Mijn vk vertelde doodleuk tussen neus en lippen door, dat ik tijdens een wee een katheter krijg om mijn blaas even helemaal te legen. Dit zodat mijn baarmoeder sneller samen kan trekken (ivm veel bloedverlies bij de eerste) Wie heeft daar ervaring mee? Ik wilde geen gekkigheid en het lekker 'zelf' doen allemaal. Maarja, wat moet, dat moet...
Ik alleen gehad bij een mk. En die was helemaal.fout gegaan. Auw auw. Maar je hoort er niks tot nauwelijks iets van te voelen zeiden ze. Zeker niet als die geplaatst is. Hij werd wel met spoed gezet toen er 2 ook nog op mojn buik stonden te duwen ivm niet komen placenta. (14.3wk)
Hier bij beiden gehad, door het hoofdje van de baby kon ik zelf niet plassen. Katheter echt niet gevoeld, maar m'n blaas bleek tjokvol te zitten, dus wel fijn dat ze 'm zo konden ledigen!
Ik voelde direct na bevalling dat ik erg moest plassen. Maar ik kon het niet. Zo raar. Heb echt tig keer gevraagd of ze asjeblieft wilde katetheriseren. Wil bijna zeggen god dank dat de verpleegkundige dat wilde doen. Niks van gevoeld behalve opluchting hihi. Maar goed ook want er zat een ruime liter door al die vochtinfuzen. Niet een pretje een kathater maar er zijn ergere dingen
Ik heb het net voor het persen gehad. Ik had zo'n druk op mijn blaas en steeds het gevoel dat ik moest plassen maar het lukte niet door de weeen. Toen heeft de vk mij gekatheteriseerd. Nergens last van gehad. Blaas was ook zo goed als leeg. Zl zat er gewoon flink op te vervelen. Bij de oudste heb ik een ruggenprik gehad en om die reden ook een katheter. Die bleef er gewoon in zitten en ook nog de nacht na de bevalling (22:20 bevallen). Ook daar heb ik verder geen last van gehad en vond het wel lekker dat die er snachts ook nog in bleef, want ik kon bijna niet uit bed komen.
Bij de jongste heb ik 'm idd ook de hele nacht na de bevalling gehad, heel fijn! Ik mocht sowieso niet uit bed, dus kon zo lekker blijven liggen
Je hoort inderdaad vaker dat soms tijdens de bevalling de blaas wordt geleegd omdat door een volle blaas soms de ontsluiting niet vordert. Als het je zelf niet lukt om te plassen kan je dus een katheter krijgen. Hier overigens tijdens de bevalling niet gehad, wel erna. Ik werd gehecht op de OK en kreeg toen als nog een ruggenprik. Na het hechten heb ik de gynaecoloog vriendelijk verzocht om met een katheter even mijn blaas te legen omdat ik al sinds die ochtend (het was 21.00 ongeveer) niet meer had geplast en dat nu met die ruggenprik ook nog niet gelijk ging lukken. Het was inderdaad geen overbodige luxe, zelf door de ruggenprik niks van gevoeld en 6 uur later ben ik zelf weer naar de wc gegaan, toen de ruggenprik grotendeels was uitgewerkt. Verder zullen er vast wel meer (beval) situaties zijn waarin een katheter wordt geplaatst, maar het is geen standaard handeling hoor tijdens je bevalling.
Bij mij bij de jongste ook tijdens een wee gezet. Ik zag er ook erg tegenop maar Ik voelde er nauwelijks iets van.
Bij mij ook gezet vanwege ruggenprik, maar ik vond het een vervelend 'schrijnend' gevoel. Beetje alsof je plast wanneer je een blaasontsteking hebt, dit gevoel heb ik na het weghalen ook nog 2-3 dagen gehad.
Ik heb er bij alle twee de bevallingen een gekregen. De eerste keer nog tijdens omdat ze dachten dat ik een volle blaas moest hebben omdat er een randje overbleef. uiteindelijk 50 cc eruit dus echt nodig was het niet. Bij de tweede bevalling kreeg ik er een omdat ik teveel bloedde. uiteindelijk heeft het ook daarvoor niet geholpen. Ik heb een latex allergie dus degene die ze bij mij moeten gebruiken zijn een stuk stugger dan de normale. Ik zat ook twee keer tegen het plafond van de pijn. Ik vond ze veel erger dan een wee om eerlijk te zijn.
Bij de eerste duurde de bevalling 18 uur. Weeenopwekkers,ruggenprik en infuus met vocht en allerlei toeters en bellen. Ik werd elke 3 uur gecatheteriseerd. Tijdens en na de bevalling zijn ze het vergeten. Na de bevalling moest ik naar de OK voor hechten en daar haalde ze meer als een liter eruit. Toen nog een week een catheter gehad
Weldoen! ik had het niet laten doen. En ik voelde door de ruggenprik mijn volle blaas niet. ik heb dus 6 uur met een volle blaas liggen puffen en geen vooruitgang en toen ik dat zei deden ze dat gelijk en zat erna binnen een half uur op 10 cm volle blaas kan ook alles tegenhouden
Bij mijn oudste vlak voordat de vacuumpomp eerd gebruikt. Ik begreep het niet. Zei nog dat mijn blaas leeg was, en dat was dus ook zo... Ik snap nog niet waarom dat werd gedaan.
Ik heb het bij onze eerste dochter ook meegemaakt. Het was niet fijn maar op het moment zelf kon ik me er niet erg druk om maken. Onze dochter was en sterrenkijker en ik had telkens het gevoel dat i naar het toilet kon. Mede hierdoor wilden ze ruimte vrijmaken om haar te laten draaien.
Ik kreeg ook 1 bij de eerste, door alle horrorverhalen van mensen om mij heen werd ik helemaal panisch. Uiteindelijk totaal niks van gevoeld maar wel een nare blaasontsteking aan over gehouden.
Blaas leegmaken net voor/tijdens het persen kan echt helpen hoor. Als je een ruggenprik krijgt krijg je altijd een catheter die ook blijft zitten (omdat je met de ruggenprik niet goed voelt of je moet plassen, en het plassen vaak ook moeilijker gaat + je krijgt een infuus met vocht dus je blaas vult ook veel sneller dan wanneer je bevalt zonder ruggenprik). Zonder ruggenprik doen ze meestal gewoon even met t slangetje je blaas leegmaken en dan meteen t slangetje er weer uit. Tijdens je bevalling is alles daaronder heel soepel en glibberig dus je voelt daar echt niks van, dus geen zorgen maken.
Ik heb bij de eerste een katheter gehad, geen last van gehad. Bij de 2e ook gehad. Ik kreeg wel een blaasontsteking, maar dat was pas na een week. Dus ik denk niet dat dat door de katheter kwam.
Bij mij hebben ze een katheter ingebracht tussen de persweeën door. Mijn dochter had het moeilijk en moest er zo snel mogelijk uit. Vandaar gekeken of mijn blaas leeg was. Het gaf een beetje branderig gevoel.
Ik heb de katheter geweigerd in het ziekenhuis tijdens de bevalling. Ben gevoelig voor blaasontstekingen. Ik voelde echt nog heel goed of ik moest plassen. Eerder die ochtend al flink naar de wc geweest en had niks meer kunnen eten of drinken (beetje drinken had ik weer uitgespuugd). Ik was echt leeg. Gingen ze kijken met echo: Ja, uw blaas is leeg. Ja, dat zei ik al... Na de bevalling mocht ik mijn bed niet uit dus toen alsnog een katheter Viel me heel erg mee uiteindelijk maar ben blij dat ik er geen had tijdens de bevalling.