Dan zul jij vast en zeker een Hollander zijn zoals we dat hier zouden zeggen. Daar bedoel ik mee dat je gewoon Nederlands bent opgevoed en niet met e.o.a. dialect dat nauwelijks op het Nederlands lijkt. Als iedereen dat automatisch na zijn lagere school zou kunnen (wat een opmerking) Waarom zijn er dan zoveel HBO studenten door het hele land die er nog moeite mee hebben. Of het nu lager of hoger onderwijs was, ik heb al mijn mijn opleidingen en al mijn vakken met een gemiddelde van een 8 behaald. Dus dom ben ik niet als ik dat even zo mag zeggen. Toch vergeet ik steeds hoe het ook al weer zit met Nederlands schrijven en heb ik met bepaalde dingen veel moeite. Ik wil het wel goed kunnen maar krijg het er niet goed in gestampt. Heb nu ook een klein boekje m.b.t. spelling die ik dus weer wil gaan doornemen.
Het punt wat ik wilde maken is dat veel mensen wel weten hoe het officieel zou moeten maar dat gewoon niet doen. Iedereen om mij heen zegt bijvoorbeeld "3 maand/4 week". Niet omdat je niet weet dat het maanden en weken zijn maar omdat dat de manier is waarop in de omgeving wordt gesproken. Veel inslikken en weglaten hoort bij Groningen. En dat is dan ook soms hier op t forum of whatsapp je hoeft hier ten slotte niet te solliciteren oid
Over de meeste fouten lees ik wel heen. Iedereen maakt er immers wel eens eentje. Maar als het bericht vol staat met fouten en verkeerd gebruik van leestekens, spaties en enters dan wordt ik er wel gek van. Dan wordt het bericht onleesbaar! En waar ik ook moeite mee heb is als de fout de context van het bericht beïnvloed. Dus na ipv naar of kennen ipv kunnen.
Die fout zou ik zo kunnen maken het klinkt voor mij juist heel logisch omdat ik bij wil aan een ik-vrom denk. Ik wil... je zegt ook hij werkT, hij slaapT dus klinkt hij wilT voor mij logisch.
Helemaal hetzelfde als bij u. Inclusief de "tot" en "dat" fouten. Ik vind Nederlands echt moeilijk! Ikzelf heb ook dyslexie. en dat inclusief ik afkomstig van België ben, nu in Nederland woon en toch weer in België werk. Ik zit constant om te schakelen van Vlaams naar Nederlands en nu gebruik ik volgens mij alles door elkaar.
Dat heb ik met sommige dingen ook hoor, in Drenthe zeggen we dingen soms anders dan het hoort. En die klinken voor mij heel logisch totdat een ander er iets van zegt. En ik stoor me er echt niet aan hoor! Al helemaal niet op een forum + ik kijk niet ineens heel anders tegen een persoon aan als hij of zij een foutje maakt. Dat doe ik zelf vast ook vaak genoeg.
Voor mij wel heel lastig. Ik ben namelijk dyslextie. Doe het dus zeker niet uit gemakzucht. Probeer zelf veel te lezen en merk dat het dan wel beter gaat. Maar het blijft gewoon moeilijk. Tja als je het vervelend vind. Jammer dan daar heb jij dan last van ik niet. Doe me best en meer dan dan kan helaas niet
Pfff waar maken mensen zich toch druk om zeg Het is een forum, geen school, niet je werk en het is al helemaal geen belangrijk formulier of brief die je moet schrijven. Het zou zoveel gezelliger worden in de wereld als men niet continue op elkaar zou letten.
T ken me eg nie sgelen wa jy van my spelin vin. Zonder grap. Zo als jij je blijkbaar irriteert aan deze spellingsfouten, irriteer ik me aan het feit dat het mij maar niet wil lukken om correct NL te schrijven. Bij alles wat ik schrijft, met name met d en t, ben ik onzeker of ik het wel goed doe. Of ik mezelf niet flink voor paal zet.
Ik begrijp je... Maar denk maar zo.... Het is hun probleem dat ze zich er aan ergeren niet die van ons. Voor ons is het al lastig genoeg als mensen er steeds over vallen. Maar andere begrijpen gewoon niet hoe vervelend dyslexie is. En hoe het in je leven flink in de weg kan zitten.
En toch schrijf jij hier leesbaarder dan menig hier op het forum nu. Ik zou zelf niet vallen over een d of een t, zeker niet op een forum, maak zelf ook wel eens een foutje. Maar sommigen maken het echt te bont, die zijn in staat om alle fouten te maken in 1 zin en vertikken dan ook nog eens leestekens te gebruiken. Tja, dan haak ik ook af hoor. En het heeft lang niet altijd met dyslexie te maken, maar vaak ook gewoon met desinteresse of luiheid.
Weer een lekkere vorm van anderen in hun waarde laten zeg. Ook ik krijg het er maar niet in wanneer er een t achter de d moet. Maar nu word ik eigenlijk bestempeld als dat ik er geen moeite voor doe! Lekker over een kam scheren dus. Alsof je verhaal afhangt van die t erachter! Het is irritanter als iemand zoveel typefouten maakt dat het een totaal onsamenhangend verhaal word. Waardoor er gewoon geen touw aan vast te knopen is. En we zullen maar zeggen. Ik heb andere kwaliteiten. Iets met een ander in zijn waarde laten
Ik snap het niet he. Wat dan nog als het luiheid of desinteresse zou zijn? Ik gooi echt niet bij ieder bericht dat ik hier tik een spellingscontrole er overheen om te kijken of er fouten in staan. Het is een forum, kom op zeg. Ga je druk maken om belangrijkere dingen.
Even voor de duidelijkheid, erger mij aan geen enkele zinnen op fora's. Maar waar ik wel benieuwd naar ben is dat ik vaak lees "zo'n dingen". Wat waarschijnlijk bedoelt wordt is "zulke dingen". Of is dat typisch wat gebruikt wordt bij een bepaalde streek?