@knarboor van harte geeliciteerd meid!!!! wat een geweldig nieuws!! @juffie gewoon je gevoel volgen..en inderdaad niks zeggen over de mm op de solicitatie.. kan altijd nog en een dipje jeetje het is ook zo pittig allemaal soms.. dikke knuffel!!en zou fijn zijn als jullie dit jaar nog kunnen starten in dusseldorf, ik duim @jolien spannend dat je mag starten met clomid. @linda.. wat vervelend toch al die miscomunicatie...hopenlijk snel duidelijkheid voor jullie. wij moeten morgen om 10.00 weer bij de feri-arts zijn. hopenlijk een beetje goede berichten...zal wel al wat meer bekend zijn hoop ik
Hallo dames, Ik wil me hier ook melden, bij ons loopt het allemaal weer net wat anders als bij de meesten hier. Wij zijn sinds vorige maand bij de gyneacoloog, hebben al een dochter samen die bijna 9 jaar wordt. We hebben toen zij 1 jaar was ook al een periode geklust, zo'n 2 jaar om precies te zijn. Toen besloten om niet de MMM in de te gaan omdat we allebei nog jong zijn. Uiteindelijk zijn we nu 5 jaar verder en zijn we weer ruim een jaar bezig om een tweede te krijgen. Nu wel de stap gezet om de MMM in te gaan. We hebben vorige cyclus alle onderzoeken gehad: * Follikelmetingen waren goed, mooi eitje gesprongen * samenlevingstest, was uitstekend! daarom is een semenonderzoek bij mijn man niet noodzakelijk aldus de gyn. * bloedonderzoeken bij mij waren ook allemaal goed! Nu rest ons alleen nog een HSG, en die staat gepland op 7 december. Als die ook goed is, wat zeer waarschijnlijk is, moeten we het nog een half jaar 'zelf' proberen! Wat er daarna gebeurd, als ik dan nog niet zwanger ben weet ik niet. 1 voordeel, na zo'n HSG ben 3 maanden verhoogd vruchtbaar zeggen ze! Deze cyclus is ook weer halverwege, dus we mogen weer lekker aan de klus dit weekend Mijn NOD is 27 november. Groetjes
zo we zijn net terug van de arts en het produceren in het potje met medium heeft voor ons zeer goede resultaten opgeleverd!! zijn zaadaantallen die goed bewegen zijn van hoge kwaliteit na het opwerken direct na produceren!!..ivm de winterstop gaan ze deze week overleggen of we in januari voor iui door mogen gaan of dat we eerst nog een half jaar zelf moeten proberen.. ik hoop heel erg dat we in januari/febr mogen starten met iui 9 januari moeten we dus terug voor de uitslag hoe nu verder... hopenlijk komen jullie ook snel met gunstige en positieve berichten!!!
ik was vandaag weer na precies 2 jaar op de fertiliteitsafdeling in het ZH voor een intake voor een mogelijke 2e zwangerschap! Hihi, heel spannend. Het hoeft nog niet meteen, maar we wouden weten wat onze kansen waren en of het nut heeft om zelf te proberen. Leuk gesprek gehad met nieuwe jonge vrouwelijke arts. En ze gaan de aankomende cyclus(die denk ik elk moment kan beginnen) mijn cyclus bijhouden dmv echos en bloedwaardes. Als de uitslagen bekend zijn en de PCOS er nog is, dan krijg ik de cyclus daarop weer de hormonen in de vorm van pillen en injecties. @Yvonne 85: Is HSG doorspoelen van de eileiders? Mijn vriendinnetje heeft dat 3 mnd gelden gehad en is net zwanger!Dus hoop op goede resultaten voor jullie!
