Ontstoken wondje

Discussie in 'De lounge' gestart door stampertje, 7 jul 2013.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. stampertje

    stampertje Fanatiek lid

    24 okt 2007
    3.086
    19
    38
    Mama
    Een dorpie
    Wat moet je daar aan doen dochterlief is gisteren op haar knie gevallen en het bovenste laagje huis eraf dus niet echt een schaafwond (eerder kaasschaaf effect) vandaag in het zwembad en grasveld geweest nou is de wond helemaal wit met een vuurrode rand eromheen. Ik heb het. Met Detol schoon gemaakt maar wat moet ik er nou opsmeren zodat het sneller over gaat? Er zit geen pleister op die heeft er gisteren een paar uurtjes op gezeten. Wondje is trouwens ongeveer 3 bij 4 cm.
     
  2. Helise

    Helise Fanatiek lid

    4 mrt 2012
    1.785
    0
    36
    Meerdere keren per dagen laten weken in biotex/soda.
     
  3. lioness74

    lioness74 Niet meer actief

    Zo weinig mogelijk aan doen. Geen pleister er nu op doen, en idd schoonmaken met soda zo 2 keer per dag.
     
  4. oudjaarsvlinder

    oudjaarsvlinder Niet meer actief

    Niet met soda schoonmaken dat maakt de wond week, alleen schoonspoelen met kraanwater. Liefst de wond niet in aanraking laten komen met badschuim enzo.
     
  5. Kimkommer

    Kimkommer Bekend lid

    15 mei 2011
    511
    63
    28
    NULL
    Betadine zalf met een pleister erop totdat het wondbed rood is.
     
  6. Gazy

    Gazy Niet meer actief

    Nestalsylzalf..... calendulan wonden zalf...beiden echt wonder middeltjes. Even langs de drogist dus
     
  7. Panda1

    Panda1 Bekend lid

    28 feb 2013
    841
    117
    43
    Overijssel
    Betandine en pleister er op. Minstens 2 x daags vernieuwen. Niet in vuil water laten.
     
  8. nijntje11

    nijntje11 Fanatiek lid

    16 nov 2009
    3.000
    10
    38
    noord-brabant
    Aan de lucht laten genezen, dus niet afdekken.
     
  9. Piepie

    Piepie Fanatiek lid

    17 jan 2013
    1.253
    1
    36
    Vrouw
    Zuid Holland
    Deppen met een biotex groen sopje ( gaasje doordrenkt met biotex op wondje ) dan aan de lucht laten drogen. Zo gauw je pus begint te zien dan betadine spray erop.
     
  10. mamavan5bengels

    mamavan5bengels Fanatiek lid

    21 nov 2010
    3.051
    2
    0
    Zelfstandige
    Amersfoort
    Naar mijn weten valt dit gewoon onder schaafwond, en het beste is na de val goed schoon deppen met gewoon water, en daarna aan de lucht laten genezen. Met allerlei spul op gaan smeren en met een pleister erop, wordt de wond idd week.
     
  11. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    in principe bij volwassene aan de lucht laten genezen, maar met dit weer, kind zijn en nog 30 X vallen in het verschiet. gaat er hier dan nestosyl op en een gaasje zodat het wel kan luchten maar wel afgedekt is.

    hier is het heel simpel:
    open wondje = nestosyl al dan niet met gaasje/pleister, plakt het ook niet vast aan de wond.
    Dicht wondje = vallen en stoten zalf bevat calendula nl. maar helpt ook bij bulten en blauwe plekken, de bult te verminderen en ook de strakheid van de heid (ook bij muggenbulten, irritatie e.d. gebruien we dit dus vanwege de calendula)

    laatst zelf onwijze irritatie van kleefkruid. vallen en stoten zals erop en gelijk geen jeuk meer. halverwege dag kwam het terug, weer smeren en klaar. Volgende dag nog 1 x en toen was weg.
     
  12. Ruby1987

    Ruby1987 Fanatiek lid

    24 mei 2012
    1.114
    0
    0
    student: bedrijfs administratie
    Almere
    Wow ik lees hier best veel tegenstrijdige dingen. Nou zou ik het nog steeds niet weten.
     
  13. Cupcake

    Cupcake Bekend lid

    27 aug 2009
    555
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zou het drogen aan de lucht. Wij hebben laatst dit ook gehad. Pleister erop gedaan en de wond werd week en ging een beetje ontsteken.

    Daarna de pleister eraf gehaald,schoongemaakt met Dettol en drogen aan de lucht. Omdat het echt maar de eerste laag van de huid was. Was het de volgende dag al korst aan het vormen. Dus niks erop smeren en lekker laten drogen.
     
  14. Panda1

    Panda1 Bekend lid

    28 feb 2013
    841
    117
    43
    Overijssel
    Dat komt omdat veel mensen gewoon huis tuin en keukenmiddeltjes gebruiken. De een vind dit goed en de andere dat.


    De huid op de knie wordt niet zo snel week. Zeker als de pleister aan de zijkanten wat open is. Door de buiging van de knie komt de pleister wat los en kan er nog meer lucht bij. Een pleister zal zeker helpen ter voorkoming van meer vuil in de wond. Zeker als het nog open is blijft viezigheid er makkelijker opzitten. Als jij zeker weet dat het onstoken is dan een beetje betandine op het onstoken gedeelte en een pleister.
    Je zou ook even het wondje 2 maal daags kunnen spoelen met de douchekop en met met een schone handdoek of liever nog met een gaasje wat droogdeppen.
    Dan zou je al snel moeten zien dat de wond gaat helen en dat er een korstje opkomt. Dan hoeft er niks meer op.
     

Deel Deze Pagina