Ik vind mijn werk de laatste tijd steeds minder leuk. Ik denk er al een tijdje over om iets anders te gaan doen, maar ik weet niet wat. En omdat ik degene met het hoogste inkomen ben, is het ook niet makkelijk om die stap te maken. Wat ik nu verdien, zal ik nevernooit ergens anders verdienen. Ik werk 4 dagen en daarnaast nog regelmatig 1 of 2 avonden per week en ik merk dat ik het niet goed aankan. Ik schaam me ervoor, want er zijn zoveel mensen die fulltime werken en dat ook goed kunnen combineren, maar ik ben er niet zo een blijkbaar. Ik ben heel moe, kort lontje, ook naar de kinderen, vergeet van alles en krijg nooit alles af wat ik moet doen. Overal schiet ik momenteel te kort, zowel op mijn werk als prive en dat vind ik vreselijk, maar ik kan er niets aan doen. Soms denk ik wel eens dat ik eigenlijk beter gewoon thuis zou kunnen blijven. Dan kan ik in elk geval zorgen dat het prive allemaal goed loopt, doe ik in elk geval iets goed. Maar ja, dat is financieel niet mogelijk, helaas....
Toen ik nog met mijn ex was hoefde ik niet te werken maar ben ook toen ik zwanger was en de kinderen klein waren altijd blijven werken omdat ik het gewoon leuk vond. Nu is die situatie anders, maar ik baal nu soms dat het mijn vrije dag is. Ik vind mijn werk zo leuk dat ik best een dag extra zou willen gaan werken.
Ik werk 10-15 pw meer als genoeg en puur voor de luxe net ff wat extra sparen of extra uiteten dat soort gedoe Dat geklef op werkvloer heb ik niet werk via detachering bureau in de thuiszorg
Ik werk sinds 3 maandjes weer 8 uurtjes per week, om even uit huis te wezen en sociale contacten op te doen. Voorheen 3 jaar niks gedaan. Nu de jongste nog zo klein is zie ik het niet zitten om veel te werken en ze veel naar de opvang te moeten brengen. Naast het werk zit ik in de oudercommissie van de psz. Gelukkig laat onze financiële situatie het toe zou het verschrikkelijk vinden als ik de jongens veel weg zou moeten brengen. Zei zijn mijn alles en gaan voor mijn werkcarrière. Zodra ze allebei naar school gaan wil ik wel 24-32 uur gaan werken.
Ik werk 48 uur in 4 dagen als gastouder. Vind het heerlijk werk en wil dit voorlopigook zo houden. Ik kan mijn ei erin kwijt en geniet elke dag weer. Ook kan ik het goed combineren met mijn eigen kinderen. Ik vind het echt een luxe dat het zo kan gaan.
Ik ben nu al een aantal jaar TBM en dat vind ik heerlijk maar toen ik nog werkte vond ik dat ook echt leuk dus mijn antwoorden zijn op basis van toen ik nog wel werkte... -ik vond mijn werk belangrijk, voor sociale contacten en geestelijke uitdagen. -ik kon helemaal opgaan in mijn werk, maar dat heb ik met alles wat ik doe. Ben erg perfectionistisch dus alles wat ik doe doe ik met 200% inzet en overgave. -ik werkte op het laatst 16 uur verdeeld over 3 dagen (12 uur op school en 4 uur thuis) -ik wilde op dat moment (behalve TBM worden) nergens anders werken. ik werkte op een mbo school op de administratie en deed alles van intake tot diplomering. Het was zo variërend, veel contact met mensen en goed te combineren met een schoolgaand kind. Uiteindelijk werd mijn functie verhuist naar een andere locatie (centrale administratie op afstand van de scholen) Hierdoor zou het contact met mensen minder worden en werd mijn reistijd langer. Dit leek me totaal niet leuk en om met tegenzin naar het werk gaan te voorkomen heb ik voor de verhuizing besloten TBM te worden. Ik
