Hallo allemaal, Mijn vriend en ik hebben vandaag te horen gekregen dat het FSH-gehalte in zijn bloed is verhoogd. We zijn nu zo'n anderhalf jaar bezig met onze kinderwens. Het zaad is twee keer getest, dat was de eerste keer (na koorts) 1 miljoen en maar een paar procent beweeglijk, en de tweede keer 3 miljoen en ongeveer 35 procent beweeglijk. Nog steeds niet erg goed dus. We zijn nu doorgestuurd naar het Erasmus omdat ze in ons ziekenhuis niet goed wisten wat dat FSH-gehalte betekent. Ik ben benieuwd of er mensen zijn die ook hiermee te maken hebben (gehad), of er iets aan te doen is etc. Ik baal een beetje, want ik had verwacht dat we nu eindelijk wel eens een keer een behandeling zouden kunnen krijgen. Nu kan ik weer wachten. Groetjes Aislyn.
fsh is vrouwlijk hormoon.. iedereen heeft zowel manlijke als vrouwlijke hormonen in zich en jou vriend heeft dus een verhoogde hoeveelheid.. Ik kan je er verder niets over vertellen want wat dat betreft was alles bij ons goed. Er zijn vast meiden die je hier wel wat nuttige info over kunnen geven.. Veel sterkte en succes met jullie kinderwens!
Bedankt voor je reactie. Ik heb nog wat zitten zoeken op internet. FSH is ook nodig voor de zaadaanmaak. Maar als die om een of andere reden verstoord is, dan gaat er geen signaal terug naar de hersenen en blijven die FSH aanmaken. Dus zoals ik het begrijp is het verhoogde gehalte FSH eerder een gevolg dan een oorzaak van de verstoorde zaadaanmaak. Benieuwd wat ze in het Erasmus te zeggen hebben.
bij mij man is FSH ook verhoogd en mogelijk een indicatie dat er iets mis is met de zaadaanmaak. Diagnose azoospermie is al gesteld (dat betekent dus dat mijn man geen enkel zaad heeft). De uroloog vertelde ons dat de hoogte van het FSH niets zegt over eventueel vinden van zaad bij een ingreep die ze TESE noemen. Ik weet niet goed wat het betekent voor jouw vriend die blijkbaar nog wel zaad produceert. Ik weet wel dat ze in Nijmegen gespecialiseerd zijn in hulp bij azoospermie. Ze zullen bij jouw vriend misschien wel urologisch onderzoek laten verrichten maar het kan ook zijn dat ze geen verder onderzoek zullen doen maar jullie ICSI zullen adviseren... sterkte meid!!
Hoi Nana, Bedankt voor je reactie. Als ik de verhalen hier en daar lees denk ik dat ik blij mag zijn dat er in ieder geval nog zaad is aangetroffen. Leuk is anders natuurlijk. Zo te zien zijn wij gelijk van start gegaan met onze kinderwens en ook van hetzelfde bouwjaar (1980). Ik wens jou ook veel sterkte en hoop dat ze via TESE nog iets kunnen doen voor jullie.