@knarboor: Van harte gefeliciteerd, wat fijn voor jullie! @jolien: Spannend, succes ermee! @juffie: Knuffel! Lastig is dit allemaal he... hoop dat je weer wat positiever kunt zijn, maar een dipje is heel herkenbaar. @yvonne: Fijn dat alles totnogtoe goed is. Hihi na zo'n hsg extra vruchtbaar... hopelijk word je dan zwanger! @daan: Wat fijn dat de uitslagen zo goed waren! Iui lijkt me toch weer 'fijner' dan ivf of icsi. Zou fijn zijn als jullie daar snel mee mogen starten. @douglas: Bekend terrein dus voor jullie.. fijn dat het een leuke arts was, dat scheelt al een hoop. Hier morgen dag3, dus bloedprikken. Verder niet heel veel te melden eigenlijk. De 16e heeft manlief een afspraak om eens verder te kijken en de 21e krijg ik echo en inwendig onderzoek ed en dan verder maar afwachten.
@yvonne welkom, spannende tijd ook voor jullie, ik duim voor je en de hsg is op mijn verjaardag, zal aan je denken die dag!! @douglas spannend voor een 2e te gaan!! sucses hopenlijk snel nieuws!! @babyliz sucses morgen en komende weken met de onderzoekjes!!
Mijn gevoel klopte idd en gisteravond begon mijn menstruatie. Moest dan op dag 3-4 langskomen, dus vanmorgen gebeld en moet nu morgen langskomen, op zaterdag dus. Wat een service. Zie er wel een beetje tegen op want dan krijg ik een echo en is mijn menstruatie dus volop aan de gang........maar ja! Benieuwd wanneer ik dan weer heen moet want ik ben natuurlijk weer de helft vergeten tijdens het gesprek! Suc6 allemaal meiden!
HoiHoi, Vandaag (en vorige wk zaterdag) de eerste 2 echo's gehad. Zag er goed uit geen tumoren e.d. Toch wel een geruststelling. Echter vandaag had ik echt geen klik met de mannelijke gync. die echo spreekuur had. Wat een zakelijke vent. Ging zijn telefoon ook nog af toen ik met mijn benen wijd lag. Nam gelukkig niet op. zat wel te bellen, toen ik weer aangekleed in de spreekkamer kwam. Maar ja. Hij had gehoopt meer te zien aan ontwikkeling op de echo, echter kan komen doordat ik onregelmatige cyclus heb. Maar moet nu woensdagochtend weer heen. gelukkig dan wel een leuke gync! en hoe is het met jullie meiden?
oh douglas das balen van die gyn... gelukkig volgende keer een fijnere!! hier alles goed lekker gezellig weekend en jullie?
Hallo meiden! Douglas, wat balen van die gyn! Het was wel wat geweest als hij wel had opgenomen zeg Hier weinig nieuws... al mijn bloeduitslagen waren goed, dus het is nu wachten tot ik ongesteld wordt. Of niet... maar dan moet ik over 4 weken aan de bel trekken. Verder hier de (buik)griep ben in jaren niet zo ziek geweest. Maar gaat gelukkig alweer beter; mijn ontbijt zit er nog in Inmiddels 2,2 kg afgevallen in 2 dagen; zal er van de week wel binnen no-time weer aanzitten helaas. Fijne zondag nog!
