Werk verlangt meer

Discussie in 'Zwangerschap en werk' gestart door Kayke, 29 nov 2011.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Xaph

    Xaph Bekend lid

    3 okt 2009
    876
    1
    0
    NULL
    Zuid-Holland
    @Kayke
    Ik heb zelf ook schildklierproblemen en wil je op je hart drukken om het echt voorzichtig aan te doen. Tijdens je zwangerschap kunnen je hormoonspiegels wisselen en dat kan heel gevaarlijk zijn voor je kindje. Als je voelt dat je het niet aankunt, hou dan rust.

    Bij mij werden mijn schildklierproblemen pas ontdekt toen ik 26 weken zwanger was. Mijn internist zei dat ze dat nooit tegenkwam omdat het dan meestal al een miskraam was geweest :$ Was ik even blij dat ik tegen het advies van mijn bedrijfsarts in me ziek had gemeld toen het echt niet ging!

    Ik zeg dit niet om je bang te maken, maar om je te waarschuwen dat je echt op moet passen. Als je hormoonspiegels te laag zijn kan dit een risico op een miskraam betekenen. Juist de eerste 13 weken heeft het kindje nog geen eigen schildklier en is het van jouw hormonen afhankelijk. Zelfs als het geen miskraam wordt kan het gevaarlijk zijn. Als je te weinig schildklierhormonen hebt tijdens de eerste weken van de zwangerschap kan je kindje een lager IQ krijgen.

    Gelukkig zijn al die risico's te voorkomen als je schildklierwaardes goed in de gaten gehouden worden. Vaak is het wel nodig om je medicijnen tijdens de zwangerschap op te hogen. Ben je alleen onder behandeling van een gyn of ook van een internist of endocrinoloog? Ik zou echt adviseren om er een specialist bij te halen om tijdens je zwangerschap mee te kijken!
     
  2. Dana

    Dana Niet meer actief

    ik heb ook schildklierproblemen, mijn internist zegt dat het bij mij ernstiger is dan gemiddeld omdat mijn medicatie verdriedubbeld is tijdens mijn zwangerschap. er is wel altijd duidelijk geweest dat het niks uitmaakt of je nou op de bank gaat zitten of dat je gaat werken omdat het om hormoonproductie gaat en dit niet staat of valt met rust maar juist met goede behandeling en medicatie.

    dus als je een miskraam krijgt of een kindje met een laag IQ (dat zijn bij mij ook de risico's) dan heeft dat niks te maken met je "rust" niet genomen hebben. zodra je behandeld wordt zijn de risico´s trouwens te verwaarlozen.
     
  3. Dana

    Dana Niet meer actief

    mijn opmerking was trouwens niet voor TS, dat is een hele andere zaak, dat ze je extra zwaar laten tillen etc. dat kan echt niet.
     
  4. clauzoe

    clauzoe Actief lid

    10 okt 2011
    433
    0
    0
    NULL
    NULL
    ik zit trouwens te denken maar ik weet niet hoe het in belgie zit.
    maar in nederland hoef je volgens mij op het moment dat ze weten dat je zwanger bent geen overuren meer te draaien
     
  5. Ziek melden!! Al die stress erbij is ook nog eens slecht voor je! Helemaal omdat je nog in de eerste periode zit. Als ik dan de verhalen lees over de schildklieren... Ik zou me ziek melden, wachten tot ik een oproep zou krijgen van de Arbo en dan verder kijken. Ik bedoel, je hebt het zelf al niet makkelijk, laat staan nu je zwanger bent. Dat vreet energie aan alle kanten!

    Ik kan me wel voorstellen dat je baas denkt dat als je wel naar een concert kan, dat je dan ook zou kunnen werken. Tenzij je kan zitten natuurlijk...

    En het veranderen van je rooster is zo'n lage streek. Kom voor jezelf en je kindje op! Luister naar je lichaam!!
     
  6. steenbokje83

    steenbokje83 Bekend lid

    20 jun 2011
    589
    0
    0
    West-Vlaanderen
    Als je bij een vakbond zit (hoop het voor je) dan zou ik eerst meteen bij hun langsgaan om informatie in te winnen en hun te vertellen over hoe je wordt behandelt op je werk. Als zwangere in België ben je redelijk goed beschermt door de wet. Schakel ook meteen je gyn in, die kan je zeker thuis laten blijven als je aangeeft (zeker met je schildklier aandoening, mijn moeder heeft het ook) dat het lichaamlijk nu al te zwaar voor je is. Je extra uren tegen je zin in geven is gewoon schofterig gedrag.

