Ik zit even met mijn oren te klapperen. Ik heb net het UWV even aan de telefoon gehad ivm de hoogte van mijn zwangerschapsuitkering. Het is zo, dat ze kijken naar de maand voordat je met verlof gaat. Dus stel, ik heb een contact van 8 uur, maar ik werk de maand voor m'n verlof 40 uur in de week, dan krijg ik gedurende mijn HELE verlof, de 40 uur per week uitbetaald. Vinden jullie dat niet gek? Nu heb ik pech, want ik heb al die tijd 16-20 uur gewerkt in de week, en de laatste maand aanzienlijk minder, waardoor ik zo'n 300 euro in de maand mis zal gaan lopen de komende periode. De mevrouw aan de telefoon zei zelfs dat ze zag dat veel vrouwen vlak voor hun verlof nog overuren maakten zodat de uitkering hoger zou zijn. Was dit bekend bij jullie??
Ik wist het ook niet. Ik ben invalleerkracht. De maand voor mn verlof was het zomervakantie. Ik kreeg dus niks! Maar omdat er geen werk was in de zomervkantie in het onderwijs heb ik ww aangevraagd. Had ik nog nooit gedaan, maar veel invallers deden het. Toen kreeg ik zwangerschapsuitkering n.a.v. De ww. Als ik geen ww had gehad, dan had ik ook geen zwangerschapsuitkering gehad, terwijl ik gewoon gewerkt had in het onderwijs. Ik had nog nooit ww aangevraagd in de zomer, veel te veel werk vond ik dat. Achteraf was ik natuurlijk blij dat ik het wel had aangevraagd, andes hadik maanden zonder inkomen gezeten.
Maar als het slecht voor je uitvalt kun je ze ook vragen te kijken naar je gemiddelde volgens mij is dat 1 jaar van te voren, dus maar even goed vragen want ze kunnen het dan opnieuw berekenen
ja is mij wel bekend. Toevallig zelf ook net het uwv gesproken omdat het mij onduidelijk was naar welk loonstrookje ze kijken. Ik ga 25 maart met verlof en ze zei dat ze dan kijken naar je loon van februari. Maar op de site staat dat als je ziek bent geweest of verlof hebt gehad (vakantie) ze kijken naar de maand ervoor. Ik zou dit goed in de gaten houden en goed doorgeven aan het uwv als dat zo is.
Ze kijken inderdaad naar de laatste LOONBETALING... dus let even op.... wanneer je een periode later betaald krijgt kan het dus ook evt nadelig uitpakken! Maar heb je door ziekte oid minder uren/loon, dan kan je een verzoek indienen om te kijken naar de maand ervoor!
klopt! belachelijk eigenlijk! ik heb de maand voor mn verlof daarom ook 3 weken vakantie opgenomen. ik kon echt niet meer en kon geen hele dagen meer werken. en anders zou ik maar heel weinig betaald krijgen!
dan heb ik dubbel pech- want vorige maand moest ik persé al m'n overuren sparen omdat ik in de zomervakantie vrij ben (schoolvakantie). dus vorige maand was mijn inkomen maar 500 euro. deze maand wordt het als het goed is aanzienlijk hoger (heb gelijk de salarisadmin van m'n bedrijf gebeld) maar ik mis toch nog zo'n 400 euro. En da's wel balen. Maar goed! het is beter dan maar 500 euro!
Oh wat vreemd. Voor mij is het niet van toepassing maar mijn baas zei dat ze kijken naar de laatste 3 maanden en daar dan het gemiddelde van pakken. Maar daar heeft ze dus geen gelijk mee..
Bij mijn vorige zwangerschap vertelde zowel de salarisadministratie als het uwv mij dit. Ze namen het gemiddelde omdat veel zwangeren de laatste maand veel minder werken en dus minder geld zouden krijgen... Ik moest om deze reden trouwens ook de salarisstroken van de afgelopen 3 maanden opsturen. Maar kan best zijn dat dit in de tussentijd veranderd is. Maar je kan bezwaar indienen dat het loon die maand afwijkt ivm ziekte oid. Ze kunnen dan naar het loon van de maand daarvoor kijken. Maar stel je vraag eens aan de werknemer van uwv hier op de site.. dan heb je meteen je antwoord
Mijn werkgever betaalde gewoon mijn periodesalaris door, ongeacht ziekte, verlof, overwerk. En verrekende dat zelf met het UWV.
Dit heb ik ook. Ik krijg nu bijna niks doordat mijn werkgever mij nauwelijks in had gepland de laatste maand. Komen hierdoor zelfs in de financiele problemen. Contact gehad met het uwv maar ze kunnen het niet wijzigen. Ben je dus idd mooi klaar mee
Bij mij was het in 2011 dacht ik ook nog het gemiddelede van 3 maand. Maar wel voor dat ik de ziekte wet in ging.
Wat vreemd! Bij een ww-uitkering wordt gekeken naar het gemiddelde van het laatste half jaar. Zou denken dat dat bij de zwangerschapsuitkering ook geldt...
Ik was de maand voordat ik met verlof ging weinig ingepland (0 uren contr) terwijl ik de maanden ervoor echt veel had gewerkt! Daar baalde ik later best wel van.. Terwijl ik om me heen meiden ook hoor die idd veel uren gaan maken en zich niet ziek willen melden zodat ze lekker veel doorbetaald krijgen..
Even mijn verhaal: mijn contract loopt af op 21 mei, 16 april krijg ik te horen of het verlengd wordt. In april heb ik twee weken vakantie opgenomen. Dus als ze me vertellen dat het niet verlengd wordt kan ik ze vragen om me dan maar gewoon per 30 april ofzo 'buitengooien', omdat ze dan naar maart kijken. Of begrijp ik het nu niet goed?