Juffie26, heb je nog iets met die baan gedaan? Babyliz, hoe is het met jou? Jij hebt gister afspraak gehad toch? En jouw man vorige week. Heb je nog nieuws? Douglas84, fijn dat de echo's goed waren. Beetje jammer van de gyn. Ik vind het zelf toch wel heel belangrijk dat met zoiets intiems je een fijne arts hebt. Maar ja daar heb je niet zoveel invloed op, zeker niet op zaterdag... Jolien2, ben je al terug geweest voor echo? Linda1984, weer afwachten dus. Ik hoop dat je snel weer opknapt! Knarboor, wauw gefeliciteerd!! Yvonne85, binnenkort HSG. Hopelijk heeft dat bij jou een positief effect. Ik heb er al vaak positieve verhalen over gelezen. Daan23, in januari IUI lees ik in je onderschrift. Het gaat nu definitief door dus? Wat spannend zeg! Ik ben tijdje niet hier geweest. Ik ben een tijdje helemaal niet fit geweest dus ik had de puf niet voor. En afgelopen week wilde ik eigenlijk niet aan ZP denken omdat ik dan heel zenuwachtig werd voor vandaag. Ik ben vandaag voor het eerst bij gyn geweest. Het is een aardige vrouw dus dat was echt super fijn! Ze was erg doelgericht en direct, maar daar hou ik opzich wel van. Er waren een aantal goede dingen, mijn regelmatige cyclus en het feit dat ik direct na het stoppen van de pil al regelmatig ongesteld was. Een aantal dingen waren niet goed: mijn overgewicht en het feit dat manlief en ik beide roken. Maar oke, dat wisten we zelf natuurlijk ook al. Het feit dat mijn moeder met haar 43ste al in de overgang zat, vond ze wel erg zorgelijk. En het feit dat ik chlamydia heb gehad in het verleden. Ze ging direct van start en er werden meteen dingen afgesproken. Ik moest vandaag direct bloedprikken en een week na een positieve ovulatietest weer. Mijn man moet binnenkort zijn zaad inleveren. En dan hebben we weer een gesprek. Ze wilde direct voor mij een kijkoperatie inplannen maar dat vond ik zelf een beetje te vlot gaan allemaal. Ik had namelijk niet verwacht dat ik dit überhaubt moest en daarnaast ben ik komende 1,5 maand erg druk dus dat hebben we opgeschoven naar januari. Ik moet een kijkoperatie omdat ik chlamydia heb gehad en dan doen ze daar geen HSG maar direct kijkoperatie. Ik heb ook al mijn cyclusanalyse echo gehad en mijn baarmoeder en eileiders zagen er normaal uit. Komende tijd gaat er dus een hoop gebeuren. Ik moet over ongeveer twee weken bloedprikken vermoed ik. Ik vermoed dat ik 12 december mijn NOD heb en daarna moet ik een afspraak maken om de eerste resultaten te bespreken. Dan gaan we de kijkoperatie plannen. Ik moet zeggen dat ik heel blij ben dat ze zo doelgericht is maar ik schrok er ook wel beetje van. Het ging allemaal wel heel snel. Binnen 3 minuten kreeg ik te horen dat ik kijkoperatie moest en in eerste instantie zouden we na het gesprek meteen langs opname lopen om de afspraak te plannen. Ik kreeg de indruk dat ik volgende week al geholpen zou worden, dat ging allemaal wel erg snel. Maar oke liever dit dan dat ze het niet serieus nemen natuurlijk.
Hallo Allemaal, Een tijdje niet geweest had er de puf niet voor, gaat even niet zo goed hier. Zal hier even vertellen over de afgelopen week/en. Ik ben naar de sollicitatie gegeaan van de baan, waar ik altijd al op gehoopt had, helaas afgwezen. Ik had toch het gevoel dat ik eerlijk moest zijn, ze moesten iemand hebben voor vastigheid en structuur en dat kan ik nu helaas niet bieden. Hij vond het oprecht fijn dat ik zo eerlijk ben geweest, werd erg gewaardeerd. Ik weet hoe zulke kinderen zijn en dat kan ik ze niet aandoen, gaat om een school met zeer moeilijk lerende kinderen. En ik weet ook niet of ik dat op dit moment ook had kunnen waarmaken allemaal. Dus helaas. Ik zit momenteel met twee werkgevers 1 onderwijs en 1 bij de kinderopvang waar ik het helemaal niet zo naar mijn zin heb, maar waar ik mijn uren wel kan aanvullen tot fulltime op het moment. Ze hebben me daar op een of andere manier altijd een beetje tegengewerkt, er heerst een klimaat waar allemaal van die "kliekjes" zijn en als je daar niet bij past ja....dan heb je een probleem dus en dat heb ik....moest ik vorige week vrijdag (weer) op gesprek komen bij de baas, ik was niet betrokken genoeg en weet ik wat nog allemaal meer. Dus ik heb eerlijk toegegeven dat ik inderdaad niet altijd mijn dag heb, mag het...??!! vonden ze dus heel raar! Conclusie mijn contract wordt niet verlengd in februari, en heel gek maar voelde me