Ik werk drie dagen in de week in het basisonderwijs. Nou ja, officieel moet dat tegenwoordig 3,5 dag zijn, maar in plaats daarvan werk is drie langere dagen. Qua werk is het handiger om fulltimer te zijn. Maar qua balans werk / privé is parttimer gewoon handiger. Dat vond ik overigens ook al toen ik geen kinderen had. Ik ben al ruim voor die tijd van 5 dagen naar "4,5 dag op 4 dagen" gegaan. Ik heb dat nodig om bij te tanken. Wat betreft organisatie en verantwoordelijkheid, werkt dat ook eigenlijk hetzelfde als een fulltimer. Ik draaide de klas in feite zelf, alleen op woensdagochtend kregen ze van iemand anders les. Toen de jongste werk geboren ben ik vrij lang thuis geweest. Ik ben weer begonnen toen hij 9 maanden oud was. Ik vond het fijn om veel thuis te zijn in die periode, maar ik vond het ook heerlijk om weer aan het werk te gaan. En hoewel er best dagen zijn dat ik minder zin heb, werk ik over het algemeen graag. Dat betekent niet dat ik alles leuk vind hoor. Maar als ik eenmaal aan het werk ben, ben ik eigenlijk met 'thuis' niet bezig. Dan ga ik ook op in mijn werk. Omgekeerd ben ik thuis totaal niet met mijn werk bezig. Als ik thuis nog iets voor mijn werk moet doen, moe ik dat echt voor mezelf opschrijven. Anders zou ik er eenmaal thuis geen seconde meer aan denken. De antwoorden op jouw vragen iets korter: Ja, ik vind werk belangrijk. Deels omdat ik mijn eigen geld wil verdienen en niet mijn hand wil ophouden. Maar ook omdat ik de sociale contacten leuk vind en omdat ik merk dat ik in mijn werk steeds kan blijven ontwikkelen. Dat geeft persoonlijke groei. Dus ik vind het gewoon voor veel aspecten in mijn leven belangrijk. Ja, ik kan opgaan in mijn werk. Op mijn werk denk ik niet (of nauwelijks) aan thuis. Maar omgekeerd houd mijn werk me ook niet echt meer bezig als ik thuis ben, want dan ga ik weer op in de dingen die ik dan doe. Ja, ik denk soms wel eens aan andere beroepen. Er zijn nog veel meer dingen waarvan ik denk / weet dat ik er ook plezier in zou hebben. Maar aangezien ik ook veel plezier heb in mijn eigen werk èn me daarin nog steeds ontwikkel, is er geen 'prikkel' om de moeite te gaan doen me om te scholen ofzo. Maar zou ik om wat voor reden dan ook niet meer voor de klas kunnen / willen, zou ok zeker op zoek gaan naar iets anders. Een andere baan of vrijwilligerswerk. Maar thuiszitten is niks voor mij. Sommige mensen zeggen wel eens dat ze onmiddelijk ontslag zouden nemen als ze een grote geldprijs winnen. Ik zou dat misschien ook wel doen, maar dan zou ik als vrijwilliger op mijn huidige school gaan werken. Dan hoef ik de stomme dingen niet meer te doen Maar ik zou zeker nog les willen geven, bedenken hoe ik een leerling het beste verder kan helpen etc.
Hoe belangrijk vind jij je werk ? Heel belangrijk. Ik geniet echt van mijn werk, maar vooral de mensen die er werken. Allemaal leuke collega's en dat maakt het werk nog leuker. Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? Ja die periode heb ik wel gehad. Op dit moment minder, maar dat komt omdat ik een interne sollicitatie heb lopen waar ik volledig voor wil gaan. De inzet zal dan dubbel en dwars terugkomen. Hoeveel dagen werk je ? 3,5 en als ik de functie krijg zullen dat er 4 of 5 worden. Zou je wel eens wat anders willen ? Al mee bezig
Ik moet er niet aan denken om tbm te zijn, maar vind mijn werk ook niet altijd even leuk Ik werk 20 uur per week en dat is nodig ivm de financiën (mijn man werkt 40u) zodat we het iets breder hebben. Ik vind de uitdaging leuk en kan ook echt genieten (ben therapeut en werk 1 op 1 met kinderen) maar ik haat de stress momenten echt haha! Zoals nu we binnenkort weer een kwaliteitstoets hebben en ik alle dossiers wel 3x check of alles er in staat. Als ik thuis ben heb ik ook niet altijd het gevoel dat ik vrij ben omdat onze kleine man nogal 'intens' is en er altijd veel moet gebeuren. Ik ga dan ook echt even zitten als hij slaapt. Als ik weer mijn eerste werkdag heb na het weekend kan ik er soms wat tegenop zien, maar als ik eenmaal weer een dag gehad heb voel ik me zo voldaan en tevreden met wat ik allemaal heb gedaan die dag, Ik zou dus echt nooit lange tijd thuis willen blijven, tenzij er net een baby is geboren. Beetje dubbel dus!
