Hallo dames, Vandaag is mijn man er achter gekomen dat hij hepatitis b heeft. Donderdag Gaat hij naar de internist. Hij weet niet hoe hij daar aan komt. Nu mogen wij geen geen IVF doen. Voor IUI doen ze ook moeilijk, maar misschien gaat het wel door. Nu vraag ik mij af hoe lang duurt zo een behandeling
Hallo, ik heb het even voor je opgezocht: http://www.rivm.nl/Onderwerpen/H/Hepatitis_B De reden dat ze het traject dan even stopzetten is omdat jij besmet kunt raken, en je evt bij de bevalling de baby kunt besmetten. Ik weet alleen niet of ze daadwerkelijk iets gaan behandelen. Ik dacht dat ze bij hepB niet veel doen.
Iemand die ik ken heeft heel lang geleden hepatitis B opgelopen met bloedtransfusies en er zijn inmiddels enkele experimentele behandelingen. Een van die behandelingen lijken hem nu van hepatitis B "genezen" te hebben, maar dat betekent alleen dat de hoeveelheid virusdeeltjes onder de meetbare grens zit. Er is geen zekerheid dat het weg blijft. Door andere ziektes blijft hij echter last hebben van chronische hepatitis B. Als ik het goed begrijp leiden de meeste besmettingen tot acute hepatitis B en geneest bijna iedereen hiervan en ben je daarna niet meer besmettelijk. Er is in de periode van ziekte weinig behandeling mogelijk/nodig. Ik geloof dat de besmettelijke periode maximaal 6 maanden duurt, als het niet over gaat in chronische hepatitis B. Ik neem aan dat ze jou getest hebben op hepatitis b? Even los van IVF, jullie hebben mogelijk ook onbeschermde seks, dus belangrijk om daar nu wel op te letten! EN ik begreep dat er nu een vaccinatie is, maar weet niet of dat voor jou nu nog relevant zou zijn. Wat een vervelend nieuws! Succes!
De vaccinatie voor hepB bestaat. Iedereen werkzaam in de zorg krijgt die driemaal en daarna volgt een titer bepaling om te kijken of je genoeg antistoffen hebt.