titel zegt het al, wat moet je regel zodra je weet dat je zwanger bent, bel je de arts of moet je zelf op zoek naar een vk enz enz hoe weet je waar je terecht komt goed is bijv. xx bolly
Hoi Bolly, eigenlijk hoef je in het allereerste begin helemaal niet zo veel te regelen. Wat je gelijk kan doen (zodat de afspraak maar staat bijvoorbeeld) is: - huisarts inlichten dat je zwanger bent. In principe hoef je niet langs. Alleen even doorgeven dat je dus in verwachting bent i.v.m. evt. toekomstig medicijngebruik - verloskundige bellen voor een eerste afspraak. De eerste afspraak vindt meestal pas plaats rond de 9 á 10 weken (en bij sommigen zelfs pas bij 12 weken). Als je de keuze hebt uit meerdere praktijken, kan je in je omgeving eens informeren hoe de ervaringen van anderen zijn. Of eens op internet rondneuzen. Waar je evt. ook mee aan de slag kan, maar kan vaak ook nog iets later in je zwangerschap (rond de 10 á 12 weken) is: - Kinderdagverblijf regelen. Zelf hebben we bij 3 kinderdagverblijven in de buurt een rondleiding gehad en hebben zo onze keuze gemaakt en kindje ingeschreven. Bij het ene kdv mag je pas vanaf 3 maanden zwangerschap inschrijven, bij de andere moest het al zo vroeg mogelijk. - Zorgverzekeraar inlichten en kraamzorg aanvragen. Zorgverzekeraar zal je een aantal kraamzorgbureau's doorgeven waar je evt. terecht kan en daar moet je zelf een keuze uit maken. - wil je een zwangerschapscursus gaan doen? Neus eens rond en kijk vanaf wanneer je mag inschrijven. Mij is in de praktijk gebleken dat heel veel dingen automatisch wel lopen. Het lijkt nu misschien nog een aardige lijst, maar heel veel dingen zijn met 1 telefoontje geregeld. En vaak wordt je ook wel door de verloskundige attent gemaakt op een aantal zaken.
heyy dank je voor je antwoord,, is toch maar dat ik het weet.. print je lijstje even uit en mocht ik zwanger deze maand zijn weet ik gelijk wat me te doen staat.. super xx bolly
Hi Bolly! Kraamhulp zou ik ook zo snel mogelijk regelen. In de periode dat ik ben bevallen, was er een tekort aan kraamhulpen. Daarom werd er aangeraden om dit zo snel mogelijk aan te vragen. Ik weet nu hoe dat nu is hoor. Inderdaad dan even bij je zorgverzekeraar navragen welke kraamzorg bij hun is aangesloten. Wat betreft de keuze voor een verloskundige. Als je je huisarts belt om te melden dat je zwanger bent, kan de assistent je vast wel een aantal vk doorgeven. Ik hoop dat je de tips heel snel kunt gebruiken!
Ik heb m'n huisarts nooit speciaal laten weten dat ik zwanger was. Tegen de tijd dat je medicijnen nodig hebt is 't vroeg genoeg leek mij. Als je nou standaard medicijnen gebruikt kan 't natuurlijk wel handig zijn om het te laten weten, misschien moet er wat aangepast worden. Heb dus alleen ingeschreven bij de verloskundige (hier toen maar 1 praktijk) en kreeg vanzelf een uitnodiging voor de intake. Na de echo inderdaad ingeschreven voor kraamzorg en kinderdagverblijf.
je moet de vlos bellen en je verzekering voor kraamhulp. de rest komt wel hoor, er komt zoveel op je af maar daar groei je vanzelf in. een zwangerschap duurt erg lang en die tijd heb je nodig..