Wij hebben in de achtertuin (op het zuiden) een border van 3x0.75m en in de voortuin (op het noorden) een een grote en een wat kleinere border en ook een bak (90x90cm). Ze staan allemaal nog leeg, we willen deze week planten kopen. We vinden struiken op stam mooi en verder graag wat vaste planten (liefst ook een aantal met kleurige bloemen) die niet al te groot worden. We vinden tuinieren leuk om te doen, maar weten niet zo goed welke planten geschikt zijn. Hebben jullie tips en ideeen?
Ik ga voor makkelijk: bodembedekkers zoals Pachysandra vullen mooi op: https://www.jparkers.co.uk/3-pachysandra-terminalis-1005214c Ze noemen het een schaduwplant, maar hier in het park staat 'ie in volle zon. En daartussen kan je wat hogere planten neerzetten. Meer van dezelfde soort bij elkaar geeft een mooi effect.
Wij hebben eikenbladhortensia's (die worden niet zo hoog en de bladeren hebben mooie kleuren in het najaar) met daaronder siergras en geraniums om de bodem te bedekken.
En qua bloemen doet zonnehoed het waarschijnlijk hoed op het zuiden: https://www.google.nl/search?biw=1440&bih=723&tbm=isch&sa=1&ei=3q2SWtNHy93BArqqs5gP&q=zonnehoed&oq=zonnehoed&gs_l=psy-ab.3..0j0i67k1j0l3j0i67k1j0l4.26790.27763.0.27891.9.8.0.1.1.0.70.404.8.8.0....0...1c.1.64.psy-ab..0.9.407....0.oZVwNitons0
in planten namen ben ik erg slecht. Maar hou er rekening mee dat alles groter wordt. Wij hebben de halve border moeten leeghalen. (2 jaar later)
Idd wij wachten nu met smart op het voorjaar en dat de vorst weg is zodat we eigenlijk mijn border kunnen vullen. En hopelijk de voortuin ook meteen aanpakken
Passiebloem, stamrozen, vlinderstruik, buxus, campanula, hortensia, kamperfolie, verbena. Je kan ook een stukje rotstuin maken.
Ik hou van lavendel! Ik heb ook nog een mooie vlinderstruik erin staan een veel hortensia's ( diverse soorten )
Spaanse margrieten, niet zo duur en doen het goed in de hele dag zon. Ze staan bij mij in potten (dakterras) en als de zon schijnt, de hele dag in de zon.
hier ook , we gaan een heel stuk stenen uit de tuin halen (hele tuin is betegeld) om er een mooie border van te maken. Eerst plant in mijn kruiden over van de bak naar de border (bieslook, peterselie,maggiplant, citroenmelisse en de laurier) Voor de rest heb ik nog een mini appelboom en een mini perenboom die heerlijk van de pot de volle grond in gaan. Denk dat ik de rest opvul met planten die bijen aantrekken.
Ik wil ook graag planten die vooral vlinders en bijen aantrekken. Ik heb gelukkig nog even tijd om me daar in te verdiepen welke dan het best, een natuurlijk het mooist, zijn.
Bij ons zitten de bijen (en hommels) vooral in de lavendel, framboos en hibiscus. En van een framboos kun je zelf ook nog eten