wennen op school

Discussie in 'Schoolkinderen en pubers' gestart door tulip, 31 jul 2012.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. tjessia

    tjessia Fanatiek lid

    1 feb 2009
    2.889
    0
    0
    Hier 5 dagdelen maar hier gingen ze eigenlijk meteen hele dagen want ik heb opvangkinderen en die kunnen dat met gemak aan.
     
  2. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    #62 raspberry, 17 sep 2012
    Laatst bewerkt door een moderator: 17 sep 2012
    Thirza mag hier voor haar verjaardag aan over 5 weken gespreid 10 dagdelen komen oefenen.
    Omdat 5 weken voor haar verjaardag mogelijk samenvalt met overtijd lopen en de bevalling, hebben we in overleg met de juf afgesproken dat we in 3 weken tijd 3 dagdelen per week gaan oefenen.
    Ben erg benieuwd hoe dat zal gaan verlopen :) Ze is er erg aan toe iig.
     
  3. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @rozemarijke: lees dat nog eens na :)
     
  4. raspberry

    raspberry Niet meer actief

    Haha, thanks :D Gewijzigd... :D
    Duidelijk iig waar IK met m'n hoofd zit :D ;)

    (voor iedereen die het nu niet meer snapt: waar nu voor de tweede keer verjaardag staat, had ik bevalling getypt :)).
     
  5. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    hihi
     
  6. Linda86

    Linda86 VIP lid

    Hier mogen ze vanaf 2 weken voor hun verjaardag komen wennen, en het aantal dagdelen is dan in overleg met de juf/meester.

    Maar als ze in de zomervakantie jarig zijn, is het in principe gewoon meteen starten na de zomervakantie (dat was hier dus het geval). We hadden alleen in juni één uurtje waarin alle nieuwe kleuters in de klas konden kijken, meer om kennis te maken met de juf en de nieuwe kindjes.

    En je mag natuurlijk je kind ook nog de middag thuishouden (of een hele dag), zolang je dat zelf nodig vind. Maar M. is meteen full-time gestart omdat het gewoon meteen goed ging.
     
  7. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Mijn dochter is zondag jarig en is vanaf deze week aan het wennen op school. Ze gaat gewoon gelijk de hele week....elke dag.
    Het gaat super! Ik vond hetnjuis belangrijk dat ze gelijk de hele dag ging, anders is het te verwarrend voor haar.
     
  8. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    @lov: mja merk bij onze school dat de kinderen die eerst steeds een dagje komen wennen vooral op visite zijn....
    Geen deelnemer aan de groep zegmaar.
    Ze krijgen een oudste kleuter mee die overal mee helpt en die oudste kleuter heeft dan dus "een kleintje die je overal mee moet helpen"

    Denk achteraf gezien... Dat het meer wennen was voor ons dan voor dochterlief.
    Wellicht dat dat anders is als voordat je kind 4 wordt het altijd thuis is geweest... Maar achteraf gezien was de toegevoegde waarde van wennen niet enorm groot vond ik.
     
  9. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Ja ik vindt hetngewoon fijner dat mijn dochter gelijk wist waar ze aan toe was zeg maar. Nu moet ik we, zeggen dat ze de psz al super vond! En bij deze school waar ze nu op zit heb je peuteruurtjes. Dan mag je voor een uurtje komen spelen op de vrijdagmiddag. Dat heb ik een paar keer gedaan...zo wist ze wel al waar ze naartoe ging.
     
  10. Saskia78

    Saskia78 Niet meer actief

    Mja onze dochter wilde maar wat graag naar school dus in die zin was het natuurlijk prima. Maar noodzakelijk is wat anders denk ik :)
     
  11. twinkle star

    twinkle star Niet meer actief

    Onze jongste is half nov jarig en gaat vanaf volgende week 1 dagdeel in de week wennen tot haar verjaardag.
     
  12. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    maar waar went ze dan aan? De juf? Dat gaat toch sneller? De kindjes.. die kunnen nog wekelijks veranderen.. De klas? Met één dagdeel in de week 6 weken lang bereik je toch niets?

