Financiën

Discussie in 'Weer aan het werk' gestart door Edith1987, 22 jan 2014.

Topicstatus:
Niet open voor verdere reacties.
  1. Edith1987

    Edith1987 Fanatiek lid

    22 jun 2013
    1.507
    202
    63
    Vrouw
    Zeeland
    Hoi meiden,

    Zowel ik als mijn man nemen ouderschapsverlof op en er komt dus (m.i.v. volgende maand) flink wat minder salaris per maand binnen.

    Mijn vraag aan jullie: hoe ging deze overgang bij jullie? Komen jullie nog goed 'rond'? Moeite met het minder luxe leven/boodschappen doen? Waar bezuinigen jullie op? Nog tips?
     
  2. Zonnetje1981

    Zonnetje1981 Actief lid

    19 mei 2011
    278
    1
    0
    NULL
    NULL
    Wij zijn inderdaad beter op de boodschappen gaan letten. Niet alles bij de AH halen maar ook gewoon naar de Lidl. Het verbaasde me hoeveel geld dat scheelt.

    Voorheen gingen we nog wel eens uit eten of een drankje doen. Dat werd vanzelf minder toen de kleine geboren werd.

    Daarnaast heb ik veel kleertjes in de 2e handswinkel gekocht. Zeker in de eerste periode hebben ze het zo kort aan dat ik zonde vond om overal de hoofdprijs voor te betalen.
     
  3. NastassjaS

    NastassjaS Actief lid

    14 jan 2013
    313
    0
    0
    Amsterdam
    Ik ging terug van full-time naar part-time en heb de eerste 3 maanden (na verlof) ook nog eens mijn ouderschapsverlof volledig opgenomen. Er kwam dus aanzienlijk minder geld binnen.

    Wij zijn vooral minder 'luxe' gaan leven. Niet meer uit eten, goed opletten op de boodschappen en inderdaad geen dure kinderkleding kopen. Hier eigenlijk alles van de Hema of de H&M. Hier ook geen pampers of andere 'merken' wat betreft babyspullen. En daarnaast heb ik de eerste maanden borstvoeding gegeven. Dat scheelt zeker ook in de kosten ;) Maar dat is natuurlijk voor iedereen persoonlijk!
     
  4. Mrs Blossom

    Mrs Blossom Bekend lid

    12 jun 2013
    974
    1
    0
    NULL
    NULL
    Suggestie als je dit niet al gedaan hebt: duik eens in je uitgaven van het afgelopen jaar (dus niet alleen supermarkt, maar ook abonnementen, gemeentebelastingen, etc etc). Met je internetbankieren ernaast is dit nog niet eens zo ingewikkeld.

    Kijk vervolgens eens naar hoe veel je nu gaat verdienen samen in vergelijking met eerst. En dan kun je dingen gaan strepen. Misschien red je het wel gewoon door het eerst jaar niet met vakantie te gaan en het vakantiegeld van beide te gebruiken om de gaatjes te dichten. Bijvoorbeeld. Maar zonder inzicht in wat er binnenkomt en uitgaat kun je moeilijk bezuinigen omdat je dan vaak op de verkeerde dingen bezuinigt of doorslaat.
     
  5. Hopmarjanneke

    Hopmarjanneke VIP lid

    10 jul 2008
    13.548
    524
    113
    Vrouw
    Docent Frans (in opleiding)
    Duitsland
    Vragen jullie ook maandelijks de ouderschapsverlof korting terug? Enne... check ook eens op toeslagen.nl of je door de teruggang in salaris ook recht hebt op meer toeslagen?
     
  6. nicole18

    nicole18 Fanatiek lid

    20 nov 2013
    4.613
    1.155
    113
    wij gingen zeker wel 1 x per maand uit eten, soms met vrienden soms met zn 2tjes...
    nu met een kleine word dat lastiger wil niet steeds oppas regelen daarvoor dus nu vaak thuis wat uitgebreider koken.
    en ipv uit ete met vrienden gezellig thuis bij elkaar zitten. scheelt je in oppas regelen en in de kosten natuurlijk! en net zo gezellig!

    en idd op boodschappen kan je veel bezuinigen, ik haal 1 x per maand een paar dozen melk, sap, cola chips enzo bij de lidl. auto helemaal vol en dan kunnen we er ff tegen.
    en zo ook bij de gewone supermarkt. ik heb een grote voorraad kast en grote vriezer. alleen t verse haal ik iedere week.
    hoe minder vaak je in de supermarkt komt hoe goedkoper;)
     
  7. sassie25

    sassie25 Fanatiek lid

    15 nov 2009
    4.613
    0
    0
    bakkersmeisje
    Bleiswijk
    Bekijk indd eens andere dingen die misschien goedkoper kunnen!

    wij hebben dit jaar onze auto van allrisk gehaald en ook de scooter teruggezet in verzekering (dat ding is al bijna 6jaar oud hoeft ook niet meer voor diefstal versekerd te worden) Scheelt een hoop geld!

    Telefoonabo met een sim only kaartje kost ook minder dan een nieuwe telefoon met bijbehorend abonnement.