bijna opgelucht. Daarna meteen jankend mijn vriend opgebeld want voelde me gewoon ja hoe zeg ik dat, fout beoordeeld. Zij zeggen dingen over mij die helemaal niet kloppen, en krijg ook helemaal geen begrip en medewerking. Mijn baan op school waar ik inmiddels 8 jaar werk stopt vanaf augustus 2012 i.v.m. de bezuinigingen, dat is gelukkig nog wel even. Ik ben al aan het kijken voor een andere baan sinds april 2010 en alle brieven die ik terug krijg zijn hetzelfde BEZUINIGINGEN! En nu heb ik de hele MMM er ook nog bij, nee het zit me allemaal niet lekker.....maar goed we moeten door! Als de baan in de kinderopvang stopt dan heb ik elke middag vrij, waarschijnlijk zitten we dan midden in de spuiten en puncties dus dan neem ik even lekker de tijd voor mezelf! Verder is het hier ook weer spannend. Mijn vriend heeft afgelopen maandag weer zaad in moeten leveren om te kijken of er misschien weer wat gevonden zou kunnen worden. De vorige keer hebben ze er 2 gevonden 2 goed beweeglijke en 1 minder goed beweeglijke. Morgen moeten we weer naar Nijmegen en dan krijgen we de uitslagen van alle onderzoeken die we 31 oktober hebben gehad. Dus wel weer spannend morgen.... We hebben ook schriftelijk een kopie van ons dossier gevraagd en hopelijk kunnen we dat morgen meenemen zodat we dat weer mee kunnen nemen naar Dusseldorf. Dus voor ons nog als vogt. - Morgen (24-11) terug naar Nijmegen uitslagen 31 okt en uitslag zaadonderzoek. - 1 december telefonisch consult uitslag bloedonderzoek van mijn vriend, klinefelter of niet?? - 3 december eerste afspraak ivf kliniek Dusseldorf! - en volgens dokter Scholtes van Dusseldorf mogen we in januari of zelfs misschien al in december beginnen laten we het hopen. Nou sorry voor het hele lange verhaal weer. Ik neem vandaag nog de tijd om op iedereen te reageren. Groetjes, Juffie
Daan23: IUI in januari! wat goed zeg hartsikke spannend allemaal! Liesje1: ja het is ook niet niks als je ineens vertellen dat je een kijkoperatie moet ondergaan. Eerst even lekker van de feestdageb genieten en alles laten bezinken. Maar het is inderdaag prettig dat ze het wel serieus nemen. Douglas: Wat stom dat je zo'n "lompe" gynaecoloog had, dat voel je, je natuurlijk helemaal niet prettig. Gelukkig de volgende keer wel een leuke. Yvonne: Welkom hier! Ook een spannende tijd voor jullie. Hier kun je lekker je verhaal kwijt zo veel en vaak je wilt. HSG is 7 december al komt dichtbij nu. En verhoogd vruchtbaar, ik hoop voor jullie dat er snel een posi test mag verschijnen. Babyliz: Hoe is het met jou? Hoe was de afspraak? Jolien: En met jou? jij zou toch een echo krijgen? Hoe is dat gegaan? Ik hoop dat ik verder niemand vergeten ben? Als dat wel zo is dan SORRY is niet de bedoeling. Ik heb vandaag of morgen mijn eisprong ben al druk in de weer met ovu testen maar mijn ei nog niet gevonden helaas. Als mijn eisprong is dan toch maar even zelf aan de klus je weet maar nooit, er hoeft er maar 1 te zijn.....en de vorige keer hebben ze er 2 gevonden, en er dan net eentje mijn mijn ei komt...zucht....klinkt allemaal zo lekker simpel he! Helaas blijkt de werkelijkheid anders maar, we blijven hopen! "de wonderen zijn de wereld nog niet uit"....of wel?? Gr. Juffie
@douglas: Was er gister al meer te zien op de echo? @linda: Ben je alweer beter inmiddels? @liesje: Wow die gaan wel voortvarend te werk zeg. Wel goed dat ze het meteen zo serieus aanpakken! Kijkoperatie zal wel even slikken zijn... @juffie: Pf zeg, je hebt wel alles bij elkaar aan narigheid. Hoe is het vandaag gegaan? Wat waren de uitslagen? Hier inderdaad ook weer wat onderzoeken achter de rug. Bij mij zag alles er goed uit, moet misschien nog een hsg, maar dat wisten ze nog niet zeker. Verder heeft manlief een 3e semenanalyse gehad, vcm was nu 2.3. (1e keer rond de 5 en 2e keer 1.8). Niet veel beter geworden dus helaas Vandaag zijn ze aan het overleggen met het team van artsen welke behandeling ze willen gaan doen bij ons en dat horen we volgende week. De fertiliteitsarts die we maandag spraken wil het liefst in januari een semen opwerktest doen om te kijken of er misschien genoeg zaadjes overblijven, zodat we toch eerst met iui kunnen beginnen (we zitten net op randje iui/ivf met deze analyses). Dit heeft vooral haar voorkeur omdat ik nog heel jong ben. Dus nog even een weekje wachten en dan weten we hopelijk iets meer. Spannend, spannend.
