strabisme oogaandoening

Discussie in 'Zwangerschap' gestart door Eefje1, 13 feb 2008.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Eefje1

    Eefje1 Lid

    12 nov 2007
    70
    0
    0
    hallo

    misschien een beetje een rare vraag maar is er misschien iemand die ook een afwijking heeft aan het oog of misschien de toekomstige vader die een afwijking heeft. mijn man heeft namelijk strabisme zijn ene oog stond niet helemaal recht en dat hebben ze rechtgezet toen hij 8 jaar was ook ziet hij maar voor 50 procent aan dat oog
    ben nu eigenlijk op zoek naar mensen die ook zoiets hebben of er ervaring mee hebben want wij willen erg graag weten hoeveel kans er is dat ons kindje het ook krijgt we gaan ook nog met het oogziekenhuis bellen om er zo meer over te weten te komen

    hoop op reacties

    groetjes eva
     
  2. Noor28

    Noor28 Fanatiek lid

    12 dec 2006
    3.801
    0
    0
    verpleegkundige
    Nieuw Vennep
    Hai Eva,
    Strabismus is helemaal geen erge afwijking hoor! Is eigenlijk een medische term voor scheelzien, dat slechte zicht is volgens mij niet per definitie een gevolg hiervan! En volgens mij is het niet erfelijk!
    Succes! Ben wel benieuwd wat het oogziekenhuis zegt!
     
  3. dorisn

    dorisn Fanatiek lid

    2 jun 2007
    4.319
    37
    48
    ede
    ik heb zelf paralytisch strabisme. dat houd in dat bij mij 5 van de 6 oogspieren verlamt zijn. op zich is scheelzien niks ergs en het komt volgens mij vrij vaak voor bij kleine kinderen. ik ben er zelf inmiddels al 10keer aan geopreerd en de soort die ik heb is wel erfelijk, maar er is geloof ik maar een kleine kans dat ons kindje het ook heeft. maak je er niet te veel zorgen over, ze kunnen het toch pas na een paar maanden zien en het kan zelfs zijn dat als je kindje scheel gaat zien dat het pas later is. het is altijd handig om het goed in de gaten te houden.
    liefs doris
     
  4. Baukje81

    Baukje81 Lid

    29 dec 2006
    63
    0
    0
    Noord-Nederland
    Hallo,
    Ik heb ook een scheel oog. Daar ben ik een aantal jaren geleden aan geopereerd (puur cosmetisch). Zelf heb ik nog maar 15 % zicht in dat oog. Ik ben ook de enige in de familie die dat heeft. Of het erfelijk is weet ik niet, je zou dan haast zeggen van niet. Het is ook een hele gewone aandoening, alleen echt een pretje is anders (in mijn beleving van vroeger). Maar tegenwoordig kunnen ze een heleboel ;) .
    Maar dat ik nog zo weinig zicht heb is het gevolg van dat je oog lui is. Als er niks aan gedaan wordt (of in mijn geval dat ik gewoon pech heb) verminderd je zicht.
    Goed dat je gaat informeren bij een oogspecialist, succes.
    Groetjes Baukje.
     
  5. Eefje1

    Eefje1 Lid

    12 nov 2007
    70
    0
    0
    hallo

    heb inmiddels geinformeerd bij het ziekenhuis en ze gaan het dossier van mijn man opzoeken en waarschijnlijk krijgen we een telefonisch spreekuur met zijn oogarts maar het is ook 15 jaar geleden dat hij is geopereerd dus moet er gezocht worden maar heb er vertrouwen in dat het goedkomt maar wil het voor de zekerheid weten
    mijn man heeft ook een uitgelopen pupil en zijn vader ook maar die kan wel goed zien en mijn man maar voor 50 procent of zo
    dus wil er wel alles over weten natuurlijk

    hou jullie op de hoogte
    groetjes eva
     

Deel Deze Pagina