Ik wil voor de kleine iets aanschaffen om te dragen. Lekker een stukje wandelen maar bv ook tijdens ons weekje euro disney als de kleine 4 maanden is. Ik twijfel echt enorm tussen een buikdrager of een draagdoek. een buikdrager lijkt me zo geforceerd maar een draagdoek weer zo warm. Kunnen jullie je ervaringen en meningen delen?
MANDUCA Babydrager De manduca! Ik ben helemaal verkocht. Is misschien alleen een beetje duur als het om af en toe een stukje dragen gaat. Ik heb veel doeken/dragers gebruikt, maar deze vind ik echt het best. Hij verdeeld het gewicht heel goed dus geen last van schouder, huepen of rug. Je baby kan er vanaf de geboorte in door een speciaal verklein stuk aan de binnenkant. Het zorgt ervoor dat je baby in een speciale "spreid houding" zit met de beentjes, wat erg goed is voor de heupjes. Kan tot 20 kilo gebruikt worden op de rug, buik en zijkant. Ik vind hem echt ideaal!
Die band om mijn middel lijkt me zo vervelend, zeker omdat ik best een buik heb. Ik had zelf de beco butterfly op het oog. Die vind ik er persoonlijk iets comfortabeler uitzien (maar als het neit zo is hoor ik het graag hoor dames, ben een leek op het gebied van dragen!)
kiezen wat jij het makkelijkste vind.. ik ben helemaal van de doeken.. en als kindje 4 maanden oud is.. kan je die al lekker op je rug dragen zodat je handen vrij hebt. Wil je iets wat makkelijker is met omdoen.. (knopen vergt handigheid) zijn er veel ergonomische dragers in omloop. Je hebt de boba, de bondolino, een meitai, de manduca.. de ene heeft een kliksysteem.. de ander moet je nog gedeeltelijk knopen. SlingoMama: Buik- en rugdrager hier vind je verschillende dragers.
De manduca heeft inderdaad een kliksysteem. Je kan hem heel makkelijk verstellen van heel smal tot heel wijd, buik is absoluut geen probleem. En die band draag je op je heupen, waardoor het juist ontzettend comfortabel is omdat het gewicht super verdeeld word. Mijn ervaring is dat mannen dit ook een hele fijne drager vinden, die zijn meestal ook niet zo van het wikkelen Maar kijk gerust verder als deze je niet zo lijkt!
Ik neig toch meer naar een drager hoewel in het begin een doek me prettiger lijkt. OP mijn rug dragen met 4 maanden zie ik eerlijk gezegt niet zitten. Weet niet, geeft me geen fijn idee. Ik wil zowieso een ergonomische drager. Nog een reden waarvoor een drager me fijner lijkt is dat wij veel op vakantie gaan naar warme oorden (lees 3/4x per jaar) en een doek lijkt me dan voor zowel mij als de baby erg warm (ik heb het zowieso vrij snel warm) En idd mijn man gaat echt niet met een doek lopen. Ik moet bekennen dat ik alleen de beco butterfly ken, zal me eens dieper gaan orienteren op ergonomische dragers.
Heb eens verder gekeken naar deze, wat een mooie modellen zitten erbij zeg! wow. Doe je em ook makkelijk zelf om? Voordeel van deze vind ik wel dat ie ook op de heup gedragen kan worden. Heb je ervaring met een heel jong kindje erin? Het zou zo fijn zijn als je in de winkel gewoon wat modellen kon uitproberen om te zien wat je het best bevalt. Blijft lastig via internet vind ik
Die dragers zijn soms ook wel iets dikker. En dus warm. Ik heb er eentje voor iets grotere baby's en peuters. Maar mijn zoontje ging daar soms aardig in zweten, Dat was dan 2 lagen stevige stof. Draagdoeken zijn dan soms nog beter, omdat die er in erg dunne uitvoeringen zijn, zoals linnen. (Maar mijn jochie heeft de draagdoek nooit wat gevonden. Dus een gewone drager was toch de oplossing)
Ik heb een geweldig iets gevonden, de doeken bieb Daar kan ik zowel de beco butterfly als de manduca lenen om te proberen. Echt ideaal!
Ik heb hier ook een Manduca en bevalt ons erg goed. Zowel toen ze kleiner was als nu. Mijn man vond deze ook prima om te dragen en heeft haar ook regelmatig gedragen.
Ik heb een Bondolino en die bevalt ook erg goed. Wat ik erg handig is is dat er geen gespen opzitten die je moet stellen, zodat mijn man en ik hem probleemloos kunnen afwisselen, zonder eerst de maat aan te passen.
wij hebben nu een ergo baby carrier, een beetje zoals de manduca, ook erg fijn maar wel pas vanaf 7 kilo geloof ik
Ik heb een beco ... ideaal. Wel pas op latere leeftijd T gebruikt, met name voor rugdragen. M past er overigens ook nog in . T zou er nu nog in kunnen, maar heb al best een zwangerschapsbuik en al last van mn bekken, durf het niet zo goed aan dus. Ik heb ook een draagdoek, dat is in de zomer wel warm, maar dan is dragen in wat dan ook gewoon warm. Ik vind een draagdoek ideaal voor de eerste weken/maanden (als je voor een dunne katoenen gaat is dat ook behoorlijk luchtig), een ergonomische drager voor daarna
Groot fan van mei tai. Lekker goedkoop want ik maak ze zelf. Makkelijk te knopen, ideaal voor buik en rug, niet te warm, kan lang gebruikt worden en verdeeld het gewicht goed. Mijn zoontje heeft heupdysplasie en mag zijn spreidbroek zelfs af in de mei tai of in een draagdoek.
Wij hebben de bondolino en we zijn hier heeeeel tevreden over! Het voordeel vind ik van deze ergonomische drager is dat je kleine er al vanaf de geboorte in mag en ook kan. In veel ergonomische dragers kan dit niet. In het begin huilde onze zoon nogal, en hem dan op de buik dragen bracht hem echt tot rust.