Hallo Meiden, Ik weet niet goed waar ik dit moet plaatsen, daarom maar hier mijn vraag. Afgelopen donderdag hebben wij de 20 weken echo gehad en alles zag er goed uit bij ons meisje. Nu vertelde de mevrouw wat de echo deed, dat er wel 2 kleine witte puntjes in het hartje waren te zien. Dat dit wel vaker voor komt en het meestal kalkophoping is, en we ons hier geen zorgen over hoeven te maken. Het hartje zag er verder prima uit. Maar toch maak ik me soms zorgen. Heeft iemand hier ervaring mee? Of heeft iemand dit nu ook pas te horen gekregen? Liefs.
Mijn zusje haar dochter had dit ook (1 vlekje), die is gezond geboren. Gun zei toen ook dat ze zich niet druk hoefde te maken, maar ze hielden het wel in de gaten.
Yep, onze bib heeft het ook de echoscopist die bij ons rond de 17wk een echo deed, zag het voor het eerst. Hij zei dat ze dit de laatste tijd wat vaker zagen dan eerder, omdat de echoapparatuur steeds beter (scherper) wordt en ze dus meer zien en ontdekken. De kindercardioloog die onze 20wk echo deed (niet vanwege het vlekje), zag het ook en legde het als volgt uit: op de hartkleppen zitten haartjes die ervoor zorgen dat de klepjes netjes open en dicht "klappen" in plaats van te gaan zwabberen. Soms komt het voor dat een paar van die haartjes aan elkaar verkalken en dat zijn dan de vlekjes die je ziet op de echo. Het kan absoluut geen kwaad en het kan zelfs weer wegtrekken. Geen reden tot zorg en we krijgen er zelfs geen extra echo's voor. Dus niet druk om gaan maken
Nee hoor, niet druk om maken! Het zijn softmarkers. Als je maar 1 hebt, zoals jullie kleintje, wijst het nergens op! Geen zorgen maken!
Zon'n stipje heet een echodense focus. Het is idd een softmarker, maar recentere studies hebben aangetoond dat er bijna nooit reden tot zorg is. Onze middelste had het ook en is kerngezond geboren.
Hoi mijn dochter had ook een stipje op het hart ze is 27 mei kerngezond geboren maak je geen zorgen het komt heel vaak voor