Ik had ook last van jeukende hoofdhuid. Ik kan niet tegen parfums in verzorgingsproducten. Nu gebruik ik Etos Nude shampoo en conditioner en nergens meer last van.
Mocht je op zoek zijn naar een curly girl friendly shampoo, dan heeft As I Am een “dry and itchy” lijn, zowel een co-wash als een shampoo hebben ze daarvan. Die bevat ook een ingredient tegen roos en schijnt goed te helpen tegen jeuk. (Ik heb van As I Am wel de gewone co-wash, maar ook snel last van mijn hoofdhuid (geen roos, maar wel makkelijk jeuk), dus ga binnenkort ook de dry and itchy variant proberen. Als clarifying shampoo wil ik een keer de “wash and scrub” van Curlsmith proberen, die is wel een stuk prijziger, maar gebruik je normaal gesproken maar afentoe, dus dan doe je er wel lang mee. Ik heb ook goede dingen gehoord/gelezen over de scalp treatments van the Innate Life, die gebruik je denk ik voor het wassen.
De shampoo en conditioneer van Aveda, pure abundance. Echt ontzettend fijne shampoo, natuurlijk, en ruikt heerlijk. Mijn haar zit er echt zo mooi door. Nu was ik maar 1 keer in de 7 dagen ofzo maar goed haha.
Snap ik helemaal hoor! Voor mij is het ook echt mijn laatste optie geweest. Ik hoop voor je dat er tussen de opties die gegeven zijn de oplossing voor jou tussen zit. Succes!
Mijn zoon had ook erg last van een jeukende en schilderende hoofdhuid. Van alles geprobeerd: Eucerin, sebamed etc. Niks hielp. Uiteindelijk is hij naar de huisarts gegaan. Toen kreeg hij een lotion om elke dag op zijn hoofdhuid aan te brengen. En kreeg hij het advies om er een shampoo bij te gebruiken. Ik weet even niet meer hoe die heet. Maar die hielp niet bij hem. Toen kreeg hij ook shampoo van de huisarts. Nu heeft hij die lotion die hij iedere dag op zijn hoofdhuid aanbrengt. En een shampoo die max 2x per week gebruikt mag worden. Hij is nu van alle jeuk en schilfers af.
As I am, dry and itchy. En dan zowel de shampoo als conditioner gebruiken. Dan merk je bij erge klachten na 1 keer wassen al direct een enorme verbetering en na de 2e keer ben je er vanaf. Bij milde klachten ben je er na 1 keer wassen vanaf. Voordeel is dat er ook geen troep in zit, dus geen parabenen en sulfaten. Deze lijn is ook nog eens cg proof, dus ideaal met krullen/ slag in je haar.
Ik heb deze nu besteld en als dat niks is, dan bestel ik de Repair van Maria Nila Wat doen jullie er dan na het wassen in? Ik gebruik nooit een föhn, maar zoek nog steeds het ideale product om het redelijk pluisvrij op te laten drogen, zonder dat mijn haar hard of vet wordt van Mousse, of crème
Ik gebruik meestal een leave in, curl cream en gel. Dat droogt dan wel crunchy, maar als ik de cast eruit knijp als het droog is, dan heb ik heel zachte krullen/golven. Duurde voor mij wel even voor ik de juiste producten voor mijn haar had gevonden. Maar, als je geen zin hebt om je daarin te verdiepen, dan zou ik gewoon beginnen met een fijne leave in conditioner.
Ik heb niet het topic doorgelezen dus ik weet niet of het al is genoemd. Mijn dochter heeft de Zarqa shampoo anti roos te koop bij Etos. Daarnaast doet ze altijd met een contitionerbar haar punten onderin het haar. Ze heeft ook erg pluizig haar dat snel jeukt. Dit werkt echt geweldig. In de nacht doet ze ook altijd twee vlechten en daarna een satijnen muts op. Daar blijft het haar extra mooi door. Sinds ze dit doet en gebruit heeft ze prachtig glanzend haar en geen jeuk meer.
Een olie? Ik gebruik zelf alleen een heat protector, maar ik fohn of stijl mijn haar dus wel. Anders is het juist zo pluizig.
Mag ik vragen welke producten en van welk merk? Föhn je het dan? Want daar heb ik het geduld niet voor..
