Hallo meiden, We hebben vandaag de 30 weken echo gehad en ons kindje is nogal groot uitgevallen...als ik de 40 weken haal zal het zo'n 8 a 9 pond zijn Het is d.m.v de echo berekent, dus redelijk precies maar zekerheid heb je natuurlijk nooit. "Het" we weten bewust het geslacht nietis trouwens al de hele zwangerschap zo groot en stevig. Het is ons 2de kindje, kan ik eigenlijk met zo'n gewicht/grootte op een natuurlijke manier bevallen...of beter gezegd...is dat "te doen"?
Tuurlijk. Er zijn zat 8 a 9 ponds kindjes. Justin werd ook een ruime 8 ponder zeiden ze. Nou.. hij was 3200 gram.
Het kan wel.. In het ziekenhuis had ik iemand bij me liggen met een 10-ponder. Natuurlijk bevallen, weinig/geen hechtingen.. Voor haar was het ook de 2e, dan schijnt het wel wat makkelijker te gaan. De mijne was 8 pond, maar wel wat kleerscheuren. Dat kwam alleen door de vlotte bevalling en vacuumpomp omdat de kleine het moeilijk had. Geen idee of het gewicht daaraan heeft bijgedragen.. Zijn hoofdomtrek zat wel tegen de bovenlijn aan. Dus de hoofdje van de 10-ponder en de mijn waren ongeveer hetzelfde! Kun je met 36 weken geen extra echo krijgen? En dan nog eens nadenken? Misschien dat ze je vroeger kunnen inleiden?
ik heb er nu 3 groei echo's opzitten en baby gaat steeds hoger in de groeicurve zitten. afgelopen maandag, was ik zo'n 37 weken was baby ruim 7 pond... met nog erg veel ruimte om te groeien, wordt hier dus ook een hele flinke baby verwacht. hij zat gemiddeld 5 weken voor op groei. Bij mij gaan ze met 40 weken kijken of ze al kunnen inleiden. 1e was hier trouwens 8 pond en 55 cm...
Mijn eerste was ruim 8 pond en 52 cm en is vrij vlot en met een klein scheurtje(1 hechting) gewoon geboren. Mijn tweede was ruim 10 pond en 56 cm en is nog vlotter(ruim 2 uur) en met een klein scheurtje(1 hechting) en ook gewoon geboren. Moet wel zeggen dat ik van de tweede wel een wat beurser gevoel had naderhand, maar dat kan ook komen omdat ik d'r met zo'n snelheid gelanceerd heb
die van mij was ruim 8,5 pond (*verrassing*..) en ze is er uit. Puur natuur zullen we maar zeggen. Ben 2 x behoorlijk ingeknipt en ze hebben bij de laatste wee even op mn buik moeten duwen. Maar ehm, wat voor opties heb je dan...??
een groot hoofd is meestal lastiger als een zwaar kind. Mijn zoontje was 9 pond en heb hem er ook uit gekregen. Heb wel 2 uur moeten persen, maar dat was volgens mij meer omdat hij de draai niet wilde maken. Maar met een tweede schijnt het ook weer makkelijker te zijn. 8 pond is trouwens echt niet zo heel zwaar hier volgens mij, hoor heel vaak dat er 8 ponders geboren worden.
Vroeger toen wij werden geboren was 6 pond het gemiddelde. En 7 pond zwaar, maar nog net normaal. Nu is 7 pond het gemiddelde, en is 8 pond dus zwaar, maar nog normaal.. Welvaart dankjewel
O.k, het kan dus wel...pfieuw Iemand vroeg hoe ik het anders wilde doen...nou, d.m.v ks...maar liever op de natuurlijke manier. Onze eerste is met 38 weken geboren en volgens de vk zit er een grote kans in dat deze ook rond die tijd wordt geboren. Ons eerste zoontje was trouwens een kleintje, woog 2955 gram en was nog geen 50 cm, dus ben benieuwd hoe deze eruit ziet haha. Ach, we zien wel, het is idd een schatting maar ik denk eerlijk gezegd wel dat het aardig in de buurt zal komen. Bedankt voor jullie reacties!!
