ja, maar dat kon ik je zo ook al wel vertellen. Bij ons in verschillende krantjes staan er wekelijks vacatures voor verzorgende. Wel in het midden vh land trouwens. Doktersass. zie ik minder vaak. Wel tandartsassistente.
Ik ga september starten met een BBL opleiding verzorgende IG. Ik werk nu in hetzelfde verzorgingstehuis als beddenhulp voor de vakantie dus ik zie al veel. En ja, er staan po's die nog niet geleegd konden worden als iedereen heeeel druk is en andere erg onsmakelijke dingen (zal je de details bespreken) het is trouwens een afdeling met dementerenden. MAAR tijdens de opleiding zal ik 2 jaar lang op het minimum loon zitten en dan kom je bij lange na niet aan het loon wat jij wilt hebben bij parttime werken. Als je eenmaal je diploma gehaald hebt dan ga je qua loon goed omhoog.
ik werk als vig-er in een verpleeghuis met dementerende bejaarden smorgens was je tot half 12 ( 1 iemand deel pillen van 7.30 tot 9.30 ) dan delen er om half 12 2 mensen pillen smiddags toiletronde en daarna rapporteren, mensen uit bed halen etc... op zich wel erg leuk en de dagen gaan snel
Ik werk als VIG-er in een verpleeghuis voor dementerende bejaarden. Ik zou er niet weer voor kiezen. En zeker niet met alle bezuinigingen. Ik heb amper de tijd om een bewoner naar het toilet te brengen. 's morgen sta je te pezen om de bewoners gewassen en wel uit bed te krijgen. De bewoners krijgen niet de zorg waar ze recht op hebben. Ik heb nu een oproep contract bij de buurtzorg erbij. En ik heb altijd gezegd dat ik niet in thuissituaties wil gaan werken. Maar ik heb 2x meegelopen en vond het erg leuk. Alle tijd voor de mensen.
Minimumloon is iets van 1400 nog wat bruto. Ik ga 20 uur werken en krijg 2 uur school doorbetaald van de 8 uur. Dus ongeveer 700 bruto op 20 uur.
Ik heb tot vorig jaar gewerkt met licht verstandelijk gehandicapten/zwakbegaafde mensen, het zogehete Begeleid Zelfstandig wonenden. Erg leuk was het maar ik was erop uitgekeken. Je rijdt van cliënt naar cliënt. Geen persoonlijke verzorging, veel praten, administratie ordenen, dingen aanleren, bemiddelen, etc. Afhankelijk van het budget bleef je bij de cliënt bijv. een uur tot twee en dat een paar keer per week. Ik werkte als Begeleider (hoogste functie op de werkvloer). Ik werkte overdag maar ook 's avonds omdat cliënten ook werken. Nooit later dan 22.00 uur. Ik hoop dat het duidelijk is. Nu ben ik thuismoeder, bewust voor gekozen.
Ik werk ook als verzorgende (IG) een verpleeghuis op een somatische afdeling, hier hebben wij ook een aantal palliatieve bewoners ( mensen met een levensverwachting van minder dan één jaar, kanker en progressieve ziekten) Erg leuk om te doen, krijgt voor dit beroep erg veel waardering, al zal dat zeker per instelling verschillend zijn. Ik draai alle voorkomen de diensten heb 24 uur dus voor mij over het algemeen 8 uurs diensten. Over het algemeen zijn de taken hier al bescheven. Ik denk dat het heel erg uit maakt waar je gaat werken, volgens mij is in de randstad de werkdruk veel hoger dan bij ons hier in het noorden.
Ja ik denk dat verzorgende toch niet echt mijn ding zal zijn, als ik het allemaal zo lees! Maar de zorg trekt me wel...
je kan ook IG doen in de ggz. hier heb je meer het begeleiden van de mensen en minder het wassen ligt ook een beetje aan de afdeling waar je werkt. je bent toch veel met mensen bezig moet een hoop regelen voor deze mensen. een hoop administratief werk (soms zelfs wat te veel naar mijn mening)
Ik dacht eerst ook nee ik ga nooooit mensen wassen! En de eerste 2 weken dat ik het werk deed vond ik het vreselijk, maar hoe langer ik het deed hoe leuker ik het vond worden. Alleen de somatische kant vond ik vreselijk. Ik heb liever PG (dementerenden). Als je écht geschikt bent voor de zorg dan neem je dat wassen voor lief...Dat is écht zo erg niet! Ik werk nu in de thuiszorg als schoonmaak omdat ik 'even snel' werk moest hebben en dat vind ik echt verschrikkelijk, als ik terug kon naar mijn oude baan zou ik dat vandaag nog doen!! Ik was overigens geen IG dus echt verzorgende en dat vond ik ook wel oke, niet al die verantwoordelijkheid, maar wel leuk werk, met meestal hele leuke en lieve collega's! Ik ben zelf ook weer aan het kijken voor die opleiding alleen dan buiten mijn stad en ik wil dan 18 uur werken (als dat mogelijk is) en 1 dag naar school, dus je bent 3 dagen van huis dan. En volgens mij als je een gezin hebt e.d kan je leerlingsalaris wel omhoog ik heb ook een bepaald inkomen wat ik moet hebben willen wij rond komen dat is denk ik wel bespreekbaar te maken. Ga anders eens kijken een dagje hoe het er in een verpleeg- of verzorgingshuis aan toe gaat. Dan krijg je misschien een beter beeld ervan.
Je zou ook nog kunnen denken aan activiteiten begeleidster op een dagverzorging. Dan heb je wel de lusten maar niet de lasten, zeg maar. Dus weinig tot geen zorg, (Hooguit een keer naar het toilet brengen) maar wel leuke activiteiten met mensen doen. Daar moet je trouwens wel vaak een SPW opleiding voor doen.
ja klopt daarvoor moet je spw hebben! misschien moet ik eens een dagje meelopen om het te voelen. want nu twijfel ik zo of het echt wat voor me is.
in de ggz kom je van alles tegen. mensen die depressief zijn en er zelf niet meer uitkomen mensen die psychotisch zijn mensen die verslaafd zijn aan van alles. dit is vaak op afdelingen verschillend ik heb nu bij ouderen gewerkt op een open afdeling (deze mensen worden niet binnnen gehouden door een gesloten deur) ik heb op een acute afdeling gewerkt hier komen vaak jongen mensen binnen die in een acute situatie verkeren door hun geestelijke toestand en in crisis verkeren nu werk ik op een afdeling waar de mensen wonen ook dit is een open afdeling. de mensen kunnen niet meer zelfstandig voor zichzelf zorgen in de twee jaar dat ik in de ggz werk heb ik misschien 2 keer iemand moeten wassen die onder de def zat wel bij ouderen heb ik begeleiding gegeven met douche maar de mensen doen het dan ook in princiepe zelf hoop dat je wat hebt aan me uitleg
oja en ook ik ben nog leerling ik werk 3 dagen en 1 dag school waar ik de volledige 8 uur voor uitbetaald krijg. ik heb geen leerling salaris maar het salaris wat ik ook in de kinderopvang verdiende met nu nog eens me onregelmatigheidstoeslag dus verdien zelfs meer. ik werkte in de kinderopvang 3 dagen en zag me zoontje minder dan dat ik hem nu zie met 4 dagen omdat ik regelmatig pas om half 3 hoef te beginnen heb ik nog de heleochtend met hem en omdat ik in de middag om 4 uur klaar ben heb ik ook nog wat aan me namiddag avond met hem. het is tuurlijk wel druk zo met gezin werk en school maar je doet het voor een goed doel