Ja dus je kunt een contract gaan claimen voor een vast aantal uren per week, voor de duur van je arbeidsovereenkomst. Maar waarom zou je dat willen? Je bent toch op je eigen verzoek teruggegaan naar een nul uren contract? (om vervolgens meer dan fulltime te blijven werken )
Als er niet binnen een bepaalde tijd (hier in Portugal is het wettelijk 14 dagen) een melding komt dat je contract niet verlengd wordt, dan kun je er toch van uit gaan dat het verlengd wordt?
ja klopt maar ik ga er niet verder op in waarom ik op eigen verzoek naar 0 uren ben gegaan en dan toch nog fulltime ben blijven werken want voegt verder niks toe aan de informatie waar ik naar opzoek ben.
In Nederland mag een werkgever zelfs op de laatste dag van het tijdelijke contract aangeven dat er niet verlengd wordt. Netjes is anders, maargoed. TO gaf al aan dat het gebruikelijk is bij haar op het werk, dat ze tot op t laatst wachten. Maar TO, begrijp ik het nu goed. Heb jij eerst een halfjaar contract gehad obv full time en daarna 2x obv 0 uren? Je hebt dus drie tijdelijke contracten gehad en nu zou je recht hebben op een vast contract wanneer ze je in dienst willen houden. Ze zijn dit echter niet verplicht en dit kun je ook niet afdwingen. Het aantal uur wat je hebt gewerkt is daarvoor niet relevant. Hopelijk weet je snel meer!
Oké dus in dit geval een 6 maanden contract. Als jij binnen de looptijd van de 6 maanden kunt aantonen dat je stelselmatig gedurende 3 maanden meer uur hebt gewerkt, kun je hier aanspraak op maken tot je contract afloopt. Het is nu niet zo dat je een nieuw contract kunt eisen!
Maar waar gaat het nou eigenlijk om? Dat je vaste uren wilt claimen of gaat het je om de verlenging? Een verlenging kun je niet afdwingen. Ik vind het niet netjes van je werkgever dat ze je zo laten wachten maar je kunt er verder helaas niks aan doen.
Die kun je niet eisen, zelfs niet via de rechter. Het enige wat je kunt doen is afwachten en misschien al op zoek gaan naar iets anders.
i'll take my shot... ik zal waarschijnlijk sowieso naar de advocaat moeten aangezien mij altijd wijs is gemaakt dat ik geen recht op heb op vakantie uren (geld is wat anders) en betaling bij ziekte. dat blijkt dus heel anders te zijn. iig bedankt voor alle info dames
Ik zou eens je manager eens tot de orde roepen, die moet het regelen voor je en niet dat jij naar het hoofdkantoor etc moet bellen om te horen van hoe of wat. Waarschijnlijk weet je manager echt wel wat! Maar wanneer loopt je contract af?
goedemorgen dames... ik mag het goede nieuws met jullie delen dat mijn contract is omgezet in een vast dienstverband voor 38 uur. wat een enorme opluchting. het zou 10 april aflopen maar gelukkig mag ik blijven!!! nu alleen nog achter mijn vakantieuren aan. de ziektedagen krijg ik niks voor want ik ben 1 keer ziek geweest en dat was op mn vrije dagen, maar de vakantie uren die moet ik wel krijgen
Zijn je vakantie uren niet al uitbetaald? Als wij werken met oproepkrachten, krijgen ze een all-in loon waarbij we dus per periode over de gewerkte uren uurloon, vakantiegeld en vakantie-uren uitbetalen. Laten we eerlijk zijn, het zou een beetje raar zijn als we jou oproepen en je zegt dan dat je komt werken om vervolgens een vrije dag te nemen! Exit: vond dit op een HR site Doorbetalen bij ziekte: Ook bij een nulurencontract geniet de werknemer van de sociale bescherming dat een contract met zich meebrengt. Concreet: wanneer de werknemer zich voor de ingeroosterde dag ziek meldt, moet je het loon doorbetalen. Je bent verplicht het aantal uren te betalen waarvoor je de werknemer hebt opgeroepen. Over de ziektedagen na afloop van de oproepperiode hoef je geen loon te betalen. Voor de dagen dat de zieke werknemer staat ingeroosterd betaal je minimaal 70 procent van het afgesproken loon. Is dat lager dan het minimumloon, dan moet je het minimumloon uitkeren. Vakantieuren en vakantiegeld: De vakantieuren en vakantietoeslag worden berekend aan de hand van de gewerkte uren en het verdiende brutoloon. Hierbij kijk je dus niet naar de uren vermeld in het contract, maar naar de uren die daadwerkelijk zijn gewerkt. Veelal wordt het vakantiegeld bij nulurencontracten direct betaald bij de gewerkte uren. Je loonbeslag mogen ze trouwens officieel niet in je dossier bewaren. Zodra deze afbetaald is, moet het worden vernietigd. Gooi papieren over loonbeslag na afloop weg! | Rendement
als ik naar mijn loonstrookje kijk en naar de urenuitdraai (dus de uren die ik daadwerkelijk gedraaid heb) komen ze overeen met elkaar. het vakantiegeld zit idd bij mijn loon inbegrepen, mijn loon lag ook hoger dan de vaste werknemers. als ik het uurloon van de "normale" werknemers neem en daarbij de 8 procent optel dan kom ik op mijn uurloon..dus dat wordt wel uitbetaald maandelijks. alleen de vakantie uren..daar kan ik niks over terug vinden. ik had idd ook een stukje gevonden over het all in loon, maar dan moet er ook op je loonstrookje duidelijk vermeld staan hoeveel vak.uren zijn uitbetaald en dat heb ik dus niet. alleen de gewerkte uren
Met een nul uur contract heb je geen recht op vakantie uren. Maar buiten dat! GEFELICITEERD!!! Super fijn! En dat in deze tijd tegen al je verwachtingen in! Echt super!