ben ik weer We hebben gisteren alle uitlagen gekregen. Bij mij zag alles er prima uit. bloedwaardes. uitrijkje allemaal prima. Alleen heeft ze niet mijn AMH gemeten dat vond ze niet nodig zei ze aangezien ik 20 follikels had de afgelopen keer met de inwendige echo, is dit veel? Bij mijn vriend zijn er van het semenonderzoek van afgelopen maandag 0 zaadcellen gevonden, dat waren er de vorige keer nog wel 2 deze keer geen. Bloedonderzoek wijst niets uit, geen afwijking van chromosomen of van het DNA alles in orde. alleen wat niet in orde is het FSH dat is te hoog maar dat wisten we al dat is 24. Nu hebben ze met de echo in beide ballen 2 kleine spataderen gevonden, en ze vertelde daar dat als mijn vriend er geen last van heeft hier niets meegedaan hoeft te worden. Ik heb deze vraag ook maar even aan Dusseldorf gesteld want ik hoop niet dat, dat een behandeling in de weg staat? Toen we vertelde dat we ons ook graag wilde gaan orienteren in Dusseldorf was ze minder vrolijk, ze is al niet zo vrolijk. Waarom? wat denk je daar te vinden? Verhaal verteld dat ze daar meer kunnen, en geen wachtlijst is, en micro tese, assistent haching enz. ze was niet blij. Kopie van dossier moesten we schriftelijk aanvragen en dan sturen ze het binnen een week op...waarom moet dat zo lang duren, kopieeren en huppa klaar zou ik zeggen maar goed. Ondertussen ging de telefoon ik was nog iets aan het vragen en zij begint zomaar te bellen met iemand anders....?? en als het ik het kon beoordelen dan was dat niet echt belangrijk om dat meteen te doen, ze werd alvast voor geinformeerd, ja duh moet dat dan onder onze tijd... niks geen excuus of sorry of zo helemaal niets. Ik had er al niet zo'n prettig gevoel maar nu al helemaal niet meer. Ik ben alleen heel erg bang dat die kleine spataderen een behandeling in de weg staan...? dat hoop ik echter van niet. We zullen zien nu weer afwachten tot volgende week zaterdag dan gaan we naar Dusseldorf. Fijn weekend allemaal. GR. Juffie
Heej Meiden net allemaal even bijgelezen. @juffie26: wat een verhaal zeg!! Ik zou gewoon naar Dusseldorf gaan!Wat onbeleefd van de telefoon, alsof je in de winkel bent ofzo! @Liesje1: Zo wat gaan ze voortvarend te werk. Fijn dat ze het serieus nemen!!Maar wel een hoop te verwerken idd. Spannend zo'n operatie natuurlijk. @Yvonne: HSG schiet al op, suc6! @Babyliz: Balen van het semenonderzoek van je man! Waar hopen jullie op iui of IVF? Wel fijn dat ze druk voor jullie bezig zijn! Vandaag weer bij Gync. geweest die ons 2 jr geleden heeft geholpen bij de 1e zwangerschap. Alles zag er goed uit. had gisteren eisprong(duidelijk gevoeld) en vandaag was het ei weg en slijmvlies was in opbouw. Volgende week moet ik bloedprikken en dan heb ik 22 dec. afspraak met haar om uitslagen door te spreken. Nou dat is allemaal super dacht ik bij me zelf........ ..............echter wat schetst mijn verbazing. Zegt ze: als alle uitslagen goed zijn dan kunnen jullie het fijn nog 6 mnd zelf proberen!!!Terwijl mij begin deze mnd door andere gync werd verteld dat deze mnd voor cyclusanalyse was en dat we dan weer gaan starten met clomid en pregnyl omdat ik de vorige keer daar mee na 7 rondes (steeds juiste medicatie hoeveelheid zoeken) zwanger was. Dus wat moeten we nou. Waarom bepaalt een ander wanneer wij er voor mogen gaan(pffff frustratie!) Moet ik datgene zeggen wat de andere gync zei op de komende afspraak???Wil best wel 3 mnd zelf proberen maar niet 6!
