Hallo allemaal, Ik heb op internet en op dit forum veel tegenstrijdige berichten gelezen over het wel of niet gebruiken van sumatriptan (injecties) tijdens een migraineaanval in een zwangerschap en ik begrijp daarin iedereen zijn afweging.. Het blijft ook heel lastig! Medicijnen zijn nu eenmaal niet aan te raden tijdens een zwangerschap... Maar migraine is vaak zo ondraaglijk dat je toch iets wilt/moet gebruiken.. Ik zelf zou graag willen weten wie dit middel gebruikt of heeft gebruikt tijdens haar zwangerschap en hiervan ook toestemming heeft gehad van zijn of haar arts/neuroloog. Ik heb zelf namelijk toestemming van mijn neuroloog om t bij echt niet meer te houden aanvallen te gebruiken. Dit op basis van hun kennis en gedane onderzoeken naar dit middel. Ze willen er zelfs voor pleiten dit middel als veilig te gebruiken tijdens de zwangerschap maar ik merk dat deze kennis waar ik woon niet bekend is bij huisartsen, apotheken en neurologen.. Dit merken jullie ook vast alleen al als je het middel googled. Je moet heel internet uitspitten om bij de informatie te komen die aansluit bij mijn neuroloog. Dit maakt dat ik het amper durf te gebruiken. Ondanks dat uit deze onderzoeken en een zwangerschapsregister is gebleken dat dit middel geen verhoogd risico heeft op miskramen, afwijken e.d. Uiteraard beperk ik het gebruik hier van ook zo veel mogelijk maar ben bang als ik een aanval krijg (en die zijn altijd zo heftig) niet weet wat ik moet doen.. Ik hoop maar dat de aanvallen net als bij veel vrouwen tijdens hun zwangerschap minder worden
Ik gebruik ook sumatriptan maar dan in tablet vorm 100 mg. Mag ze nu tijdens de zwangerschap niet innemen van verloskundige en HA. 2 weken terug een vreselijke migraine aanval gehad, mehn wat was ik beroerd. Dan mis ik m'n pillen wel zeg , maar durf het niet aan.
Ik herken jullie dilemma. Hoewel het niet bewezen is dat het NIET schadelijk is, durf ik het eigenlijk ook niet te nemen.
Slik dit middel niet,normaal een ander middel,maar heb nu dagelijks last, bleee zit ook echt net zoal jij te wachten tot het beter gat.Succes hè!
Ook ik gebruik sumatriptan ( nu niet dan), mij werd het afgeraden zowel door huisarts als verloskundige..
ben de afgelopen 3 daen al ziek van de migrane heb ook van ellende vannemorgen toch 1 van 50 genomen nu gelukkig veel beter te pas. gebruik echt in uiterste nood als niet anders kan. de dokter en VL zeiden dat het het getest is en in nood wel gebruikt mag worden maar porbeer het echt tot minimum te beperken.
Ik was een van de gelukkigen, ik merk dat ik zwanger ben als ik geen migraine aanval krijg een paar dagen voor mijn menstruatie.. Bijna 9 mnd geen aanval gehad, halleluja.. Ik zou er toch mee oppassen.. Maar ja, jouw neuroloog heeft natuurlijk meer verstand hiervan dan ik Ik heb voor de zekerheid wel voor deze zwangerschap mijn nek laten doen bij een fysiotherapeut gespecialiseerd in migraine, dat haalt voor mij de kantjes er een beetje vanaf..
@peelen; wat ontzettend rot dat je al dagen zoveel last hebt gehad migraine, gelukkig gaat t nu iets beter. Ik zou t ook alleen gebruiken in gevallen waarbij t egt niet meer gaat, maar dat is nou net t vervelende van migraine, het is nooit te doen.. @moontje; wat fijn, ik hoop dat iedereen er vanaf komt echt.. Stiekum ook na de zwangerschap! Misschien wel een idee, fysio.. T kan zeker verlichting geven!