Wie kan mij helpen?? Ons zoontje van bijna 11 maanden kreeg woensdag ineens koorts en rode vlekjes, eerst op zijn buikje en daarna in zijn gezichtje, heeft een slechte eetlust. Volgens de huisarts zou het om beginnende waterpokken gaan en een verkoudheid(want hij is ook nog eens flink verkouden) maar volgens de sites die ik op internet lees zou dit de tweede dag overgaan in blaasjes, het is nu vrijdag en de blaasjes zijn er nog niet. Koorts is ook weg en vlekjes op zn buikje lijken minder te worden alleen die op zijn gezichtje zijn nog flink vuurig. Ik vraag me af of dit wel de waterpokken zijn? Ik denk eerder dat het de zesde ziekte is, maar daar staat weer dat een kindje eerst koorts heeft en dan vlekjes en ons zoontje had het tegelijkertijd Heeft iemand een idee? Misschien heeft jullie kindje 1 van de twee gehad en ken je het ziekte beeld? Op de creche dachten ze aan de vijfde ziekte maar als ik internet moet geloven is dat nog niet op zo;n jonge leeftijd Wie oh wie kan mij helpen?
hey, jamie heeft de 6de ziekte gehad. ik dacht zelf ook de waterpokken maar mijn kinderarts zei dat je dit heel makkelijk kon controleren... als je met je vinger, hard over de plekjes vrijft zouden ze weg moeten trekken, zodra er geen spanning meer op de huid staat komt het vlekje weer terug.. ps waterpokken worden inderdaad blaasjes en gaan erg jeuken!
Lenn heeft met 11 maanden waterpokken gehad. Hij had eerst wat verhoging en de volgende dag zag ik de waterpokken. Hier kwamen na een dag of 2 blaasjes op. Met 15 maanden heeft hij de vijfde ziekte gehad. Dit begon met kleine vlekjes op zijn buik en lichte verhoging. Die vlekjes gingen heel snel op zijn armpjes, beentjes en gezichtje ook zitten. Hij zat helemaal onder. Hij was van beide ziektes niet echt ziek. Moeilijk om zo te beoordelen wat jouw kindje heeft. Sterkte ermee!
ik ben alleen (nog) maar bekend met 6e ziekte... maar dat lijkt het niet te zijn als ik het zo lees. Wat ze zeggen over de leeftijd.. tjah... wat dat betreft zijn er altijd en overal wel uitzonderingen te vinden denk ik. Hopelijk heeft je kindje er niet te veel last van! Het enige wat al die ziektes gemeen hebben, is dat het uit zichzelf over moet gaan...
Nog iemand een idee wat het kan zijn? Hij heeft nog steeds geen blaasjes dus ik betwijfel of het waterpokken is, hij heet de vlekjes vanaf woensdag.
Toevallig, Lena heeft nu (hoogstwaarschijnlijk) zesde ziekte. Zal even opschrijven hoe het hier ging, misschien heb je er iets aan. Ze werd dinsdagochtend ziek, binnen twee uur had ze 39.6 graden koorts. Ze is drie dagen heel hangerig en slaperig geweest. Ze heeft ook twee keer overgegeven. Gisteren ging het iets beter. Vanochtend zag ik dat ze opeens helemaal onder de stipjes zat, met name vanaf haar nekje tot haar middel. De rest van d'r huidje (armen en beentjes) is wel wat onrustig. Maar, de koorts is wel helemaal weg Heb de HAP gebeld en die zeiden dat het belangrijk is dat de rode vlekjes wit worden als je er op drukt of er bijvoorbeeld een glas op zet. Dat was het geval. Ook was het een kenmerk dat ze eerst behoorlijk koorts krijgen en later pas de vlekjes. (als de koorts een eind weg is). Heeft je zoontje ook pijn als je hem oppakt? Normaal vindt Lena oppakken en in de lucht gooien erg grappig, maar nu moet ze er om huilen. Vermoedelijk door de met de zesde ziekte gepaard gaande opgezette lymfeklieren denk ik? In elk geval veel beterschap voor hem!
Hoi hier ook 3 weken geleden de 6e ziekte gehad. Ze kreeg eerst 3 dagen hoge koorts (boven de 40 graden) toen de koorts ging zakken kreeg ze over dr hele lijfje en gezichtje allemaal rode vlekjes. Deze trokken binnen een aantal dagen helemaal weer weg.
Ons oudste zoontje heeft ook de zesde ziekte gehad en had inderdaad ook eerst koorts en toen die vlekjes, maar bij ons jongste zoontje kwam dit dus tegelijker tijd opzetten. Ik zou nu niet weten wat het is, hij heeft nu nog geen blaasjes en ook geen jeuk. Het ergste is nu op zn gezichtje en bij zn billetjes, de rest trekt al een beetje weg.