Hoe belangrijk vind jij je werk ? - ik ben hierin erg veranderd sinds ik kinderen heb, vroeger vond ik mijn werk veel belangrijker. Niettemin vind het nog steeds belangrijk om te werken, een bijdrage te leveren in ons inkomen, onder de mensen te zijn, 'iets' te doen met mijn studie, enzv. Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? - Nee - Hoeveel dagen werk je ? Officieel 36 uur verdeeld over 4 dagen, maar sinds ik kinderen heb middels ouderschapsverlof nog maar 3 dagen (27 uur). Als mijn ouderschapsverlof er straks op zit overweeg ik echt nog maar 3 dagen te gaan werken. Zou je wel eens wat anders willen? - Regelmatig. Ik heb echt een hele leuke, afwisselend, bij vlagen spannende functie, en ook nog eens een soepele werkgever en prima salaris, maar ik ben best jaloers op mensen die echt van hun werk houden. Die hun drome hebben waargemaakt. Voor mij blijft het toch altijd 'gewoon' een leuke functie.
Ik werk 24 uur. Al 9 jaar in hetzelfde bedrijf (restaurant, diverse cafe's en catering). Voor mijn zoontje werkte ik er 40 uur. Ik heb een hoog verantwoordelijkheidsgevoel, maar dat is meer mijn persoonlijkheid dan dat ik het echt leuk vind. Ik heb ook veel stress op mijn werk omdat veel van mijn collega's dat verantwoordelijkheidsgevoel niet hebben. Zij komen werken voor het geld en dat was het. Mijn lijf vindt het ook echt heel erg zwaar, heb ontstekingen in mijn voeten, bekkenpijn en een scheve rug! Ik doe het ook voor het geld, als het zou kunnen zou ik echt graag minder willen werken. Officieel heb ik ook een administratieve achtergrond, maar ik was na mijn opleiding te jong en nu ben ik er te lang uit om er iets mee te doen.
Even zonder de rest van de posts te lezen Ik vind mijn werk erg belangrijk, in de zin dat ik er als het even kan voldoening uit wil halen. Daarnaast doe ik werk met enige maatschappelijke relevantie, dus ik vind het ook in die zin belangrijk. Kun je opgaan in je werk... jeetje... dat kan ik meer in fysiek werk, eigenlijk, zoals handwerken of de muur sauzen. Ik doe dus meer mentaal werk, veel gesprekken voeren vooral en zaken uitwerken op papier. Met veel afwisseling. Ik ben recent van baan veranderd en deze nieuwe baan is wel echt een uitdaging, ik leer weer van alles bij, vooral interpersoonlijk. Daar word ik wel heel blij van ja. Aan de andere kant heeft elke baan saaie klusjes. Ik werk nu 3 dagen, maar werkte er altijd 4, bijna 5. Ik wil er heel graag weer 4, maar dat was hier niet mogelijk en ik wilde de baan wél graag En ja, ik zou wel eens wat anders willen Ik begrijp weinig tot niets van mensen die 20 jaar lang dezelfde baan kunnen hebben en daar tevreden mee zijn. Na een jaar of drie, vier, heb ik het wel gehad met wat dan ook en wil ik veranderen. Als het niet uitdagend genoeg is, eerder. Na twee jaar had ik het wel een beetje gezien bij mijn vorige baan, maar het heeft wel een jaar geduurd voor ik iets nieuws kon vinden dat ik even leuk vond. (Mijn vorige baan was ook afwisselend en maatschappelijk betrokken, dus in die zin had ik weinig te klagen, ik kon alleen geen nieuwe dingen meer doen/leren). Bovendien had ik toen nog erg weinig werkervaring om te solliciteren. Ondertussen zit ik in het vierde jaar werkervaring en nu begin ik te merken dat ik interessant word op de arbeidsmarkt. Ben dus ook van plan om te solliciteren zodra deze baan niet meer interessant is, of zelfs als er wat voorbijkomt met betere voorwaarden (heb nu bijv flinke reistijd). Ik