Ik kom net terug van vakantie en heb daar minimaal internet gehad. Ik kom er op terug want wil best meedenken.
Ach we weten allemaal wat ze bedoelt toch. Als we hier mensen moeten gaan verbeteren zijn we nog even bezig
Wij eten hier voornamelijk plantaardig! Alleen de kinderen af en toe een eitje of vlees en koeienmelk. Ik ben het wel eens met de eerdere post dat eigenlijk alles makkelijk te veganizen is. We eten veel bonen en linzen, die ook overal doorheen kunnen. Ook eten we bij iedere maaltijd groente, ook bij het ontbijt en iedere dag noten. Op elavegan staan altijd leuke en lekkere recepten Als je er eenmaal aan gewend bent is het supermakkelijk en je doet de wereld ( en je lichaam) echt een plezier door geen vlees meer te eten! Succes
Soja kan invloed op je oestrogenen hebben. https://www.ad.nl/koken-en-eten/zwanger-neem-niet-te-veel-sojaproducten-als-tofoe-of-sojamelk~a0be11b9/ En ik weet dat rika lukac er ook iets over schreef maar kan het niet vinden.
Dat was me bekend, ik ben er zelf van overtuigd dat soja überhaupt niet gezond is (dus ook voor niet-zwangeren). Daarom maak ik zelf tofu obv kikkererwtenmeel en ook maak ik zelf een sojasaus-alternatief. Mijn vraag was meer: wat bedoel je precies met dat je vegetarisch eet, om vervolgens te zeggen dat je niet vegetarisch eet? Vegetarisch eten staat nl los van soja.
Ik heb er onwijs veel uit gemaakt al. Mergpijpen dan weer niet, want dat heb ik nooit lekker gevonden. De bokkepoten waren geweldig. De taarten ook (baked cheesecake, passievrucht cheesecake, chocoladefabriek, appeltaart), net als de cakes. En kaneelbroodjes, feeststol, speculaas, en nog wel meer als ik erover nadenk (heb t boek niet bij de hand nu). Eigenlijk nooit wat mislukt tot nu toe.
Ik denk dat wij dan precies met het matige recept zijn begonnen. Goed om te horen! Bokkepoten was volgende op het lijstje idd, heerlijk ❤️
Oh my Pie heeft veel recepten online staan en 2 boeken uitgegeven. In principe zijn haar recepten glutenvrij en lactosevrij. Niet altijd ook ei-vrij, maar hier geeft ze ook voldoende alternatieven voor aan. Dit is een goede leidraad, mocht je een recept willen aanpassen; Glutenvrij bakken zonder eieren! - Oh My Pie!
Ik heb gisteren de Rosemary Millennial Shortbread gemaakt. Ook geslaagd wat mij betreft. Wat ik wel jammer vind ik dat er vooraf bij de recepten geen tijdsindicstie staat. Deze duurt dus best lang om te maken, omdat je steeds moet wachten voordat iets is afgekoeld/opgesteven is.
Ik bedoel dat ik niet veganistisch eet. Want dan ontkom je niet aan soja. Ik ben wel nieuwsgierig naar je alternatieven van tofu en soja saus.