Misschien een domme vraag maar vanaf wanneer tel je vanaf dpo? Op de dag van je positieve ovulatietest of vanaf de dag dat je test niet meer positief is? Want 5 dec had ik een smiley op de cb digitaal en 6 december niet meer. Tel ik dan vanaf 5 of 6 dec of zelfs 7 dec? Groetjes Laura
Je begint met tellen de 1e dag na de dag waarop je eisprong plaatsvond. De dag van je eisprong, hoeft niet perse samen te vallen met de dag dat je ovulatietest positief uitvalt. Een positieve ovulatietest geeft alleen aan dat je eisprong gemiddeld genomen binnen 24-36 uur gaat plaatsvinden. Dus je kunt pas dpo's gaan tellen nadat je de eisprongdag hebt vastgesteld.
Dus ik kan beter zaterdag 7-12 aanhouden als nod ? Helemaal zeker kun het dan nooit weten ? ( miss met temperaturen ) Bedankt !
Ik zou in dit geval, als je je temperatuur niet hebt bijgehouden voor de zekerheid 7-12 aanhouden als de dag van de eisprong en 8 december als 1e dpo. Met temperatuur bijhouden had je makkelijker kunnen vaststellen wanneer je ovulatie precies is geweest.