Wij zitten ook met 4 personen en hebben 400 euro om te leven ingecalculeerd per maand. Dat is incl verzorgingsproducten,luiers&doekjes,hondenvoer,rookwaren voor man en tanken. Soms lukt het met gemak en soms niet. Wij betalen voor een tussenwoning uit 1960 met alleen dak isolatie en beneden en op zolder dubbelglas ook 177 euro p.m aan de nuon. incl netbeheer.
Hier met een ongeisoleerde woning uit '69 zaten we qua gasverbruik op slechts 47% van het gemiddelde. Ook in een tochtig huis kan besparen dus gewoon
Het ligt er ook echt aan HOE je stookt, en of je veel of weinig stookt, of je veel warm water verbruikt. Ik ben hele dagen thuis en heb meerdere (gast)kindjes hier in huis. De kamers waar zij slapen moeten ook overdag verwarmd worden op koude dagen. Daarnaast heb ik een schurft aan het koud hebben dus onder de 19 staat hij hier amper. We bezuinigen nu door wat meer de deuren dicht te doen. De doorgaan naar de zolder is namelijk open, net als van de hal naar de overloop boven en naar de keuken zit ook geen deur meer. Dus heel veel hitte vliegt zo naar de zolder als we de deuren niet sluiten.
Ik ben de afgelopen 2 jaar fulltime thuis geweest, ons huis is 450 m3, de verwarmingen boven staan aan en de thermosstaat staat op 19 graden
Bij de Aldi verkochten ze overigens folie om enkel glas meer te isoleren. Mss helpt dat voor het verbruik?
325 voor boodschappen? Petje af! Ik zou bezwaar aantekenen tegen het CAK , overstappen naar eneco evt wij hebben er toon die daar hou je goed bij wat je verbruikt
Toevoeging hieraan.. Hou er rekening mee dat eneco geen rekening houdt met wanneer je klant bent geworden. De jaarafrekeningen gaan tegelijk de deur uit. Wij kregen in februari de jaarafrekening terwijl we in november pas klant waren geworden. Na 3 maanden 900 euro bij betalen omdat ze dan een jaarverbruik baseren op 3 (ook nog eens verekte koude) wintermaanden.
Dat vind ik dan zo bijzonder he.. Maar zoals ik aangaf is ons bedrag incl ruim 30 euro netbeheerd. Dus we zitten rond de 140 aan gas en electra. Volgens mij is dat niet extreem veel voor een rijtjeswoning.
heel erg bedankt voor alle reacties! ik waardeer het enorm en het helpt me echt. hierboven heb ik op een paar vragen antwoord gegeven op vragen die best vaak voorbij kwamen. wij blijven met de woningbouw in gesprek over het isoleren van onze woning. helaas willen ze het niet doen. ook niet als we meer willen betalen in de huur bijvoorbeeld. verhuizen gaat helaas ook niet. de gemeente kiest een woning uit die past bij de aanpassingen die ik nodig heb vanwege mijn handicap. hierin hebben we niet veel te zeggen of te kiezen. verhuizen kan dan ook niet meer want een andere aangepaste woning krijg je niet. wil je toch verhuizen dan moet je alle aanpassingen zelf bekostigen.
ik denk dat bezwaar aantekenen niet gaat helpen bij het cak. zij berekenen hoeveel je kunt betalen met je inkomen. helaas houden ze geen rekening met je andere medische kosten. de reden dat het nu weer met 33% verhoogd word is omdat sinds maart 2015 de wtcg korting van 33% vervalt. dus gaan we vanaf deze maand 33% meer betalen aan eigen risico.
Over dat gedoe over jullie woning heb je een rechtsbijstand verzekering bel die eens een anders kan je gratis juridische loket bellen ff Google voor nummer kan je navraag doen betreft wat woning bouw moet doen ivm isolatie.of ga en praten met huurdersvereniging succes
wij hebben een rechtbijstand verzekering. die is er op dit moment mee bezig. helaas tot nu toe zonder succes
Het is mij inmiddels wel duidelijk dat je het van je vaste lasten niet moet hebben. Dan blijft er een ding over: meer inkomsten. Kan je man meer gaan werken, of ergens anders met meer salaris. kun jij eventueel thuiswerk doen? Enquetes invullen bijvoorbeeld. Als je dat doet kan je er toch een 50 euro per maand mee verdienen. Hebben jullie alles uitgezocht qua toeslagen en potjes waar je recht op hebt? Gewone toeslagen maar ook potjes bij de gemeente of andere stichtingen voor je invaliditeit? Heel beschamend misschien, maar de voedselbank? Die kijken naar wat je overhoudt voor je boodschappen en niet naar wat je verdient.
bedankt voor je reactie. mijn man is op zoek naar ander werk omdat hij in november er 6 maanden uit moet. dit omdat zijn werkgever geen vaste contracten geeft aan zijn personeel. dus mijn man zoekt al een tijd verder. helaas tot nu toe nog niks gevonden wat in de buurt is. hij wil nu ook verder gaan kijken alleen heeft hij dan ook een auto nodig (dit i.v.m. onregelmatige werktijden en vaak onbereikbare plaatsen) en een extra auto kost natuurlijk ook weer meer geld. we hebben alles nagekeken of er nog toeslagen of potjes zijn waar we recht op zouden kunnen hebben. helaas niks gevonden omdat we op papier niet zo slecht verdienen alleen veel vaste (medische) kosten hebben. ik ben zelf een half jaar geleden begonnen met enquetes invullen maar dat levert vrijwel niks op. zelf werk zoeken is zeer moeilijk. ik heb alleen mijn havo diploma en werkgevers wijzen mij vaak af vanwege mijn rolstoel of omdat ik moeder ben en daardoor volgens hun niet flexibel. wel ga ik in september een avond opleiding doen om zo de kansen op een baan te vergroten.