Het is absoluut niet om iemand af te zeiken..maar ik wil graag weten wat jullie gewend zijn. Ik was laatst op een verjaardag waar we een lekker stukje taart kregen en verder stond er de rest van de middag op tafel: Een schaaltje pinda's, een bak gewone chips en een bak paprika chips. Het was niet de eerste keer dat ik er kwam, dus ik wist het maar toch verbaasd het mij wel steeds. Er kwam niks rond..dit was het. Chips werden wel bijgevuld Ik weet dat de 1 wat chips met wat kaas en worst wel prima vindt en een ander (zoals ik) maakt veel hapjes. Het 1 is niet beter dan het ander. Maar zoals in mijn voorbeeld daar stond ik wel van te kijken. Vinden jullie dit wel gangbaar?
ben dat ook niet echt gewend hier altijd kaas, worst (diverse) komkommer, paprika tomaatjes etc stokbrood met wat erop en warme kleine frikandelletjes en natuurlijk nootjes en chips op tafel en dan bijvullen zoveel werk is het ook weer niet
Bij ons standaard: Kaas (soms 2 soorten) Grillworst Leverworst Komkommer Harde worst Augurk in boterhamworst Ham met monchou en ui Wraps met zalm/rauwe ham en kruidenkaas Chips/nootjes maar dit gaat hier bijna nooit op. Dit jaar maak ik er ook zelf kipspiesjes bij en gehaktballetjes. Vind wat jij zegt wel een beetje ehm karig... maar misschien hebben ze het niet zo breed?
Wij maken er zelf altijd werk van, ook omdat we het zelf leuk vinden. Als ik bij een ander 'alleen' een gebakje krijgd en er staan pinda's en/of chips op tafel vind ik dat ook best. Niet iedereen heeft zin om iets voor te bereiden of hapjes te maken. Maakt mij echt geen fluit uit, de verjaardag is er niet minder gezellig om.
nee dat is echt het probleem niet anders had ik dit ook echt niet gevraagd hier. Mensen die ik heel goed ken.
Tsja.. hier de laatste verjaardagen ook wat chipjes en nootjes en misschien nog een bittergarnituurtje. Meer omdat ik vaak met de hapjes blijf zitten en het toch allemaal een hoop geld kost en daar moeten we nu juist even op letten. Maar van huis uit ben ik zelfs gewend een heel buffet met hapjes te serveren. Met warme en koude hapjes en toastjes bijvoorbeeld.
Chips nootjes stokjes komkommer tomaat paprika wortel toastje met wat salades op en als afsluiter snacks of rond etenstijd broodje frikadel of kroket Qua drinken fris, sap, wijn en bier Koop altijd heel veel in en er blijft altijd heel veel over oh en we beginnen met vlaai
Hier altijd een beetje overdreven juist: Kaas Worst (vaak 3 soorten) Verschillende nootjes Komkommer Tomaatjes Gevulde dadels Gehaktballetjes met pindasaus Verschillende wraps Kleine pizza'tjes En het erge is, het gaat ook allemaal op haha
Wij vieren alleen de verjaardagen van de kinderen vanaf ca. 15.00 uur en dan maak ik zelf verschillende taarten en BBQ-en we, dus dan ga ik niet ook nog een heel scala aan hapjes maken. En heel eerlijk, ik houd helemaal niet van al die "truttige" hapjes als gevulde eieren, augurk in boterhamworst etc. Een toastje met brie oid vind ik wel lekker, maar verder kan het me allemaal niet bekoren, dus van mij hoeft het allemaal niet.
Nah, het hangt ervan af hoe laat je de mensen vraagt, hoeveel mensen er komen, hoeveel zin ik heb etc. Ik vind dat als je 's middags komt en voor het avondeten weer weg bent dat het helemaal niet zo gek is om alleen taart en chips te krijgen.
De afgelopen jaren hebben we verjaardagen heel klein gevierd... Hadden allebei geen behoefte aan grote feestjes. Toen Norah 1 werd hebben we het ook een beetje gespreid gevierd. Maar toen m'n schoonfamilie met kindjes kwam, hadden we vlaai, taart en cakejes enzo. (Via t werk besteld was heerlijk!) Op tafel schaaltjes snoepjes en uitdeel zakjes, verder gewoon chipjes, nootjes en koekjes. Het was ook maar 2 uurtjes. Toen mijn vader nog zijn winkel had (kaas en vlees waren, delicatesse) maakte hij altijd een hele schaal met allerlei vleeswaren en meerdere soorten kaas. Dat was echt super lekker. Manlief en ik zijn niet (meer) zo uitbundig, en vieren het niet echt met warm eten en snacks enzo.
Hier vaak: - kaas - verschillende soorten worst - toastjes met verschillende dingen - bitterballen - frikandellen - chips Altijd teveel en dan eten we nog 2 weken bitterballen e.d. Verjaardagen zijn wat dat betreft dikmakers.
