Even een vraagje. Als je in de risicogroep behoort (vastgesteld door RIVM) en je werkt als kapster mag je dan weigeren (zonder vakantiedagen op te nemen) om te werken (arts heeft ook aangegeven dat dit niet mag ivm te gevaarlijk)? Mijn schoonzus moet komen werken of vakantiedagen opnemen. Terwijl zij in de risiocgroep valt.
In de meeste kapsalons zijn er al maatregelen getroffen. Het risico zal in de supermarkt niet veel kleiner zijn. Ik denk niet dat ze hier zomaar voor thuis kan blijven. Als ze geen klachten heeft lijkt het me dat ze gewoon kan werken
Normaal zou ik adviseren om een gesprek met de bedrijfsarts aan te vragen en dat lijkt me nog steeds een goed idee. En verder gewoon ziek melden, laat ze maar controleren of ze echt koorts heeft. Maar dat zeg ik alleen omdat haar werkgever het advies van haar arts negeert. Dat is slecht werkgeverschap. Bovendien zijn er al kapperszaken dicht omdat ze het niet meer te verantwoorden vonden naar hun werknemers toe.
Nou ja in een supermarkt kun je natuurlijk wel makkelijker op afstand blijven als dat je van iemand de haren knipt.
Ik probeerde die rivm link te plakken, en of ze mss bijv astma had en ziek was. Maar het rivm bleef de link...risicogroepen en dieren plakken. Vast een foutje ivm de drukte XD
Nou, ik ben niet flauw, maar zelfs ik vind zoiets spannend. Ik vind het jammer dat haar baas daar niet in kan meedenken met haar.
Wat eng voor haar! Ik zou sowieso thuis blijven en zsm een gesprek met de bedrijfsarts regelen inderdaad. Wat lomp dat ze moet komen van haar baas.
Theoretisch gezien kan geen enkele andere arts (ook niet je behandeld) behalve de bedrijfsarts uitspraken doen over wel of niet kunnen werken. Je eigen arts kan hoogstens een advies geven, maar deze is dus niet bindend. Veel werkgevers zijn in verband met het corona virus echter wel wat coulanter dan gewoonlijk (logisch ook), dus zou gewoon met de werkgever in gesprek gaan.
De baas mag haar idd verplichten om te komen werken of om vakantiedagen op te nemen als ze zelf niet snotterig is, maar de baas moet ook zorgen voor adequate maatregelen. Is dat wel gebeurt daar? En anders maar vakantie dagen of onbetaald verlof opnemen: ik gok dat de kapper ook enorme terugloop heeft en dus ook binnenkort sluit of werktijdverkorting aan zal vragen
Nee zo werkt dat niet... Als een bedrijfsarts bijv zegt dat je niet kan werken, mag jouw werkgever niet zeggen: nou kom toch maar wel. Werkgever en werknemer kunnen in overleg wel tot een andere conclusie dan de bedrijfsarts komen. Ook kan er een second opinion (vanuit beide partijen) aangevraagd worden bij het UWV.
Ah eigenrisicodragend? Ander idee, als t aantal klanten flink terugloopt, kan de baas geen vergunning voor werktijdverkorting voor haar aanvragen?
Als werknemer bedoel je? Ja klopt. Hoewel een werkgever wel de bedrijfsarts bijv een nieuwe vraagstelling meegeven. Maar je hebt gelijk, dat klopte niet helemaal in m’n vorige post, officiële “second opinion” kan alleen werknemer
Dat hebben ze al aangevraagd voor 50%, Maar ze willen dat zij alsnog die ander 50%. Niet dat er veel klanten zijn maar dan hoeft de eigenaar zelf niet te werken.