maar nee hoor zijn antwoord heb geen ZIN> hij staat onvoldoende voor Engels en ik heb al geen hele hoge eisen maar ik wil wel minimaal een 6 op zijn eind rapport en geen zin is geen reden. Dat andere gaat meester morgen ook doen maar regels zijn regels. Als hij z.n bui heeft pfff. Dan kom je er niet door.
Maar eigenlijk is dat toch heel simpel? Jij bent zijn moeder. Je kunt hem niet altijd zijn zin geven. Doe misschien 30 min samen aan tafel zitten voor zijn huiswerk en daarna dat hij kan doen wat hij wilt Zo geef je hem steun, kun je helpen/begeleiden waar nodig en weet je 100% zeker dat hij zijn huiswerk heeft gemaakt
Dat doen wij ook samen zo. Was even gisteren avond naar mijn oma toen ik thuis kwam vroeg ik heb je huiswerk ja zegt hij deel heeft hij gedaan andere deel had hij GEEN ZIN in. En heeft het niet gedaan. Met Engels is de afspraak dan komt hij om 20.30 bij mij doen we de woorden en is het goed!! Dat moest nu gisterenavond rond 22 uur. Met wiskunde moet hij niet komen dan krijgen we echt strijd ik snap zelf niks van wiskunde maar worden overhoren lukt mij nog wel. Hij had bewust zijn Engels niet gedaan en was niet gekomen. Ik zeg ook vaak mama hoofd is vergiet we denken er samen aan bij binnenkomst heb ik hem gemaand zijn huiswerk te gaan maken en deed dus zijn Engels niet. Bewust dus niet luisteren. Zijn antwoord maar ik snap Engels niet maar hij ( liegt) als we samen de woorden oefenen. Dan zie ik dat hij het goed doet en het wel snapt het geen zin is zijn antwoord. Lastig uit te leggen maar ik herinner hem elke avond aan zijn huiswerk! Als hij vragen heeft kan hij komen. Behalve wiskunde
Ik vind overigens dat ouders moeten opvoeden en niet school.. Dus als ze daar iets geflikt hebben krijgen ze dat hier ook te horen. Groot gelijk dat je m naar buiten stuurt! Hij komt echt wel terug hoor...
Ik lees hier dat school de dingen van school moet regelen/aanpakken. Daar ben ik het niet mee eens. Het is jou kind en jou verantwoordelijkheid. Ik vind dat je thuis ook je kind op zijn daden moet kunnen aansprekeb. Dat is zeker niet iets alleen van school. Ik vind het goed dat je hem een blok om hebt gestuurd. Hij woont onder jou dak en jij betaald voor hem. Daar mag op zijn minst een beetje respect tegenover staan. Liegen was hier ook not done! Ik vind die tip van eerst 30 min huiswerk en daarna wat doen wel een goede!
Hij is onderweg naar huis. Pffff gelukkig maar. De rede dat het pas rond half negen gaat is omdat zusje dan op bed lig en ik meer aandacht en tijd daar aan kan besteden zusje van 5 tettert er dan gezellig tussen door en dan heb je geen voldoende aandacht om te leren dus vandaar rond half negen. Thuis is eten douche ontspannen huiswerk maken weer ontspannen.
Dank je maar moest het even direct kwijt haha sorry. Nood zaak oproepje hahha bij puber had ik vanavond pas antwoord gehad.
Ik lees best vaak dat jij een beetje moeite hebt met het opvoeden van je puberzoon. Hij heeft toch ook een stoornis in het autistisch spectrum? Kan jij hier geen hulp bij krijgen? Stevig ouderschap Huiswerkclub Tutor via maatjeswerk/buurtwerk oid Krijgt hij inmiddels de juiste hulp? Ik lees reacties van: huiswerk niet maken is probleem van de school/leraar, nou daar ben ik het echt niet mee eens! Opvoeden hoort de ouder te doen en het is goed dat de leraar jou heeft gebeld. Misschien kun je de volgende keer zélf een rondje buiten gaan lopen om af te koelen als je boos bent, zodat je weer rustig wordt en met hem kan praten. De volgende keer blijft hij misschien langer weg, bang om thuis te komen, dan ben je verder van huis.
Daar zijn we nog mee bezig. dat gaat allemaal niet zo snel. Hij is niet bang om thuis te komen hoor. Ik kan hem beter even rond sturen dan dat het verder in huis oploopt zijn kamer sturen die tijd zijn we voorbij dat boeit hem niet nu hij net thuis kwam het heeft indruk gemaakt. Hij weet dat hij altijd hier thuis ter echt kan een rondje flat was even voor nu de beste ( directe straf ) . En daar bij ook al stuur je even je kind ( naar buiten) voelt dat niet lekker. Hij heeft verder hier ( niks te klagen) Hij is niet het makkelijkste kind maar wel het liefste kind maar ook hele lieve kinderen zitten in de pubertijd. O ja en het ging nu niet over het huiswerk dat was gisteren avond mijn taak als zijn moeder waar ik dagelijks achter aan zit.!! Maar over plein dienst wat hij weigerde uit te voeren ik ben het er mee eens huiswerk hoort thuis en bij mijn taak als moeder. Stevig ouderschap heb ik niet nodig. Dat wij soms zo onze strubbelingen hebben behoord ook deels bij deze leeftijd ( pubertijd) Daar bij is hij voor de rest wel makkelijk hij gaat niet uit doet geen foute dingen verder geen foute vriendje ect ect. We komen de pubertijd wel door ook met zijn( probleem ) Ben er van overtuigd dat het hier wel goed komt. Huiswerkclub ben ik wel Voor!! Hoop dat school dit toch goed kan regelen huiswerkclub.
Ben trouwens we lblij met de tips hoor!! En ja kritiek vind ik lastig maar kritiek is soms ook nodig.