Ik moet dadelijk eenmalig met de bus rijden. Ik ga er vanuit dat ik nog een papieren kaartje kan kopen, maar uiteindelijk zit je natuurlijk aan zo'n OV-chipkaart vast. Nu zie ik overal dat ze 7,50 kosten en dat je ze moet / kunt opladen. Nu snap ik het niet helemaal: is die 7,50 nu ook al gelijk reistegoed? Of kun je na het betalen van dat bedrag alsnog niet reizen omdat je eerst moet opladen?
De kaart kost 7,50. Er zit dan nog geen reis tegoed bij. Dit kun je opwaarderen vanaf 5,-. Als je met de trein gaat met een anonieme kaart, moet je deze activeren op zo'n scherm op het station én je moet zorgen dat er minimaal 20,- op staat. Als het lager is dan 20,- kun je niet inchecken en dus niet reizen..
Je kan ook een wegwerp kaart kopen 2x 1 uur reizen(retourtje), twee uur (is een enkeltje) of een dagkaart.
Sowieso een baggersysteem. Ik als 'toerist' kan de kaart alleen opladen op een treinstation. Zo'n oplaadpunt pakt mijn portugeze bankpas niet (hoezo internationaal ingesteld??) en met contant geld kan het ook niet. Dus ik moet van mijn moeder af 20 minuten met de bus naar het station om mijn anonieme kaart op te laden... krom. Gelukkig kan ik in Haarlem ook nog dalkaartjes in de bus kopen, maar hoe lang nog.
Ik denk dat de soort kaartjes regio of vervoerder gebonden zijn? Hier hebben we volgens mij geen 2 x 1u kaartjes...
Bedankt. Da's irritant, wordt dan wel een heel duur busritje! Gelukkig kan ik een lift krijgen, dus voor nu is het niet meer nodig.
In Noord-Brabant hadden we alleen nog rittenkaarten, dus voor heen en terug betaalde je 2x 3,50 geloof ik..