Een shampoobar met zo min mogelijk troep erin. Iig zonder sulfaten. Daar gaat mijn hoofd echt van jeuken.
Ik heb best veel, ik vind het ook leuk om nieuwe dingen uit te proberen. Merken waar ik veel van heb (ook in travelsize beschikbaar, dat is wel heel fijn om dingen uit te proberen, zeker bij leave in producten. Ook met de travelsize doe ik heel lang met een leave in, curl cream of gel) zijn curlsmith en jessicurl. Kruidvat heeft ook veel goedkopere opties. De quench leave in van aunt jackie vond ik best ok, maar krijg ik jeuk van, dus die heb ik aan een vriendin gegeven. As I Am schijnt ook een fijne leave in te hebben, die wil ik nog een keer proberen. Maar ik gebruik zelf vaak de shine cream of oil-in-cream van curlsmith of too shea conditioner van jessicurl (mijn keuzes zijn wat zwaarder, als je dunner, minder droog haar hebt, dan vallen too shea en oil-in-cream af. Van jessicurl is er dan de aloeba conditioner en van curlsmith de weightless air dry cream of multitasking conditioner). Mijn favoriete gel is jessicurl spiralicious. Goedkope opties: cream of nature argan oil gel snot en eco style gels. Als je niet dik en droog haar hebt, is alleen een leave in en gel vaak voldoende, maar ik gebruik meestal nog een curl cream tussenin, of soms een creamgel of custard onder een gel met meer hold. Als ik mijn haar aan de lucht laat drogen met minimaal product erin, duurt het ruim 7 uur voordat het droog is. Wat ik eerst deed en irritant vond: ongeveer 15 minuten diffuser en dan aan de lucht drogen (ongeveer 3 uur). Maar nu heb ik een droogkap gekocht, waar ik een half uur onder kan zitten en ondertussen een boek kan lezen of wat op mijn ipad doen/kijken, voor mij een supergoede aankoop, daarna is mijn haar bijna helemaal droog (soms nog wat vochtige uiteindes, dus ik wacht meestal nog even voordat ik de cast eruit knijp). Mijn haar is vrij dik (een enkele haar, niet de hoeveelheid haar) en ondanks dat ik het verf een lage-medium porositeit en door die combinatie droogt het zo langzaam. Bij de meeste mensen gaat dat veel sneller en dan kun je natuurlijk ook gewoon aan de lucht drogen. Om pluizen tegen te gaan, moet je je haar zo min mogelijk verstoren tijdens het drogen, als het goed droog is pas de gel cast eruit knijpen. Het is zo persoonlijk en haar afhankelijk wat fijn is. Ik was een paar maanden vooral op zoek naar gels of single stylers met een hele zachte hold, omdat ik met de sterkere hold gels mijn haar plakkerig bleef voelen. Maar uiteindelijk was dat ook heel verschillend bij verschillende gels. Ik heb de sterke hold wel nodig, want anders zit het op dag 1 goed en heb ik op dag 2 teveel pluis. Mijn advies zou zijn om verschillende travel sizes of goedkopere merken te proberen in eerste instantie, voordat je met dure producten zit, die niet werken. (Ik ben dan wel weer zo dat ik dingen later nog weer probeer in andere combinaties of in een ander seizoen).
Had ik eerst ook niet, maar hoe vaak was je je haar dan? Ik was het nu nog maar 1 of 2x per week en dan is föhnen ook niet meer zoveel moeite en het zit wel echt veel mooier dan.
Happysoaps bar, shampoo en conditioner. Heb ook heel erg droog en pluizige krullen maar sinds ik dat gebruik is mijn haar wel voller geworden en minder droog. Was er eerst ook niet zo voor maar had er een cadeau gekregen en was vrij snel om. Is prijzig maar doe wel met 1 bar een maand of 3 a 4 De K3 shampoo heb ik ook ooit geprobeerd nav iertje haar tip maar deed het helaas niet voor mijn haar, andere babyshampoo ook niet
Tegen de jeuk/schilfers/roos zou je ook eens Berkenlotion kunnen proberen. Garnier verkoopt het onder de naam Berken haarwater Is een beetje ouderwets maar het werkt wel. Je hebt het met olie/vet en zonder.
Kruidvat shampoo volume dacht ik, maar ook andere, heb nu een heel ander merk maar is het totaal niet. En ook een gevoelige huid.