Heel benieuwd wat jullie allemaal geven, zoontjelief is bijna 6 maanden en proeft nu groente en fruit.
Mijn dochter is ook bijna zes maanden. Ze begint met een fles van 210/7 om een uur of acht Rond tien uur krijgt ze fruit, vanmorgen halve banaan, halve liga en een uitgeperste mandarijn, vind ze heerlijk en mjam mjam mjamt der hapje weg. 12.00 fles 180/6 16.00 fles 180/6 17.30 prakje (misschien 50 gram) 19.30 fles 210/7 Sinds deze week geef ik haar een halve rijstewafel in haar hand, maar daar kijkt ze naar, likt eraan en kijkt dan heeeeel vies... En gooit hem vervolgens op de grond. Qua fruit geef ik haar; mango, banaan, perzik, mandarijn, kaki, meloen, appel. Ga ook beginnen met kiwi en sinaasappel. Fruit vindt ze helemaal super en ze wordt ook een soort boos als haar bordje leeg is. Groenten laat ik haar ook vanalles proeven, maar het enige wat ze echt eet zijn peentjes en pompoen... Alles wat groen is gaat ze van kokhalzen!
@Sjak: pas op met citrusvruchten voor de 9 maanden (sinaasappel, mandarijn, kiwi etc)... worden ook eigenlijk pas daarna geadviseerd ivm mogelijke reacties erop, darmpjes kunnen daar nog erg gevoelig voor zijn! Hier bij 6 maanden begonnen met bijvoeding, eerst groenten en toen fruit. Had niet echt een 'strak' schema, want gaf nog BV op verzoek en tussendoor oefenen/proeven aan groenten of fruit. Dit op een tijdstip dat ze niet te hongerig was en wel goed wakker!
Kristestrijbos, ik dacht vanaf zes maanden? Mandarijn pers ik met mijn hand een beetje uit dat het wat sappiger wordt, verder nog niet echt, pas twee keer gedaan. Hmmm, dan wachten we daar nog even mee, we hebben genoeg keus! Waarom mag kiwi niet? Ook die gele niet?
10:00 flesje van 240cc 14:00 200 gram groenten + beetje water 16:00 bekertje yohurt + beetje water 18:00 100 gram fruit en flesje van 180cc 22:00 250ml pyama papje of 240cc met rijtebloem
Ik ben begonnen met alleen groente. Vandaag voor het eerst fruit gegeven. Emma doet niet aan wennen, die wil van alles wat ze krijgt het hele bakje. Anders wordt ze boos, haha. Gelukkig reageert ze er niet op. Maar hoe doen jullie dat met de slaapjes? Emma heeft vanmorgen om 7 uur de eerst fles gehad. Om 10 uur peer en om 11.30 uur de fles. Daarna op bed en mevrouw ligt nog steeds te slapen. Als ze er uit komt krijgt ze een fles. En om half 8 de laatste.Meestal slaapt ze ook nog daartussen. Wanneer geef ik dan groente?
Ik wilde ook net een topic gaan openen over voeding schema's. Mijn zoontje is bijna 7 maanden. (10 dec.) En zijn schema is als volgt. 8:00 Fles 180+6 09:30 Fruithap 10:00 Op bed 12:30 Fles 180+6 14:00 Liga papje en een beetje diksap. 14:30 Op bed 17:30 Warme hap 19:00 Fles 180+6 en wat bambix 19:30/20:00 Op bed. Sinds deze week zitten we op 3 flessen. Hij dronk de laatste twee steeds niet leeg. Dus ik dacht dan haal ik er 1 af. Tot nu toe gaat dat prima. Maar vroeg me toch af of het goed is? Mag ie al op 3 flessen zitten?