Verkeerslicht van oranje naar groen

Discussion in 'De lounge' started by SeaShell, May 12, 2011.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. SeaShell

    SeaShell Niet meer actief

    Ik las dat ze in Nederland net als in duitsland de verkeerslichten van oranje naar groen willen omzetten zodat als het oranje is je je auto alvast "startklaar" kan maken om aan te rijden.

    Als het oranje is betekend het dat het groen er zo aankomt

    nu vroeg ik me af, zou het dan " oranje-groen-oranje-rood" worden?

    Dat lijkt me raar toch? Stel er komen mensen aanrijden en het is oranje, dan weet je toch nooit of het oranje is omdat het groen gaat worden of dat het oranje is omdat het rood gaat worden? Of denk ik nu heel erg letterlijk?

    Ik zie het al helemaal voor me dat er mensen voor oranje VOL op de rem gaan bang om geflitst te worden ipv dat het oranje is om al aan te geven dat het zo groen word :p
     
  2. vinisa

    vinisa Fanatiek lid

    Sep 8, 2008
    4,346
    1
    36
    Meestal zie je op afstand het stoplicht wel en weet je of het rood of groen was daarvoor. En zo lang staat ie niet op oranje. Tenminste niet in Duitsland. Heb er 4 jaar gewoond en nooit problemen mee gehad.
     
  3. madelief

    madelief Fanatiek lid

    Mar 18, 2006
    3,125
    204
    63
    Female
    fokker van Rottweilers en PRT
    Schopp, Duitsland
    hahahaha, nee je went er zo aan! Ik woon in duitsland en weet niet beter. Aks iedereen gewoon rijd dan weet je dat als oranje komt er daarna rood komt. En als je stil staat en oranje komt dan komt daarna groen :)
    Ik vind het in iedergeval wel lekker, je hebt even de tijd om je gas in te drukken ;)
     
  4. dramaqueentje

    dramaqueentje Bekend lid

    Jan 26, 2011
    956
    0
    0
    NULL
    NULL
    Ik zat er ook aan te denken. Maar ik geloof dat ik weleens heb gezien dat het oranje knippert voordat het groen wordt ofzo... Ik kan het ook helemaal mis hebben, maar in Engeland is het ook eerst oranje voor het groen.

    Ik weet niet of ik er wel voor ben. In Nederland fietsland zijn er namelijk veeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeel fietsers die het rood net (of ruim) meepakken, tsja.. en als je dan al startklaar staat met je auto en meteen optrekt....

    zeker als het overzicht niet goed is. Ik heb dat ook wel eens gehad. Mijn stopstreep lag een stuk eerder dan die van mijn linkerburen, en de buurman was een bus. Zag dus niet of er fietsers of voetgangers waren... Ik trek dus heeeeeeel voorzichtig op en da's maar goed ook, want ik mocht alsnog vol op de rem voor een tienermeisje dat ineens voorbij schoot (en dus RUIM door rood was gefietst:x)

    Er zal een goede reclame/veiligeidscampagne bij moeten, denk ik, want ik vrees dat er anders meer fietsers zullen zijn die de overkant dus niet halen...
     
  5. Umm85

    Umm85 VIP lid

    Jun 17, 2007
    26,310
    248
    63
    Female
    huismama, doktersassistente
    Turkije
    ja of anders moeten ze de lichten wat breder afstellen op elkaar. Dat er tussen het rood van de fietser en het oranje van de automobilisten wat meer tijd zit.
     
  6. madelief

    madelief Fanatiek lid

    Mar 18, 2006
    3,125
    204
    63
    Female
    fokker van Rottweilers en PRT
    Schopp, Duitsland
    dames, eerst gaat het licht voor de fietsers op rood ( net als voetgangers) wij hebben hier namelijk ook fietsen en dan pas het licht voor de auto's op oranje :) en nee oranje knippert niet voor het groen word ;)

    Het is niet zo moeilijk hoor, je merkt de verandering straks niet eens!
     
  7. abcd1234

    abcd1234 Fanatiek lid

    Aug 28, 2009
    1,350
    0
    36
    NULL
    NULL
    Ik heb ook wel eens gezien dat als het rood is en het wordt bijna groen, dat rood en oranje dan eventjes tegelijk aan zijn... Maar waar ik dat gezien heb..?
     
  8. wendelaa

    wendelaa VIP lid

    Nov 30, 2008
    8,641
    0
    36
    Noord Brabant
    Hier heb je verkeerslichten die aftellen als t bijna groen wordt.
    Dan zie je waar dus het oranje zit, dat er afgeteld wordt van 3->1 en dan spring ie op groen.
     
  9. DCJ83

    DCJ83 Niet meer actief

    Volgens mij is dat in frankrijk.
     
  10. sweetmarije

    sweetmarije Fanatiek lid

    Nov 25, 2008
    1,199
    0
    36
    mummy
    letchworth garden city
    ik woon in engeland en hier gaat ie inderdaad eerst op oranje en daarna groen, als ie oranje is begint iedereen al te rijden (als de weg vrij is natuurlijk) maar in engeland knippert ie dus wel voor het groen wordt. dus normaal oranje, rood, knipper oranje en dan groen. ik vind het wel handig en het went erg snel:)
     
  11. dramaqueentje

    dramaqueentje Bekend lid

    Jan 26, 2011
    956
    0
    0
    NULL
    NULL

    Oei, wat ben ik erg. Lees ik dit en denk meteen.... jaaaaaaaaaah! Had ik het toch goed! En da's best een beetje erg als je richting de 30 gaat...:)
     

Share This Page