hallo, ik heb een vraag want word ondertussen behoorlijk gek. ik heb twee kleine kinderen van 3 en 1. elke dag maak ik zo een beetje heel de dag het huis schoon,met name de woonkamer en keuken. ik moet wel 5x daags stofzuigen wat het is binnen no time weer smerig!word er gek van! ik poets me een ongeluk maar steeds als ik het schoon heb ik het binnen een half uur weer een bende! wat doe ik in de vredesnaam verkeerd,want ik ben radeloos.
Leuk he kids. Ik weet het ik heb er 1 van 2 en de 2e is op komst. Ik ruim gewoon 2 keer per dag op en stofzuig aan het eind van de dag anders is het onbegonnen werk. Ik denk dat je zelf misschien de eisen van een schoon huis een beetje moet laten varen waar kinderen spelen wordt het nu eenmaal een rommel en ligt er troep. Ik ruim op als hij in bed ligt en als hij s'avonds in bed ligt en anders moet de hagelslag onder de tafel maar even een halve dag liggen hoor. Dan stofzuig is s'avonds wel weer weg. Succes hoor! Er komen (hopelijk) betere tijden
Oh, wat rot voor je..... Ik weet natuurlijk niet wat je verkeerd doet, maar je kunt met bepaalde maatregelen het voor jezelf al een stuk makkelijker maken. Ik ben best streng ik bepaalde dingen, maar dat geeft mijzelf veel minder werk: - niet hele dagen boven spelen. Ik ruim 's ochtends de kamers op en als het mooi weer is komen ze daar de hele dag gewoon niet. - als ze ergens mee gespeeld hebben moeten ze het opruimen voor dat ze aan iets anders beginnen. - speelgoed opbergen in plastic bakken, zodat ze zelf op kunnen ruimen. - ik stofzuig standaard na elke maaltijd rond de tafel en de stoelen. Als ze heel klein zijn en enorm knoeien leg ik vaak een laken onder de kinderstoel. Even uitkloppen en je bent klaar! - als ze eten en drinken moeten ze aan tafel blijven zitten. Niet rondlopen met koekjes/lekkende bekers enz - elke dag de was strijken en vouwen. Op een gegeven moment wen je wel aan deze 'regels' en gaat het eigenlijk allemaal automatisch! Het is niet de bedoeling dat je slaaf wordt van je eigen huishouding!
ja ik vraag me dan ook af of je een zandbak heb of weet ik het als het weer wat vies word ja en? je heb kinderen in huis dan stofzuig je maar 1 x per dag dat doe ik ook je huis zal nooit helemaal schoon zijn met de kinderen. maar 5 x per dag ja is echt overdreven kom op mag er dan niet wat korreltjes op de grond liggen? of kruimeltjes brood? dat is echt niet erg kinderen eten en spelen dus er komt rommel
Ik zou ten eerste niet meer 5x per dag gaan stofzuigen, in een huis waar kinderen zijn daar kan troep komen. Ik stofzuig ik hier elke dag en idd altijd aan het einde van de dag omdat ik gewoonweg geen zin heb om 5x per dag te stofzuigen. En nogmaals, een huis met kinderen kan je echt niet continue spik en span houden. De tips die Eliza geeft vind ik heel goed en sluit me daar ook bij aan..
Tja, dat je meer moet stofzuigen etc. met kleine kinderen is wel normaal, lijkt me. Maar 5x per dag is wel erg veel. Ik denk dat je je eens af moet vragen waarom je zo vaak moet stofzuigen, wellicht kun je aan de oorzaak werken. Bijvoorbeeld: Vanwege zand onder de schoenen? Laat je kindjes bij de voordeur hun schoenen uitrrekken en binnen op slofjes lopen. Het zand blijft dan bij de hal / voordeur en raakt niet verspreid door het hele huis. Vanwege kruimels / eten dat wordt geknoeid? Spreek af dat er alleen aan tafel wordt gegeten. De kruimels blijven dan op en rondom de tafel en raken niet verspreid door de hele woonkamer/keuken. Na het eten even met een doekje (of kruimeldief) afnemen en klaar is kees!
Hier ook 2 kinderen en veel rommel,maar ik ga echt niet hele dagen het huishouden doen hoor. Die tijd besteed ik liever aan de kinderen. 5x daags stofzuigen??? Jeetje ik doe het om de dag ongeveer. Opruimen doe ik 's avonds als ze slapen en de keuken doe ik 's ochtends en 's avonds. Misschien inderdaad minder eisen stellen. Wie wordt er slechter van als het niet smetteloos schoon en opgeruimd is?
In ons huis is het ook altijd rommel en ik vind het prima zo. Als een ander er moeite mee heeft, dan moet diegene het zelf maar komen opruimen. Ik stofzuig en dweil 2 tot 3 keer in de week (kruimels e.d. doet mijn man vaak 's avonds nog met stoffer en blik) en de toiletten hou ik bij. En voor de rest interesseert het me niet zoveel. Als de kindjes ouder zijn dan komt dat allemaal wel weer.