Ik moet zeggen dat ik me vaak ook behoorlijk uitleef in de keuken. Zondag de verjaardag van mijn dochter gevierd en we hadden van alles. De standaard dingen: chips, nootjes, worstjes (salami, leverworst), kazen, stokbrood met diverse beleg zoals filet americain, scharreleisalade etc. En daarnaast: bitterballen, gevuld ei (met mayo en tonijn), sushi, ei met rookvlees, gevulde komkommer, wraps met zalm, worstjes in bladerdeeg. Denk dat ik zo alles heb gehad Het ligt er wel een beetje aan hoe groot de groep is. Waren er veel mensen op de verjaardag? Anders zijn ze misschien bang om met veel restjes te blijven zitten. Waren er wel andere dingen voor de kinderen?
Hier taart, chips en nootjes maar we wilden ook iedereen voor 19u ten laatst weg hebben. Begon om 16u. Was met verjaardag van zoontje. Was wel een taart voor 18 personen, we waren met 9 dus verhongeren deed niemand. Ook niet omdat we iedereen wilden buiten jagen maar een verjaardag is druk voor zo een kleintje. Moet de dag toch even rustig kunnen verwerken/afsluiten Volgende keer doe ik er wel kaas, bitterballen bij denk ik.
Dat is inderdaad wel erg karig. Lijkt mijn schoonzusje wel die doet dat ook altijd. Verschrikkelijk Nou ben ik ook weer van het overdrijven hoor zeg ik eerlijk, ben altijd bang dat mensen met honger naar huis zullen gaan hihi. Dit jaar deden we mijn zoontje zijn verjaardag overdag vanaf een uurtje of 11 dus naast de standaard taart had ik ook nog: Verschillende soorten nootjes Zoutjes Voor de kids van die kleine zakjes chips 3 verschillende soorten gevulde wraps ( in stukjes ) Verschillende soorten Kaas en worst Ham rolletjes met selerie salade Bladerdeeg hapjes met knakworstjes en soort pizza vulling Pan soep met eventueel belegde broodjes ( dit omdat het overdag gevierd werd en ik dacht voor het geval mensen honger hebben onder lunch tijd ) Gekruide gehakt balletjes Toostje met van alles en nog wat En altijd, iedere keer weer blijft de helft staan Maar goed, ik wil dat mijn visite gewoon geniet van de dag onder het genot van een hapje en drankje, wij in de familie genieten daar ook gewoon van
Ik was bij familie altijd gewend: Taart, kaas (met augurk, cocktailworstjes, zilveruitjes en dat soort dingen erop), eventueel cervelaat en leverworst, toastjes, chips en nootjes. Maar zelf vind ik het leuker om meerdere kleine dingen te maken; cupcakes, mini-tosti's, appeltaartjes, wraps, van die kleine pizza's, meloen + parmaham. In plaats van toastjes bak ik stokbroodjes af. Later op de avond vaak nog wat frituursnacks. Maar voor de vrienden van mijn man laat ik de meloen en wraps weg, in plaats daarvan tóch chips en nootjes, 's avonds laat standaard van die kleine frituursnacks en hamburgers.
Hangt er echt vanaf... Bij mijn ouders thuis: Naturel en paprika chips, tuktuk, borrelnootjes, m&m's, blokjes kaas, plakken leverworst Mijn oom/tante, die hebben meestal bbq chips en ongeveer dezelfde dingen. Daarbij nog borrelhapjes Een kennis doet altijd 1 schaal met allemaal broodsalades en kazen en daarbij toastjes. Zelf ben ik meer van: Komkommer, augurk, plakjes salami, blokjes kaas en toastjes met vanalles erop... Geen chips of zoet.. Erg afhankelijk dus...
Het verschilt hier nogal. De ene keer heb ik taart, wat chips en toastjes. De andere keer een aantal schalen met hapjes. Ligt een beetje aan hoeveel mensen ik krijg. Wel kook ik altijd voor iedereen of maak ik een uitgebreide brunch of buffet. Verhongeren doen ze in ieder geval niet. Bovendien vind ik het ook op zich niet belangrijk wat er staat, ook niet bij een ander. Ik kom voor die persoon en niet voor de hapjes. Wel heb ik zelf ooit eens jaren geleden op een verjaardag gezeten waar ik 1 kop thee en 1 glas cola kreeg op de heeeeeeeeeeeeeele avond. Geen koekje, geen chips, niets was erbij. Al vind ik het niet héél belangrijk, dit vond ik wel zeer karig. toen ik thuis kwam heb ik eerst nog maar eens drinken en een zak chips gepakt haha,
Soesjes/tompoesjes/cake Komkommertjes, worstjes, druifjes, tomaatjes, augurkjes Chips/nootjes Frituurhapjes (bitterballen en frikadelletjes)
Als Belg vind ik dat best ok. Op een verjaardag bij ons kwamen ze langs voor een stukje taart en koffie en daarna kwam er wel wijn of likeur en koekjes, pralines, chips en nootjes. Maar dus echt geen toastjes en hele buffetten.