schat zo in dat ik elke twee tot vier jaar een andere baan zal willen, elke keer een stapje hoger... en dan zien we vanzelf waar we uitkomen. Ik heb in ieder geval geen zin om te blijven hangen als ik het werk niet meer leuk vind én er zijn intern geen mogelijkheden om je takenpakket uit te breiden ofzo. Ik wil uitdaging in mijn werk houden; ik vind het leuk zolang ik nieuwe dingen kan leren, en wát die nieuwe dingen zijn maakt voor mij minder uit dan dát ze er zijn. Verveling is killing, dan kan ik beter in de plantsoendienst gaan werken - dan heb je tenminste dagelijks bevrediging in je werk. Sowieso merk ik daar wel echt een verschil in veel mbo-banen en hbo/wo-banen. Het is leuk en aardig, die hbo/wo-banen waar je zogenaamd slim voor moet zijn, maar het is een stuk minder bevredigend om op een dag drie gesprekken te voeren en twee projectplannen uit te werken, dan het is om iets daadwerkelijks neer te zetten: een aantal mooie kapsels geknipt te hebben, een auto gerepareerd te hebben, een mooi meubelstuk te hebben gemaakt... wat dat betreft kan ik me voorstellen dat je in een meer ambachtelijk beroep veel meer en veel lánger werkplezier hebt. Misschien dat ik ooit wel switch als in mijn sector geen interessante groeimogelijkheden meer zijn...
Hoe belangrijk vind jij je werk ? Belangrijk. Ik heb veel sociale contacten en kan me ei kwijt in mijn werk. Als ik thuis kom ben ik echt thuis en vergeet ik mijn werk. Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? Ja, vind het heerlijk Hoeveel dagen werk je ? 30 uur verdeeld over 4 dagen Zou je wel eens wat anders willen? Nee, heb het naar mijn zin!
Toen ik met mijn opleiding en werk begon vond ik dat erg leuk en interessant om te doen. Maar waar we eerst de vrijheid hadden om ons er echt in te verdiepen, werd naarmate de tijd verstreek steeds meer kwantiteit verwacht ipv kwaliteit. Het moest allemaal sneller, sneller, sneller. Daarnaast is de sfeer op de afdeling erg achteruit gegaan door het ellebogenwerk van sommige nieuwe collega's. Gevolg: ik vond het niet leuk meer, genoot echt niet meer van mijn werk en zag als een berg tegen elke werkdag op. Toen kwam ik in een postnatale depressie die maar bleef voortduren, waardoor mijn werk steeds zwaarder ging vallen. Na bijna 5 jaar wikken en wegen heb ik per 1-12 mijn baan opgezegd om fulltime thuis te zijn in de hoop me beter te gaan voelen. Ik kreeg allemaal reacties als "pas op want je valt in een gat", "maar je wereld wordt wel heel klein zonder de sociale contacten van collega's", "maar je kunt je dan niet verder ontwikkelen". Nu na een paar maanden thuis kan ik volmondig zeggen dat hier niks van klopt. Ik val niet in een gat, heb altijd wel wat te doen en verveling ken ik dus echt niet. Ik mis de sociale contacten niet want die heb ik buiten mijn werk genoeg. En mijn persoonlijke ontwikkeling hangt niet af van mijn baan, sterker nog, ik heb nu meer tijd om dingen te leren die ik echt leuk vind om te doen. Dus als antwoord op jouw vragen: Hoe belangrijk vind jij je werk ? Belangrijk is dat je gelukkig bent en voor mij was dat mijn werk niet, dus mijn werk is niet belangrijk voor me. Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? Nee, ik was op mijn werk altijd in gedachten met thuis bezig en mijn werk kon me daar niet van afleiden. Zou je wel eens wat anders willen ? Ik heb echt geen idee. Ik mis het werken totaal niet, vind het veel fijner dat ik voor mijn gezin kan zorgen. Maar mocht het ooit gaan kriebelen om te gaan werken, dan zou ik denk ik iets zoeken waar ik inderdaad echt in op kan gaan, zodat ik niet meer tegen mijn werk op hoef te zien, maar er juist van kan genieten. Ik ben echt jaloers op mensen die dat kunnen