Dat vind ik dus ook, hier kan t ook echt een chaos zijn de hele dag. Savonds ruim ik op en tussendoor wordt er wel gezogen en gedweild. Hoe iemand zijn kind kind geleerd krijgt gelijk alles weer op te ruimen, ik vind t knap, die van mij willen dat maar niet begrijpen. O en een hond nemen, zorgt voor nul kruimels in huis. Maar ja, heb je weer haren...schiet ook niet op dus
Wat je verkeerd doet? Ik denk dat t probleem is dat je kinderen hebt gekregen! En waarom moet het allemaal spik en span? Zo werk je jezelf alleen maar een slag in de ronte en je krijgt het toch niet voor elkaar! Dat is iets wat je langzaam weer kan oppakken als de kinderen naar school gaan. En zeker als ze straks puber zijn.
Herkenbaar! Moet je er voor de aardigheid ook nog een hond bijnemen Alhoewel ze is wel een goede kruimeldief. Als ik tussen de regels doorlees stel je wel redelijk hoge eisen aan jezelf en je huishouden. Dat is natuurlijk aan jezelf om dat te willen en je goed recht. Ik heb me voorgenomen om het allemaal wat los te laten en er wat meer ontspannen mee om te gaan. Dat maakt voor mij dat ik opruim als mn zoontje slaapt. Maar dat zouden juist ook momenten moeten zijn dat je zelf even met een kop koffie zou moeten gaan zitten. Kortom ik ben ook nog op zoek naar de gulden middenweg.. Succes
Idd accepteren en proberen los te laten dat je huis 24 uu per dag smetteloos moet zijn. Ga leven en laat de stofzuiger in de kast staan. Ga spelen met je kindje, je moet echt afkicken. En voor wie moet je het doen en waarom? Bang dat er mensen zeggen dat je een vuilak bent. En wat ook helpt is kijken bij anderen thuis, en dan bedoel ik goed kijken. Dan zie dat daar ook stof ligt en kruimels op de grond. Succes (ik heb dit leerproces ook gehad en ben nu gemakkelijker in het huishouden ).
In een huis wordt geleefd. Ik snap jou wel, want ik hou ook van schoon en opgeruimd. in de weekenden zijn de kids van mijn man bij ons en dat gaat gepaard met chaos en rommel. Ik heb wel afgeleerd om steeds weer tussendoor een poging tot opruimen doen. Wij hebben ook nog een hond. Loslaten dus en genieten van de levendigheid in huis!! Zoveel belangrijker dan stofjes en kruimels!
Wij stofzuigen/dweilen eens per week en tussendoor gaat enkel de swiffer even door de kamer, als het te erg is. Hoogstens eenmaal per dag aan het eind van de dag, of er moet echt een gigantisch knoei/kruimelincident geweest zijn. Volgens mij is de grootste truc accepteren dat een huis waar kinderen wonen gewoon niet steeds schoon en netjes kan zijn. Ik doe liever leuke dingen met Thirza en de kids van mijn man, dan de hele dag achter de troep aanrennen, en dat zie ik meestentijds ook bij vrienden en familie met kids...
haha je moet je niet zo druk maken om elk kruimeltje en de dames laten zitten met eten dat scheelt al heel veel met knoeien, na het eten even gezichtjes en handjes poetsen dan komt niet alles onder de troep en krummels te zitten en verder niet te druk maken maar lekekr genieten van de 2 ondeugden die gewoon graag aan rommelen en het huis op de kop zetten, maar weet je speelgoed is geen rommel en kun je gerust laten liggen. Ik ruim tussen de middag als Quinten hopelijk gaat slapen , de kamer even op en leg dingen terug en 's avonds als hij naar bed gaat, en als jouw dames zijn geweest , maar verder lekker laten liggen en als het te gek wordt even weer een looppad maken. Soms hoort wat rommel er gewoon bij meid!!
ik heb ooit aan een moeder met 4 kleintjes gevraagd hoe het kon dat ze altijd zo ontspannen was en haar antwoord was: het huishouden staat niet op de eerste plek, als het lekker weer is gaan we picknicken, als het slecht weer is gaan we een hut bouwen ik denk dat je dat huishouden toch op een lager pitje moet zetten want je huis de hele dag schoon houden gaat toch niet lukken
Wat al meerdere malen gezegd is... Accepteren dat het met kids niet de hele dag spik en span kan zijn Misschien ipv een stofzuiger een swiffer erbij nemen.. En dan ff gauw swifferen das al minder werk dan stofzuigen en dan stofzuig je op het eind van de dag gewoon goed.. En idd een hond erbij nemen die stofzuigt al het eetbare.. En als je een beagle neemt stofzuigt hij zowat alles