Ik heb stoofpeertjes gemaakt. Maar ik vind het altijd moeilijk te bedenken waar ik dat dan bij eet. Wat voor vlees? Enz Eten jullie ze koud of juist warm? Ben benieuwd
Ik eet ze meestalkoud gewoon als bijgerecht, maar ik maak ze dan ook ouderwets in en heb hele potten vol in de kelder staan. Mijn favoriet is om ze warm te maken, half stoofperen en half pruimen, in de over stoven met rode wijn (of port), steranijs, kaneel en kruidnagel. En dan met slagroomijs en lobbig geklopte slagroom met mascarpone en vanillesuiker. Soms mag je wel eens gruwelijk uit de band springen
Klinkt heerlijk Het water loopt me al in de mond! Ik eet ze het liefst ook warm eigenlijk. Hoop dat er nog meer recepten komen
Ik eet ze altijd warm, vandaag met een gehaktbal Maar ook lekker is met runderstoofvlees. Ik kook ze trouwens in rode ranja ipv wijn. Wel wat kaneel, maar geen suiker extra.
Ik kan hier wel wat mee. Dank je wel allemaal! Ik ga maar even naar de supermarkt meer tips zijn altijd welkom
Warm gekookt in rode wijn of ranja en dan op ongeveer 2 kilo stoofperen; 2 kaneelstokjes, 2 laurier bladeren, 4 kruidnagels. Als ik ze maak met rode wijn dan doe ik er een paar schepjes suiker bij.
koken met kaneelstokje en wat honing dan is het niet mierzoet, verder altijd koud. lekker bij yoghurt of ijs of gewoon zo!
2 kilo is hier net genoeg voor 4 personen. Dan ruim 4 uren laten opstaan.....kaneelstokjes erbij, vanillestokje erbij en wat suiker. Dan lekker met gekookte aardappelen en een braadworst
Je kan ze ook als dessert eten met room ijs, of uhmmmmmmm chocolademousse Of er een taartje mee maken kan natuurlijk ook nog! Hihi het is maar goed dat we ze niet zo vaak eten
Hier zijn ze net weer op:x Lekker gestoofd met rode wijn, bessensap en kaneel. Sap inkoken tot het een beetje stroperig wordt... Hmm zo lekker als het nog warm is, maar koud de volgende dag zijn de smaken er beter ingetrokken En wij eten ze meestal als toetje met vanillevla.
Waarom zolang, is het dan niet een hele papperige brij? Ik laat het ongeveer 30/40 minuten koken en dan zijn ze lekker zacht, maar nog wel stevig.