    Volgens mij is het wennen bedoeld voor de ouders... maar goed, mijn zoontje is dan ook maar één ochtendje gaan kijken zodat hij wist wat de bedoeling was na de zomervakantie.

    Ik kan me voorstellen dat thuisblijfkinderen even moeten wennen maar dat kan je toch ook doen wanneer het kind daadwerkelijk 4 is.. gewoon 5 halve dagen naar school bijvoorbeeld en dat dan een paar weken en als dat erg veel is, laat je de woensdag er nog even uit.
     
  13. Umm85

    Umm85 VIP lid

    17 jun 2007
    26.310
    248
    63
    Vrouw
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    Vind zo'n lange tijd wennen ook wel lang, vooral als het 1 dagdeel in de week is lijkt het me niet zoveel nut hebben. Hier begon ze op een woensdag, is alleen de donderdag erna nog even een half dagje geweest ipv meteen van half 9 tot kwart over 3 en daarna gewoon altijd hele dagen.
     
  14. tulip

    tulip Niet meer actief

    hier adviseerde de juf om de wentijd kort te houden, zij houden meestal 2 weken 2 dagdelen aan. Onze dochter gaat in week 1 2 middagen en in week 2 2 ochtenden. Helaas zit er voor haar een week herfstvakantie tussen, maar normaal plakken ze het meteen aan de eerste echte schoolweek.
     
  15. tulip

    tulip Niet meer actief

    nou de eerste schooldag is een feit. Ze nam goed afscheid, was wel onder de indruk, maar met een lach. Supergoed gegaan volgens de juf, ze vond het een lieve gezellige meid. Op weg naar huis heeft ze de hele weg staan springen en roepen dat het zo leuk was op school.
     
  16. Cygnet2

    Cygnet2 Niet meer actief

    GEWELDIG!

    Hier zijn we inmiddels drie weken onderweg en afgezien van hondsmoe.. helemaal super! Hij geniet er echt van.
     
  17. zogelukkig

    zogelukkig Niet meer actief

    Wat fijn te horen zeg!:)
     
  18. consider

    consider VIP lid

    24 jan 2008
    14.036
    1.857
    113
    Provincie Groningen
    Onze dochter gaat sinds maandag naar school.
    Ze is van te voren een keer met mij bij school gaan kijken voor een intake.
    Verder is ze niet gaan wennen en gaat ze gewoon gelijk 5 dagen per week naar school.
    Maandag en dinsdag zijn hier de lange dagen tot 15.15u.
    Kon wel merken dat ze moe was, maar ze vind het heel erg leuk.
    Juf zegt ook dat ze het heel goed doet, ze zei dat het net was alsof ze al veel langer in de klas zit.
    Nieuwe dingen pakt ze heel goed op en ze luisterd goed naar de juf, verder is ze erg sociaal naar haar klasgenootjes.
    Was super trots toen ik dat hoorde!

    De eerste ochtend dat ik haar van school haalde kwam ze naar me toe op het schoolplein, ik wilde haar een kus geven, zegt ze: Mama geen kusjes meer!!!
    Toen ik haar s'middags weer naar school bracht zei ze: Mama je kunt ook doei zeggen bij de deur, je hoeft niet mee naar binnen!
    Hihi die wordt ineens heel snel groot!
     
  19. taliaa

    taliaa VIP lid

    2 mrt 2007
    16.069
    2.204
    113
    Brabant
    Oh, ik heb er al buikpijn van..
    Ik heb het nu zo bedacht ( school nog niet gesproken) dat ze op donderdag gaat oefenen, op vrijdag afscheid psz, zaterdag jarig en maandag naar school.

    Nu maar hopen dat ze er niet zo'n buikpijn van heeft als mama..
     
  20. Lov23

    Lov23 Niet meer actief

    Super dat jullie kindjes het zo leuk vinden.
    Hier vindt ze het dus ook super! Idd erg moe....maar dat is normaal.
    De juf zei hier dus ook dat het lijkt alsof ze altijd al opmschool heeft gezeten....mama trots hahaha
     

Deel Deze Pagina