    En dan ook nog eens internet, telefoon en televisie. Is je abo op de televisie of internet bijna afgelopen, bel ze en vraag om vaste klantenkorting (werkt hier altijd). Zijn er paketten afgesloten waar je helemaal niet naar kijkt? Electriciteit/water ook nog iets?

    Mijn man is echt heel handig met die dingen en kan dat soort dingen zo goed op een rij zetten. Door er voor het begin van dit jaar even voor te gaan zitten besparen we dit jaar heel veel geld!
     
  8. Edith1987

    Edith1987 Fanatiek lid

    22 jun 2013
    1.507
    202
    63
    Vrouw
    Zeeland
    Bedankt voor jullie reacties.

    Nog 1 vraagje: hoe vraag ik de ouderschapsverlofkorting maandelijks terug? Dacht dat dit alleen achteraf kon eigenlijk!
     
  9. Luppy

    Luppy VIP lid

    1 dec 2007
    7.166
    2.282
    113
    Nee hoor. Je kunt een voorlopige teruggaaf vragen bij de belastingdienst (programmaatje op de site). Daarin kun je aangeven dat je de heffingskorting per maand uitbetaald wilt krijgen. En degene van jullie die het minst verdient krijgt ook nog de inkomensafhankelijke combinatiekorting. Dat is ook nog 1000-2100 per jaar, afhankelijk van je inkomen.
     
  10. sunshineS1976

    sunshineS1976 Niet meer actief

    Dit idd.
    Per maand kun je bijv zo'n 100e combinatiekorting krijgen en 250e ouderschapskorting als je allebei 1 dag minder werkt.
    Dat is dan toch weer 350e mooi meegenomen!
    Wij hebben er voor gekozen om dit vooralsnog niet maandelijks te laten uitbetalen zodat we volgend jaar in 2015 een lekker bedrag in 1x terug krijgen. Wij zijn niet zo goed in sparen dus als we het zouden krijgen gaat het ook meteen weer op :)

    Ik moet ook eens bij de Lidl of Aldi gaan kijken idd... kom ik echt nooit. Maar ik hoor van veel kanten dat het eigenlijk helemaal niet goedkoper is dan de gewone basis huismerken vd gewone supermarkt.
     
  11. MamaFay

    MamaFay Actief lid

    9 apr 2012
    180
    1
    18
    NULL
    NULL
    Ik wil ook ouderschapsverlofkorting per maand ontvangen, maar kan echt niet vinden hoe ik het moet aanvragen. Kan iemand dit even stap voor stap uitleggen? Heb er niet echt verstand van.
     
  12. Damay77

    Damay77 VIP lid

    18 apr 2010
    13.734
    7.501
    113
    Vrouw
    Op site van belastingdienst voorlopige aanslag 2014 downloaden.
     
  13. Me26

    Me26 Fanatiek lid

    29 sep 2012
    4.746
    719
    113
    Hou er rekening mee dat je ouderschapsverlofkorting kan krijgen, aan te vragen bij belastingdienst en dat je een combinatiekorting krijgt bij belastingdienst omdat je een kind hebt.
    Ik heb ouderschapsverlof en door bovenstaande blijven onze inkomsten gelijk met daarvoor.
    Dus even goed uitzoeken bij belastingdienst.
     
  14. DJJD

    DJJD Lid

    4 feb 2014
    8
    0
    0
    Noord-Holland
    Let wel goed op want volgens mij komt de ouderschapsverlofkorting per 1 januari 2015 te vervallen volgens de website van de belastingdienst en diverse andere bronnen. Net als 7 van de 11 andere kindgebonden toeslagen en kortingen. Zou heel naar zijn als je hier rekening mee houdt en volgend jaar blijkt dat dit niet meer geldt en je in financiele problemen komt.

    Corrigeer mij als ik het niet goed heb.
     
  15. Fietwordtmama

    Fietwordtmama Niet meer actief

    Is idd iets om rekening mee te houden.

    Wij hebben ook een overzicht gemaakt van alle vaste kosten en zijn gaan kijken wat er weg of goedkoper kon. Enkele abonnementen opgezegd. Van energieleverancier gewisseld. Internet/TV abo herzien. Ook alle verzekeringen naar elkaar gelegd en doorgenomen met onze vaste tussenpersoon. Daar kon ook nog eea geschrapt of goedkoper.

    Verder wat meer op de aanbiedingen letten en bij het boodschappen doen bedenken wat je echt nodig hebt.
     
  16. Roos32

    Roos32 Bekend lid

    2 jun 2013
    923
    137
    43
    Vrouw
    Wij hebben alle inkomsten en uitgaven uitgezet in een Excelbestand. Boodschappen staat met stipt op nummer 1! Let er erg op nu ik verlof heb en kan gewoon meer dan 100 euro besparen per maand.

    Ouderschapsverlofkorting krijg je inderdaad maar tot 1 januari 2015, maar ook voor die tijd kreeg je dat vaak maar een jaar omdat de belastingdienst kijkt naar de achteruitgang in salaris. Vaak is dat maar 1 jaar het geval omdat je dan minder gaat werken. Het volgende jaar zal je salaris nagenoeg hetzelfde zijn of iets meer zijn. Dan krijg je de tegemoetkoming niet meer.

    Ik vind vooral het kinderdagverblijf een aderlating.
     

Deel Deze Pagina