Wij gaan bijv wandelen en dan lopen we naar een restaurant, gaan daar luxe drankjes drinken en bestellen er hapjes bij. We gaan naar de bios en kopen daar dan snacks en drankjes. Ik ga naar de Efteling 2 keer per jaar en neem nooit wat mee van thuis. We gaan elke vakantie op vakantie. Etc. Dat kan echt niet met alleen het salaris van mijn man. En nogmaals, ieder zijn ding hè! Als je geen behoefte hebt aan mijn onnodige luxe, dan snap ik dat ook
Ja hier kunnen dat soort dingen wel, dus dat hoeft niet perse niet te kunnen op 1 salaris. Al zouden de dingen die jij noemt voor mij geen reden zijn om niet te stoppen. Wandelen met zelf meegenomen drinken kan volgens mij net zo leuk zijn.
Wij betalen 1700 euro hypotheek....veel meer dan mijn inkomen XD En nog zo’n verstandige spaarhypotheek huppeldepup, dus we krijgen maar weinig terug iedere maand. Wel super leuk dat je in Amsterdam woont zeg!
Mha dat vind ik dus niet, ik woon al in een gat en als ik dan ook nog mijn eigen flesje wijn het bos mee moet in slepen, is er helemaal niets meer aan voor mij XD Ik ben graag onder de mensen en dat is de jus zeg maar, voor mij.
Als ik een aanbod krijg van 2,8 voor de laatste 15 jaar doe ik het ook meteen hoor. Ben heel benieuwd waar ze mee komen in ieder geval.
Wij krijgen sowiso niets terug of tenminste dat zit verwerkt in de ib elk jaar en die betalen we per maand vooruit dus eigenlijk is mijn bruto bedrag ook mijn netto bedrag.
Ja hoor, hier loopt het grootste deel af in 2027 en dan blijft er een klein stukje over, denk iets van 200 euro pm en dat loopt in 2033 af. Kinderen zijn dan hopelijk de deur uit en dan willen we dit huis verkopen en een appartement gelijkvloers kopen maar dat duurt allemaal nog even
Nee, ik werk sinds een paar jaar niet meer (nog wel een tijd vrijwilligerswerk gedaan). Mijn zoon was vaak ziek en dan moesten we allerlei oplossingen verzinnen en moeilijk doen. Wij hebben geen ouders die standaard op kunnen passen en het is ook geen bso-kind. Gelukkig heeft mijn man een goede baan en hebben we een gunstige hypotheek, dus we kunnen prima leven.
Maar dat kunnen wij ook met 1 salaris. En er zullen ook genoeg mensen zijn die het zelfs met 2 salarissen niet kunnen.
Wij hebben ook een bankspaarhypotheek met die rente, maar dan 30 jaar vast. Ach ja het is wat het is. Op zich krijgen we nu tenminste nog ergens een goede rente
Ik zou het ook echt doen. 2 jaar geleden hebben wij laten rekenen en toen kon het voor ons niet voordeliger. Maar 2 maanden terug opnieuw laten doen en we gaan superveel besparen. We gaan nu bruto minder betalen dan we eerst netto betaalden
Dat ligt idd ook aan de hoogte van het salaris. Als er 1 genoeg meesleept voor 2, dan kan de ander heerlijk thuisblijven
Mijn partner wil dat inderdaad liever niet. Nou zijn er meer redenen waarom dat zo is en waarom wij voor onze verdeling hebben gekozen, maar even sec gezegd is dat zo.
Jeetje, wat een geld! Wij werken 36 uur (man, 4 dagen) en 40 uur (ik, 5 dagen). Op een inkomen zouden we het ook redden. Ik wil echter wel blijven werken (en mijn man ook), maar als er ooit een moment komt dat het een dagje minder kan, dan zullen we die kans denk ik pakken.
Mijn man zou dat denk ik best wel willen maar het is gewoon niet te doen. Hij krijgt het werk nu al vaak in 40 uur niet gedaan. Daarom help ik af en toe ook mee zodat hij dan wat minder hoeft te doen maar veel van zijn taken kan ik simpelweg niet overnemen zoals afspraken met klanten om werkzaamheden door te spreken en planningen maken omdat ik niet weet hoeveel uur voor bepaalde werkzaamheden gerekend moet worden. Alles qua papierwerk kan ik wel mee helpen maar daar is hij zelf sneller mee omdat ik voor bijv. Een offerte tich dingen op moet zoeken die hij uit zijn hoofd weet. Dus hier heeft de keuze dat hij full time werkt en ik niet niets met financiën te maken als dat zo was had ik meteen 1 of 2 dagen op de zaak gaan zitten zodat hij die dagen thuis met de kinderen kon zijn.
Hier precies hetzelfde en mijn man werkt in loondienst, dus dan zou je zeggen, zoek er iemand bij, maar ze zijn al 2 jaar op zoek, het is heel gespecialiseerd werk. Ze hebben nu iemand aangenomen, misschien dat dat helpt als zij is ingewerkt.