Van Duke dachten ze ook dat hij minstens 8 pond zou zijn, en het was juist een kleintje met 3380gr. Mijn moeder heeft alleen maar 9 ponders gehad, mijn vader was bij geboorte 11 pond... En allemaal moeiteloos geboren zonder kleerscheuren. Wat dat betreft geloof ik wel redelijk in de uitspraak: Als het hoofdje erdoor is, volgt de rest (over het algemeen) vanzelf.
11 pond.....wow...daar ben ik toch wel even stil van.. Onze uk zit ook ruim voor op de groei, mn. buik en hoofd alleen is er geen gewicht gezegd. Over een paar weken moet ik nu voor een extra groeiecho. Pff..ik hoop niet op een tig-ponder, eigenlijk.
ikzelf was trouwens 10 pond (maar wel de 4e) en mijn 1e dus bijna 9 pond... Ik denk trouwens niet dat ze je zomaar een keizersnede gaan geven alleen omdat je kindje mis. groot is. Hooguit doen ze dit als bij de 1e is gemerkt dat het al lastig ging ofzo...(denk ik he...) Bij mij deden ze nogal spastisch over het feit dat ze zo groot was, voor de verpleegkundige deed dit zo over komen. Maar ach, toen ik eenmaal uit bed kwam zag ze dat mama zelf ook groot was...
Ik denk niet dat ze een keizersnede gaan doen bij 8 of 9 pond, het komt tegewoordig zo vaak voor. Hier ook 2 ruime 8 ponders: bij de eerste was dat een verrassing, bij de tweede was dit al voorspeld. Niks aan het handje, je kan gewoon bevallen. Gewicht zegt idd niet alles.
keizersnede doen ze idd niet zomaar ,omdat ze inschatten dat de babay ws 8 a 9 pond is . 8 pond is eigenlijk een normaal gewicht. En ze hebben t vaak fout me thet inschatten
Natuurlijk kan je normaal bevallen me eerste dochter was 4410 gram en 54 cm en me 2e dochter 13 mei geboren was 4750 gram en 56 cm en een bevalling van 3,5 uur gehad dus kan prima
Over natuurlijk bevallen kan ik niet meepraten, mijn zoonje is geboren met 42 dmv een ks (uiteindelijk) en woog 10 pond. Ik denk idd ook niet dat ze direct je de optie voor een ks geven. Als dit kindje op 8 a 9 pond wordt geschat, dan zal ik hoogstwaarschijnlijk toch eerst moeten proberen natuurlijk te bevallen, ondanks een eerdere ks. Dit wil ik zelf ook, want een ks valt behoorlijk tegen hoor.
Hallo! Onze dochter (1e kindje) woog ook een ruime 9 pond bij de geboorte en ben ook gewoon bevallen. Het was wel een lange bevalling, maar heb haar eruit gekregen... Ben nu zwanger van de 2e en geniddeld gezien is de 2e altijd zwaarder dan de 1e, krijg daarom vanaf 30 weken regelmatig een groeiecho. Het is je 2e kindje toch? Nou, dan zu het over het algemeen iets gemakkelijker moeten gaan, want de 1e heeft uiteraard al ruimte gemaakt. En ja, wat de anderen ook al zeiden...het krijgen van een wat zwaarder kindje, is absoluut geen reden voor een keizersnede. Liefs Elly.
hoi, onze eerstewas 3910 gr en 50 cm,de tweede was 4650 gr en 54cm, bij beide gewoon bevallen. bij de eerste wqel met een knip en bij de 2e met een klein scheurtje,maar hij moest op het laatst gedraaidworden en bleef toen met zijn schouder hangen,vandaar het scheurtje. ik heb zelfs bij de eerste anderhalf uur moeten persen en bij de tweede maar een half uur, dus daar zegt de groote ook niet altijd iets over. ik denk niet dat zeond snel een ks zullen doen bij 8 of 9 pond, misschien wel als je bekken te smal blijkt te zijn maar anders niet. joyce