Hey lieve topiclezers, Vanaf 5,5 week werd ik een beetje misselijk, ik dacht nou als dit alles is mag ik niet klagen. Al snel werd het zo erg(ben nu 8 weken, ruim) dat ik constant boven de wc hing, niet altijd kwam er wat uit, soms ook niks of alleen gal en bloed(geirriteerde slokdarm). Ik voelde me zo slap en ellendig, week ziek van mn werk thuis gebleven, voelde me meteen rot en schuldig want ik werk er nog niet zo lang. Ik heb Emesafene gekregen van de dokter en de VK omdat ik gewoon geen energie meer had en constant misselijk was. Wie slikt dit ook en hoevaak? Helpt het bij jullie? Ik neem nu elke avond 1 zeptil en het is een stukje minder, alhoewel ik sochtends nog wel gewoon een keer moet overgeven, maar het misselijke gevoel is iets minder sterk. Ik weet dat sommige het nog erger hebben en ik vind ook niet dat ik moet zeuren maar toch zou ik graag ervaringen van andere willen horen en wat hun ertegen deden. Het sloopt me gewoon, ik kan bijna niks meer of ik word zo misselijk en hang boven de wc. Ik kan alleen nog soep verdragen en wat licht eten, warm eten gaat heel erg moeilijk. Drinken gaat redelijk, thee dan. Ik probeer maar 1 zetpil per dag te nemen, maar soms heb ik moeite om er niet nog eentje te nemen. Wil zo graag mn huis schoonmaken maar het gaat gewoon niet.. Wanneer ging de misselijkheid bij jullie over of werd het minder? Ik had eerst een fobie voor overgeven, dacht echt minstens dat ik zou stikken, nu is het allemaal gewoon geworden, raar he? Ik vind het bloed erin soms wel eng maar het is niet erg zei de VK. Het is gewoon super rot als je niks hebt om over te geven.
Hai Buikje Naar he, het overgeven. Er staat een topic HG op de gezondheidforum. Ik heb het zelf ook. Bij de meeste mensen gaat het rond 13 weken over, soms eerder, soms later. Ik ben 22 weken en moet nog steeds 6-7 x per dag spugen (en vaak kokhalzen). Maar goed, de meeste mensen zijn er eerder vanaf. Ik heb 2x per dag emesafene, daarvoor was het 10-15 x per dag, dus werkt wel iets. Had gehoopt dat het daarmee over zou gaan, maar zodanig werkt het dus niet. Veel succes!
Ik heb de eerste weken regelmatig Emesafene gebruikt, elke keer stopte ik er weer mee en dan bleek ik nog niet zonder te kunnen..... Vanaf een week of 14 ging het spontaan gelukkig een stuk beter. Kl*te als je je zo misselijk voelt he?!!?! Succes met je zwangerschap!!!
dankjewel meiden. Ja ik voel me de hele dag door echt kl*te ja! Sorry.. De misselijkheid is gewoon nooit eventjes weg, behalve als ik slaap eventjes, sochtends is het weer erg. Ik heb morgen een feestje dus ik neem nog een extra emesafene in, dan ben ik in ieder geval een beetje mens. Je wordt er ook zo duf van he. Ik weet het, ik mag eigenlijk niet klagen, het is niet voor niets dat je je zo voelt, maar af en toe heb ik het echt eventjes zwaar en voel me zo n slappeling.
Ik heb gehoord dat het eten van zoete dingen zoals lolly's en zuurtjes enzo ook nog wel eens helpen ik ben ook erg misselijk, gelukkig niet overgeven en het helpt in ieder geval tegen de vieze smaak die je soms in je mond hebt
ik gebruik cocculus indicus, een homeopatisch midden en dan neemt de scherpe randen weg, ik ben nog steeds misselijk maar ik sta niet meer te kokhalsen als ik eet. Veel dingen smaken me niet en als het me wel smaakt dan word ik er toch misselijk van omdat ik het blijf opboeren Bij mijn zoontje ben ik 9maanden misselijk geweest, na zo'n 22 weken werd het iets minder, maar het bleef tot de bevalling.Ik ben benieuwd hoe het nu gaat lopen...
ik heb indd door dat zoete snoepjes wel eens wat verlichting geven, cola ook. ik heb ook vaak een kei vieze smaak in mn mond, bah!! ben dus niet de enigste.. miek: balen zeg, 9 maanden misselijk, aa moet er niet aan denken nu dat dit nog 7 maanden door zou gaan. maarja, we zullen zien. hopelijk gaat het dit keer beter bij je.
is het trouwens per definitie zo dat de misselijkheid nog erger wordt omdat het hormoon bij bijvoorbeeld 9 of 10 weken nog meer wordt?
ik heb dat ook moeten gebruiken. ik hield vanaf 6 weken tot 16 weken niks binnen. zelfs geen water. alles kwam er meteen weer uit. zelf gebruikte ik 1 pilletje voor het slapen gaan en 1 pilletje in de ochtend. dit hielp wel redelijk. ik kon tenminste weer drinken en licht verteerbaar eten.ik kan nu sinds een week zonder. gelukkig
Ik gebruik ook Emesafene. Het haalt de scherpe kantjes er inderdaad wel vanaf. Ik probeer ook steeds om er mee te stoppen maar dat lukt niet helaas. Ik heb het wel verminderd naar 1x per dag. Alleen direct in de ochtend zodra ik wakker word.
Ik heb het ook heel erg gehad en mijn vk adviseerde mij om 's nachts een pil te nemen, een uur of 3 voordat je opstaat. Werkte bij mij beter dan 's avonds, want dan is het 's morgens al uitgewerkt. Heb hier tot 16 weken ook amper wat binnengehouden, amper kunnen eten en ik dacht dat ik er nooit meer vanaf zou komen Nu gaat het sinds een paar dagen een stuk beter, spuug niet meer (als ik 's morgens héél rustig aan doe) en kan weer steeds meer dingen eten en luchtjes verdragen. Het is nu even heel zwaar, maar probeer je er maar aan vast te houden dat het over een paar weken écht beter gaat!
