Wie is er ook zwanger en kleinbehuisd? Ik woon samen met mijn partner en dochter van 4 in een benedenwoning met 2 slaapkamers. Nu ik zwanger ben en als alles goed blijft gaan er een spruitje bij komt vraag ik me wel eens af hoe we alles gaan doen en vooral waar we alles gaan laten. We dachten uitzicht te hebben op een andere (grotere) woning echter gaat dit niet door. Ik ben van mening dat ruimte niet alles zegt en dat een kindje prima opgevoed kan worden ook al ben je klein behuisd maar soms vraag ik me wel af hoe alles zal gaan. Iemand ideeën en of tips?
2 slaapkamers is toch genoeg? Wij woonden hiervoor ook super klein, onze dochter lag bij ons op de kamer en het was soms wel moeilijk maar het was te doen. Ik denk dat het voor jullie qwa ruimte vervelender is dan voor een kindje, maar met logisch oplossen kan je ver komen. een kleding kast in de hal bijv.
nee hoor in een kleine ruimte kan je een kleintje prima opvoeden hoor, als het maar de nodige zorg en liefde krijgt. praktisch is natuurlijk wat anders. maar als ik me afvraag waar ik alle spullen moet laten dan hou ik eerst een soort van grote opruiming en daarna hup naar ikea voor wat praktische opbergtips, en dan komen we er altijd wel uit. veel succes! joyce
Joyce, sinds ik weet dat ik zwanger ben ben ik al aan het opruimen, we hadden redelijk wat spullen (niet overdadig veel) en nu is het helemaal beschaafd geworden, maar zelfs als ik alles weg zou doen dan is het nog erg klein. UIteraard kan de kleine voorlopig bij ons op de kamer, maar je hebt ook een box, commode en kledingkast nodig...
Bij Ikea kan je een opklapcommode kopen, dat had ik in mijn vorige woning (flat) nu woon ik nog niet groot hoor, 3 slaapkamers met 5 kinderen incl. mezelf. Ik heb veel bij Ikea gekocht omdat zij veel ruimtebesparende en strak ogende meubels hebben zodat alles wel netjes lijkt. Ik kende een gezin met 4 kinderen in een flat en zij hadden een tweepersoons hoogslaper van Ikea en daaronder het ledikantje staan. Opzich moet het wel kunnen hoor, 2 kinderen op 1 kamer zowiezo.
mss kan er wat kleding samen in een kast? me nichtje woont ook klein 1 slaapkamer en een woonkamer...zij hebben in de slaapkamer de kledingkast als schijdingswand genomen en daarachter het ledikant gezet met zoveel ruimte dat je er nog goed bij kan....de rest doet ze op tafel of op bed....want ja ruimte voor een camode is er gewoon niet...ook zij kijken naar een grotere woning maar de kleine is er nu.....
@elin, ik heb er nog veel meer hoor hihi, ik kom al jaren chronisch opbergruimte tekort en ik heb geen villa waar ik 10 garderobekasten in kan plaatsen.
Wij wonen ook heel klein, en hebben dus bijvoorbeeld geen kledingkast voor onze kleine meid. Haar kleertjes liggen gewoon in de commode, en dat gaat prima. En als ze er uit gegroeid is, dan gaan die kleertjes à la minute in een doos, die vervolgens onder het bed geschoven wordt. Misschien is dat voor jullie ook een tip? En anders kun je misschien in jullie eigen kleidingkast een plank vrijmaken waar de kleertjes voor de kleine kunnen? (Met een beetje stapelen kom je een heel eind...)