Hallo Allemaal, Lang niet meer hier geweest allemaal druk,druk,druk. Bij ons het volgende: Afgelopen zaterdag zijn we voor de eerste intake in Dusseldorf geweest. Wat eeb verademing zeg in vergelijking tot Nijmegen. Je wordt daar zowaar als mens behandeld. Een ontzettende vriendelijke man dr. M. Scholtes. Praat helder en duidelijk en je weet meteen waar je aan toe bent. Hij neemt ook alle tijd voor je, of je daar nou 45 min zit of een uur hij neemt alle tijd en haast je vooral niet! Aan de hand van de gevegens die we hadden meegenomen kregen we toch wel heel positef nieuws te horen. Omdat er eenmaal al 2 zaadcellen zijn gevonden gaf dr. M. Scholtes ons toch wel 100% zekerheid dat ze met de TESE iets zouden gaan vinden, dat moet wel zei die want er is productie dat bewijst het omdat er al een keer 2 gevonden zijn. We hebben nu een afspraak staan voor 20 december bij de kliniek in Mulheim voor urologie, dan gaan ze bepalen wat voor TESE dat het gaat worden. Een "gewone" TESE of een MICRO-TESE? en daarnaast of het een verse TESE gaat worden of niet? Dr. Scholtes werkt het liefste met een verse TESE omdat daar de beste resultaten mee worden behaald. Ook werd er bij mij meteen bloedgeprikt om mijn AMH-waarde (eicelvoorraad) te bepalen. Daarop stemmen ze dan de hormoonspuiten af, dat wordt precies op de persoon afgestemd, wat ze in Nijmegen dus niet doen daar krijgt iedereen hetzelfde aan hormonen en in Dusseldorf passen het aan, aan de persoon heel fijn! Daar krijg ik de 14e een belafspraak voor dan weet ik wat mijn amh is. Ik hoefde me niet zoveel zorgen te maken zei dr. Scholtes wat ik had de laatste keer 20 follikels dus dat zat wel goed maar, ze nemen het toch af om het precies goed af te stemmen. Na 20 december als bekend is welke TESE ze gaan doen mogen we ons aanmelden zodra mijn volgende Cyclus begint. Laat ik nou net zo'n geluksvogel zijn die na 11 jaar pilgebruik gelijk weer een regelmatige cyclus heeft, dus ik kan hier de klok op gelijk zetten dat is erg fijn! Tussen kerst en nieuw zijn ze 2 weken dicht, dan is net mijn cyclus weer, dus de volgende zou eind januari zijn en dan mogen we beginnen ik vind het wel allemaal heel spannend, en stiekem had ik de hoop op een eigen kindje al een beetje opgegeven maar, vanaf zaterdag voel ik me een heel ander mens! Ik weet dat we er nog lang niet zijn.....maar het voelt goed sinds lange tijd en dat is al fijn! het zwaarst moet nog komen, maar we komen er wel! Heeft een van jullie al ervaring met spuiten? Ik heb gisteravond de folders een zitten doorlezen die we hebben gekregen en als je dat leest wat je allemaal kan krijgen.... overstumulatie en de gevolgen daarvan..? vond het wel een beetje eng. Hoe is het met jullie allemaal? Gr. Juffie26