@buikje: jeetje joh, vervelend voor je meis! ik had het ook bij mijn laatste zwangerschap. ik had het wel makkelijker omdat ik niet hoefde te werken (wij zaten voor het werk van mijn vriend voor een paar maanden in het buitenland en ik werkte daar niet), maar ik had ook al een kleintje van 14 maanden rondlopen. dat was wel lastig. ik deed alles vanaf de bank, hem vermaken bedoel ik dan. ik kwam er alleen vanaf als hij moest eten, slapen of badderen... mn vriend probeerde zoveel mogelijk bijtijds thuis te zijn om te koken, maar ik at bijna niets... de misselijkheid begon bij mij met 6 weken en ik heb uiteindelijk daar toen zofran van de gyn gekregen omdat we op vakantie gingen en met een half pilletje 's ochtends en een half pilletje 's avonds kon ik tenminste weer redelijk gewoon mee doen, niet al te wild hoor. rond de 11 weken begon ik af en toe een pilletje te vergeten, dus toen werd het gelukkig minder. rond de 13 weken was het helemaal over. sterkte!
Ik heb het ook heel erg...Overgeven hoef ik niet omdat ik fobies (schrijf ik dat goed?) ervoor ben....Ik ben wel continu misselijk en heb ook een week amper wat gegeten over gedronken.... Heb de dokter gebeld en nu heb ik ook die medicatie...Merk dat ik nog wel flink moet boeren en dat het met vlagen er toch doorheen komt....Vet eten enz is hier niet aan te raden want dan lig ik snachts wakker van de misselijkheid! Ik doe ook vrij weinig nu qua beweging enz...Slaap veel en hang veel op de bank...Gelukkig ben ik thuis blijf moeder en kan ik het rustig aan doen! Sterkte!
Ik ben nu 7 weken zwanger en ook zoooo misselijk Bij mijn eerste zwangerschap had ik er alleen s avonds na het avondeten last van.. maar nu gewoon de hele dag Erg lastig als je al een dochtertje hebt rond lopen en je moet gewoon werken(en wil me ook niet ziek melden) ik slik nu gembercapsules, maar vind het niet echt werken.. denk dat ik nu toch maar even naar huisarts moet om ook om emesafene te vragen hoop dat dit echt helpt?!
faith: mij heeft het enorm geholpen die emefasene!! ik ben nu alleen sochtends nog even misselijk, neem soms sochtends nog een zetpil maar smiddags al niet meer nodig. de misselijkheid gaat niet weg, maar het helpt je wel minder over te geven en de misselijkheid iets minder scherp te maken tenminste.. bij mij dan heel veel sterkte ermee, ik weet hoe je je voelt, is echt geen pretje
@faith: lastig he, die misselijkheid. Het hakt soms zo in op je leven! Over het algemeen geldt wel dat hoe rustiger jij het hebt, hoe beter het te hanteren is. Misschien merk je dat ook? Als de misselijkheid te heftig wordt, dan is het ook echt wel een goede reden om je ziek te melden! Emesafene helpt vaak goed bij 'mildere' misselijkheid. Als het echt de spuigaten uitloopt dan helpt emesafene ook niet meer. Ironisch genoeg schijnt het ook beter te helpen als je er veel bij drinkt (wat vaak niet lukt bij zwangerschapsmisselijkheid). Anyway succes! Oh misschien heb je nog iets aan dit topic: http://www.zwangerschapspagina.nl/zwangerschap/233581-ontzettend-moe-misselijk-zijn-wie-heeft-tips.html
ik had echt geen milde misselijkheid, maar toch hielp emefasene, misschien ben ik wel een geval apart het sloeg erg goed aan bij me. ben er nu zo goed als vanaf, ben nu 11 weken.... succes!!
Hier ook bepaald geen milde misselijkheid gehad, bij iedere beweging (kat die zich naast mij omdraaid)/hard geluid/luchtje moest ik naar de wc rennen en dat de hele dag door, maar emesafene hielp een hoop! Niet dat het helemaal weg was, was evengoed nog flink misselijk en beroerd, maar het haalde de scherpe kantjes eraf. Kon weer gewoon rechtop zitten en me omdraaien zonder dat alles eruit kwam
ooh elletjo, ik heb het ook echt zo erg gehad als jij, ik voel me nu gelukkig stukken beter en slik nog maar 1 emefasene per dag! alleen sochtends maar volgens mij kan ik ook al zonder maar durf het nog niet, misschien morgenochtend proberen.
Hoi Ik slik sinds 2 week Emefasene. Maar achteraf bleek ik toen oo bruikgriep erover heen te hebben gehad. Nu was ik 1 week gestopt, en vandaag weer 1 moeten innemen. Vanmiddag begon ik ineens enorm te kokhalzen en wat gal. Dus mijn vriend zei: Neem dan zo'n zetpil, die heb je er toch voor? Tjah dat weet ik wel, maar heb er zelf niet zo'n goed gevoel bij. Maar waarschijnlijk komt het bij mij ook van de antibiotica's. Heb inmiddels mijn 4de kuur in 5 week. Blaasontsteking wil niet over gaan. Tijdens mijn zwangerschap ben ik er ineens immuum voor en word ik er waarschijnlijk erg misselijk van. Ik kijk het gewoon nog even aan, anders de huisarts maar weer bellen. Ik ben wel blij te lezen dat er meer vrouwen medicatie voor de misselijkheid nemen!