Wij waren ook heel klein behuisd toen onze zoon werd geboren. Alleen de woonkamer en één slaapkamer. De eerste tijd sliep hij overdag in onze slaapkamer en 's nachts in de huiskamer. De commode stond toen ook in de huiskamer en ook nog een box. Toen hij 5 maanden was, werd het wat lastig met slapen. Toen ging hij in onze slaapkamer (commode ook) en gingen wij in de huiskamer slapen. We lagen op de grond met de lattenbodems+ matras. Dat hebben we 1,5 jaar gedaan tot we konden verhuizen naar een grotere woning. Al die tijd hebben zijn kleertjes in de boekenkast in de huiskamer gelegen en de boeken op zolder. Als ik dit aan collega's vertelde, keken ze me aan of ze water zagen branden. Er kwam ook commentaar van familie waarom we niet hebben gewacht met kinderen tot we een groter huis hadden. Maar we wilden graag een kind. Het ging verder prima, en we kijken met veel plezier terug op die periode. Inderdaad, een baby heeft vooral liefde en goede verzorging nodig, hij klaagt echt niet over ruimtegebrek. We hebben wel gewacht met een broertje of zusje totdat we in een ruimere woning zaten. Anders was het wel erg krap geworden.
Bloem, wat een oplossingen en inderdaad waarom wachten, met een beetje creativiteit kom je een heel eind. Voor ons net zo, ik heb dus al een dochter van 4,5 en wilde graag nog een kindje, wij moesten er iets meer moeite voor doen maar dat wilde ik ook niet af laten hangen van een grotere woning. Janette, met jouw tip van de kledingkasten gaan we aan de gang, we maken een scheidingswandje van de kasten in onze slaapkamer en houden zo met nog een heleboel opruimen voor de boeg, toch genoeg ruimte over om de kleine een 'kamertje' te geven. Als is het erg minimalistisch..
2 Kindjes in een kleine woning moet best kunnen, maar is het ook praktisch. Wij wonen ook in een 3 kamer appartement. Helaas kunnen wij waarschijnlijk geen eensgezinshuis kopen (is zoooo duur hier) Dus wij denken ook na over hoe het zo gaan als we over een aantal jaar een tweede krijgen.
Vraag maar eens aan jullie ouders of groot ouders hoe zij het deden. Dan hoor je vast dat dit vroeger vaker gebeurde hoor. En ze zijn allemaal gezond groot geworden. Mijn vriend is ook nog op een boven woning geboren en zn zusje was toen al 2. Het is denk ik vooral weinig bewaren (of naar suregard brengen) en in de hoogte werken. Dus als t even kan kasten kopen die tot het plafond rijken OF er zo'n stukje kast boven op leggen (weet niet hoe die dingen heten) En daar waar het kan kasten boven tegen het plafond hangen (boven strategische plekken in huis zoals het trappen gat...maar bedenk dat je er wel nog in moet kunnen!). Denk ook eens aan n gordijn om een stukje (slaap)kamer af te schermen of dood eenvoudig een kamer scherm. Ook zijn er tegenwoordig veel bedden te koop waar je laden onder hebt of die hoog genoeg zijn zodat je er kastjes of van die plastic bakken onder kan schuiven. En er zijn ook comodes waar die je open kan klappen waar dan een badje onder verstopt zit. Weet niet hoe handig die in gebruik zijn maar aangezien de baby kamer bij ons ook vrij krap is en er in de douche ook geen plek voor is zat ik oo aan zon ding te denken. Toen ik klein behuist was maakte ik er een sport van om dingen slim op te bergen. Toen ik ging verhuizen was ik echt verbaast hoeveel ik feitelijk nog had in dat kleine kippehok van me.
Inderdaad Wilma, het moet een sport worden om praktisch en ruim te denken, zeker als je te weinig ruimte hebt. Ook wij kwamen erachter dat wij veel ruimte onbenut lieten en nu we dat langzaam aan wat meer gaan gebruiken. Is het veel opgeruimder en orderlijker.
ik begrijp dat je die meubels nodig hebt, maar daarom gaf ik ook aan dat ze bij ikea echt superhandige tips hebben om ruimte te creeeren op een paar vierkante meters. misschien dat het verkeerd overkwam, maar goed bedoelt. maar goed,wij hebben ook een klein huis, dus ik weet hoe lastig het kan zijn. wij werken thuis met veel planken tegen de muur en daar leuke opbergboxen met spullen opzetten. dan zijn je spullen toch netjes opgeborgen en je hebt misschien weer ruimte voor een kastje ofzo. jullie komen er vast wel uit! veel succes! joyce