Het zit nl. zo...wij delen ons balkon met onze buren.....heel leuk jong stel uit polen....hij spreekt redelijk goed nederlands...zij nog niet. Voordat ik zwanger was rookte ik ook altijd op het balkon en hun ook...nu ben ik natuurlijk gestopt, alleen hun roken gewoon nog op het balkon, en terecht het is hun balkon. Alleen afentoe wil ik even mijn deur openzetten zodat het hier kan doorluchten, als hun dan op het balkon roken dan ruikt heel mijn huis naar rook, vind het sowieso niet fijn om nu in andermans rook te zitten met die kleine in mijn buik en heb het zelf ok nog moeilijk met het niet roken.... Ik heb dit al eerder aan haar geopperd of ze even niet op het balkon wilde roken als ik de deur open heb, en dan zorg ik dat ik maximaal 10 minuten mijn deur maar open heb. Ze knikte ja heel vriendelijk maar weet niet of ze het begreep. Nu zette ik net even mijn deur op en nog geen minuut later stak ze een sigaretje op...ik vroeg of ze het erg vond om even te wachten en dat ik over 5 minuten mijn deur weer dicht zou doen, ze reageerde heel vriendelijk en maakte meteen haar sigaret uit. ik heb nog even snel mijn huis gelucht en meteen mijn deur weer dicht gedaan. Maar nu is het feit ze doet heel vriendelijk, maar ik vind het eigenlijk onredelijk wat ik vraag....het is HUN balkon, en daar mogen ze op doen en laten wat ze willen....maar weet niet zo goed hoe ik dit moet oplossen? Iemand ideeen?
uhm, nou ze deed meteen haar sigaret uit dus volgens mij heeft ze er niet echt problemen mee! maar zijn zij heel de dag thuis? Je kan toch ook je huis 10 minuten luchten als zij even niet thuis zijn? Is heel het probleem opgelost... x
ja das een hele moeilijke idd. zelf zou iik gewoon even de deur dicht doen als ze gaat roken. en als ze weer weg is gewoon weer open doen. lijkt mij dat ze daar niet heel de dag zit????
Misschien zelf ff 5 min je deur dicht doen? Of roken ze heeel veel? Als het 1tje in het uur is, ofzo? Moet dat wel kunnen toch? kan je deur daarna weer open? (t is een idee)
Ik vind het niet heel onredelijk van je, want je kunt best rekening met elkaar houden. Maar je hebt het over je huis luchten. Brrr.... met deze kou? En gaat zij met deze kou roken buiten? Brrr...... Is er eventueel aan de andere kant van je huis niet een raam of zo die je open kan zetten zodat je buren kunnen doen en laten op hun balkon wat ze willen?
Nou dat is het m dus...er is altijd iemand van hun thuis...zij werkt smiddags tot een uurtje of 3 en dan is hij thuis en hij gaat om 4 uur weg tot savonds laat..... En vind het geen probleem om mijn huis te luchten als hun er niet zijn, maar ze zijn er eigenlijk altijd (en flink verstokte rokers ook haha) En hoe lief ze ook reageerd, vind het gewoon moeilijk om iemand op zijn eigen balkon te ''verbieden'' te roken als ik mijn deur open heb staan..... vroeg me af of iemand een idee had of hetzelfde heeft meegemakt en hoe dat is opgelost...want weet niet of ze het nu wel begrepen heeft nl.....
ik lucht ook. zeker boven staat heel de dag het raam open. behalve als plurk gaat slapen. maar zo gauw ze weer wakker is hup lekker! en gister bv was ik even het oud papier buiten ana het zetten laat ik even lekker de voordeur open en de deur naar de kamer. heerlijk even drie minuten frisse lucht
Hier ook wel het huis luchten ook al is het koud, Maar ik vind je niet onredelijk maar misschien kun je inderdaad je deur even dichtdoen als ze rookt en daarna weer open. Is ook en goede oplossing.
p.s. zij zit ook echt uren op het balkon te skypen? heet dat bellen via de laptopt zo? Met haar familie in polen...snap dat ook heel goed hoor en ondertussen sigaretjes erbij..... En ik kan voor geen ramen open doen ivm mijn katten....dus jah..
Tja, ik moest eigenlijk even grinniken...als je het verhaal vanuit de kant van je buren verteld had, had je waarschijnlijk heel veel bijval gehad..belachelijk, wat denken ze wel blablabla.. maar goed, gelukkig zie jij ook wel in dat het hun balkon is, en aangezien haar reactie neemt ze t prima op!!! Wat de anderen al zeggen, op gezette tijden luchten, of heb je een klapraampje ofzo wat s'nachts open kan om te luchten?? Succes ermee!
Normaal gesproken lucht ik ook wel hoor, maar dan in de zomer. Heb het de hele dag steenkoud met die kou buiten. Brrr.... weet dat het ook wel gezond is hoor om lekker te luchten.
geen aanval hoor waardevol trouwens maar wilde maar zeggen dat aura niet de enige is die achterlijk nu wil luchten met -10 hahaha
Ik begrijp het. En al was het wel als aanval bedoeld. Dan is het nog mijn huis met mijn gewoontes.... Als ik bijv. even met deze kou buiten iets in de container moet gooien, dan vind ik het zo koud.... Blij als het weer zomer is,....
nou nou je bent recht voor zijn raap vandaag waardevol goed tegengas haha gewoon die volle containerzakken in de keuken opstapelen en pas bij 20 graden in de kliko gaan gooien! en anders heb ik ook nog wel een lekkere warme jas voor je hoor meid haha. sorry ben beetje melig.
maar ontopic! aura@ idd heb je geen ander raam aan de andere kant waar je kan luchten? en anders misschioen toch nog een keer proberen met de buren te praten.
Het is wel weer erg offtopic allemaal. Maar ben sowieso erg bibberig en trillerig vandaag. Had ook al hoofdpijn, wat door twee paracetamollen weer ietsje is verzacht. Dus hoop niet dat ik griep krijg. Ik woon ook in provincie Groningen vlakbij zee, en daar is het sowieso vaak kouder als de rest vh land volgens mij. Maargoed....hier heeft de ts niks aan.
brrr moet er niet aan denken om met deze kou mijn huis te luchten hi hi maar vind het goed opgelost al van je ik heb er eigenlijk niks aan toe te voegen ze vond het niet erg denk ik en vind dat je netjes heb gehandeld
's-nachts luchten? Dus voor je gaat slapen deur op een haak en als je opstaat deur weer dicht, is dat een optie? Ik kan ook geen dag zonder luchten, ons huis is heel goed geisoleerd dus dan is het wel zo gezond om lucht/vocht binnen te laten. Vies hè als je zelf gestopt bent?
Van jou kant snap ik heel goed dat je de deur even open wilt, en vind dat je buren heel redelijk zijn hoor. Denk dat je ook niet meer van ze kunt vragen. Ze roken natuurlijk niet voor niks op het balkon ipv binnen. @Waardevol, denk dat je het zo koud hebt omdat je je jas nog niet weer hebt Trouwens...bij ons is het meestal iets minder koud dan in de rest van de provincie...juist door die zee.