Hoe belangrijk vind jij je werk ? Toch wel heel belangrijk eigenlijk, Als er iets is kunnen ze mij altijd bellen (werk in de thuiszorg als verzorgende) Ook als het gaat om de planning over te nemen (ga ik weer 2 weken doen) en dat is echt een stressvolle drukke taak die ik eigenlijk niet echt leuk vind Maar toch heb ik het voor mijn collega over omdat zij ook voor mij klaar staat als het nodig is. Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? Ja zeker te weten ik denk dan eigenlijk niet aan mijn man of onze dochters En kan heerlijk mijn route rijden en bezig zijn Hoeveel dagen werk je ? Ik werk meestal maandag een ochtend en avonddienst en de woensdagochtend en om het weekend (en dan meestal 1x in de maand op zondag een dubbele dienst en 1x in de maand op zaterdag) Maar het kan ook heel anders zijn als er iemand wil ruilen of wat dan ook. Zou je wel eens wat anders willen ? Nee mijn hart ligt in de zorg en zeker in de wijk waar ik nu werk (veel laag opgeleiden en veel mensen die psychische klachten hebben zit heel veel uitdaging in) Ik hou echt van mijn werk terwijl het financieel niet eens nodig is, Maar zonder nee nooit...
Zou het zo leuk vinden om mannen deze vraag eens te zien stellen en beantwoorden. Die maken het volgens mij lang zo ingewikkeld niet omdat vrijwel niemand ze opvoed met het idee dat werk een keuze is. Werk is voor mij een transactie. Ik werk en kan daardoor m'n huishouden runnen. Dat geldt ook voor m'n vriend. Wij werken allebei. 32 uur plus 16 uur reistijd voor mij. 36 uur plus 8 uur reistijd voor hem. We kunnen er allebei in opgaan. Maar we balen er ook allebei wel eens van. En we zouden allebei best iets willen dat wat minder tijd kost, meer oplevert en leuker is. Maarja. Als je al behoorlijk betaald krijgt en je schaal uit groeit... dus maak je er het beste van in plaats van te gaan zitten janken. Mijn ervaring is dat je je werk heel goed kunt doen, zelfs op momenten dat je er niet per se van geniet. Al mijn bonussen en de meeste waardering heb ik gekregen voor klussen die me niet per se het meest boeiden. Een goede les: niet alles hoeft altijd leuk te zijn.
Ik vind mijn werk niet bijzonder leuk. Ik werk 12 uur maar ben er de hele week mee bezig. Heb een behoorlijk verantwoordelijke functie, of iig er liggen nu veel meer verantwoordelijkheden bij mijn functie waar ik niet om gevraagd heb. Ik wil graag een andere baan, maar ik vind nergens de luxe qua werktijden zoals ik t nu heb. Gewoon nog even volhouden dus
Hoe belangrijk vind jij je werk ? Heel belangrijk, ik werk 4 dagen, vaak meer en het is een groot de van m'n leven. Ik vind het ook ontzettend leuk, maar ben wel blij dat ik 32 uur werk (en soms meer) en niet 40 uur (en soms meer) Kun jij echt 'opgaan' in je werk ? Ja, ik kan er zelfs van wakker liggen, en als iets niet werkt, voel ik me oprecht rot erover. Daarnaast ben ik ook ontzettend trots als ik of mijn bedrijf dingen doet of bereikt. Ik ga elke dag met veel plezier naar werk toe. Op m'n werk vergeet ik ook de rest van m'n leven. Maar thuis ben ik werk meestal ook snel vergeten Hoeveel dagen werk je ? 4 Zou je wel eens wat anders willen ? Nee, als soms twijfel ik wel of ik niet weer 5 dagen ga werken.