    Dit zit zeker niet tussen je oren meid, heel veel succes en vergeet niet dat je nooit alleen staat.
     
  7. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    Ik ben al 3 jaar in behandeling bij een endorcinologe :)
    Heb ook meteen gebeld toen ik wist dat ik zwanger was.
    Mijn bloedwaarden waren heel slecht en ben van Thyroxine 150 meteen naar 200 gegaan.
    Maar ondertussen heeft mijn werk me ontslagen. Zogezegd omdat ik te traag werkte. Proefperiode van 6 maanden, maar ik werkte er maar 1,5maand!
     
  8. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    En ik heb trouwens 8 december een bloeding gehad door te zwaar te tillen.
    Gynae had me 2 dagen thuis geschreven. M'n werk nam me dit wel kwalijk.
    Maar de week erachter mocht ik hetzelfde werkje opnieuw doen! Maar deze keer zonder bloeding.
     
  9. Jen27

    Jen27 Niet meer actief

    Dit is gewoon belachelijk! Meid; let op jezelf en dat kleintje in je buik; ziekmelden zou ik sowieso doen!

    Is het een dierenwinkel van een grote keten? Want dan zou ik ook, naast het ziekmelden, contact op nemen met de afdeling personeelszaken en even een boekje open doen over hoe je behandeld wordt!

    Sterkte ermee.....
     
  10. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    Ik ben vrijdag ontslagen.
    Na Nieuwjaar ga ik naar de vakbond en doe ik daar mijn boekje open.
     
  11. Jen27

    Jen27 Niet meer actief

    Jeetje wat ongelooflij slecht zeg!! Had je een tijdelijk contract dan?
    Mag dat zomaar in België??
     
  12. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    Neen, geen tijdelijk.
    Maar een vast contract, met proefperiode van 6 maanden.
    Volgens mij mogen ze mij dan niet ontslaan, als ik zwanger ben, tenzij dat ik een grote fout maakte.

    Maar ze zeggen dat het is omdat ik zogezegd 'te traag' werk.
    Ze lieten me 25u werken, terwijl ik contract had van 19u. Ik kreeg geen aangepast werk, ...
    Maar hier laat ik het niet zomaar bij! Hopelijk wilt de vakbond me helpen.
     
  13. Jen27

    Jen27 Niet meer actief

    Dat zou in Nederland in ieder geval niet zomaar mogen!! Ze zouden je dan eerst (ik geloof) 2 keer op schrift een waarschuwing hadden moeten geven en dan nog via kantonrechter ontslag aanvragen....

    Ben heeeel benieuwd wat de vakbond hiervan gaat zeggen! Sterkt met het hele circus! Maar voor jou is het misschien wel beter zo.....(qua gezondheid)
     
  14. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    Hier kreeg ik van de gérante een papier waarop staat dat ze mijn contract stopzetten.
    En ik krijg het naar het schijnt nog eens aangetekend ook.
    Ze zegt dat het van hogerop komt en zij er niets aan kan doen!
    Zij moet wel verslag aanbrengen aan hogerop hé!
     
  15. mimi83

    mimi83 Niet meer actief

    belachelijk en eigenlijk maar goed dat je ontslagen bent, dit was belachelijk en heel eerlijk denk ik dat je er alleen maar blij om kan zijn dat je daar niet meer werkt..
     
  16. tulip

    tulip Niet meer actief

    o wat laag zeg, die zagen natuurlijk al lang aankomen dat jij je ziek zougaan melden en hebben je daarom ontslagen, iemand die in de ziektewet zit, mag je nl niet zomaar ontslaan.
     
  17. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.553
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Kayke, heb je nog contact gehad met de vakbond over je ontslag? En wat zeggen zij er van ????
     
  18. Kayke

    Kayke Actief lid

    13 okt 2011
    399
    0
    0
    Waregem, Belgie
    Wel, blijkbaar mogen ze dat doen!
    Ik ga deze week bellen naar het hoofdkantoor van mijn vakbond.
    Ze vroegen me ook binnen de week m'n werkkledij binnen te brengen. Anders zouden ze dat van m'n loon afhouden! Wel, m'n vriend heeft het die week nog binnen gestoken omdat ik rijles had en ik zag dus op mijn loonfiche dat ze 67€ hebben ingehouden voor werkkledij!
    Oneerlijk toch!
     
  19. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.553
    528
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Heb je je vriend geen bonnetje van afgifte laten geven?
    Erg lullig hoor, de kleding is wel teruggegeven maar ze houden wel even 67 euro in van je loon.
     

Deel Deze Pagina