Beste allen, Ik ben op zoek naar een wieg/bedje wat ik tot zo'n 9 maanden kan gebruiken. Ik woon in het buitenland en in de winter is met name de babykamer behoorlijk koud (geen CV), vandaar dat ik de baby graag tot na de winter bij ons op de kamer zou willen leggen. Wij hebben een IKEA-bedje aangeschaft voor op de kinderkamer maar dat is te groot om op onze eigen slaapkamer erbij te zetten. De meeste wiegjes lijken maar tot 6 maanden geschikt te zijn (of, als ik berichten lees en de baby erg beweeglijk blijkt, dan moeten ze al eerder uit het wiegje). Wij hadden eigenlijk de Chicco next2me op het oog (fijne draagbare co-sleeper), maar die geven zelf aan tot 6 maanden. Wat zijn jullie ervaringen? Wanneer konden jullie kindjes niet meer in het wiegje en heeft iemand een aanbeveling voor een wieg (liefs co-sleeper) die tot 8-9 maanden gebruikt zou kunnen worden? Hartelijk dank! Iris
Hangt er ook vanaf wanneer je baby kan zitten en over de wieg heen kan vallen. Ons meisje ging met 7 maanden zelf zitten dus toen deden we het ledikant een stand naar beneden. Misschien dat vandaar een wiegje gevaarlijk kan worden na een half jaar
Oja, ook dat is natuurlijk nog iets waar ik op moet letten.. ik had in eerste instantie alleen maar de matrasmaat in gedachten om te bepalen of het voor wat oudere baby's geschikt zou zijn. In dat geval lijkt de Chicco next2me (of welk willekeurig wiegje met vaste bodem) sowieso niet geschikt.. Hmmm... ik ben sowieso erg in de war over de wieg: je leest zoveel over wat wel/niet veilig zou zijn en tegelijkertijd wordt alles gewoon verkocht.
Misschien iets te pragmatisch, maar het grote probleem met baby's die gaan zitten is dat ze een lelijke smakkerd maken op het moment dat ze op de grond vallen. Als je nu een goedkope wieg neemt, waar je de poten onderuit zaagt op het moment dat je kind gaat zitten? Niet goed voor je rug, maar je kind valt dan hoogstens over de leuning en niet meer de lengte van de poten er nog bij.
Hier bij de eerste tot 6 maanden de wieg gebruikt, we hadden een redelijk grote wieg, maar ze wilde op haar buik slapen (zelf op haar buik rollen) en dat kon niet in de wieg (te smal), dat was dus drama dus meteen die avond besloten haar op haar kamer te laten slapen. De jongste heeft toen ze 11 weken was 2 weken in het ziekenhuis gelegen, in een redelijk groot bed en kon thuis niet meer wennen aan de kleine wieg, dus toen ging ze over naar het ledikant.
Wij hadden een dit bedje: Aanschuifbedje Troll - co sleeper - bedkantwieg - bedside crib met matrasmaat 40x90. Hierin heeft hij vrij kort in gelegen, want het was te smal om in te rollen, dan knalde hij tegen de rand aan en werd hij echt wakker. Hij rolde met 10 weken dus toen mocht hij niet meer worden ingebakerd. Tijdens het inbakeren was het trouwens een ideaal wiegje. Als hij niet zo snel was gaan rollen had ik hem graag langer gebruikt.
Zoiets als dit misschien? Topmark Sky Camel Reisbed en Wieg | MamaLoes Babysjop Het wiegje is afgedekt aan de bovenkant dus het kind kan er niet zo makkelijk uit kukelen.