Spelling is in het Nederlands moeilijk, het is niet fonetisch en vaak ook niet logisch. Maar de basis, dus de vervoeging van regelmatige werkwoorden, de voornaamwoorden, dingen die je in echt elke zin gebruikt en waar simpele regels aan verbonden zijn, dat hangt echt niet van talent af hoor.
Nee ik schrijf belangrijke dingen altijd netjes en laat dit ook goed controleren. Denk dan inderdaad aan een sollicitatie brief, belangrijke brief naar een bedrijf of naar school etc. Maar op een forum? Serieus? Nee dan ben ik gewoon zoals vele het hier noemen '' lui '' Ik heb echt geen zin om mijn tekst voor ik hem hier plaats eerst te gaan controleren. Waarom zou ik dat moeten doen? Omdat er hier een paar azijn pissertjes zitten die gaan zitten janken omdat ze er niet tegen kunnen? Hahah Ben ME gek! Nee hoor, mensen mogen mij lui, dom of wat dan ook noemen. Kan er geen moment wakker van liggen. Zolang het niet om een belangrijk iets gaat ga ik mij niet druk maken over de tekst die ik tik.
Toch wel! Als jij in een dorpje opgroeit waar er dialect gesproken wordt, en jij hebt een achterstand waardoor jij moeilijk kan leren lukt het je soms echt niet om goed ABN te spreken en schrijven. Er zijn dialecten waarbij er soms zij tegen een jongen gezegd wordt. Maar goed, ik kan me er eerlijk gezegd niet heel erg druk om maken. Je kunt vaak best opmaken uit een stukje of iemand wat hoger of lager is opgeleid, wat dan nog?! Het is geen examen hier toch. Ik zou zeggen leef en laat leven.
Ja dat snap ik. Dit is dan ook geen aanval op wie dan ook persoonlijk. In veel gevallen is het nooit goed aangeleerd en dan blijft het ook niet hangen, dan ligt het aan het onderwijs. Dat je ergens een topic over maakt, of je wel eens ergert, wil natuurlijk niet zeggen dat dit het enige is wat je bezig houdt. Ik laat mensen in hun waarde en zal er ook niemand op aanspreken, tenzij ik iemand erg goed ken en weet dat ze dat zouden kunnen waarderen. Wat dat betreft is dit ook maar een forum waar ik gewoon even op aan het spuien ben.
Dit dan? Sowieso: -Zobiezo -Zo en zo -Sobieso -Zowiezo Kan me erover blijven verbazen. Dat je autocorrect Zobiezo niet kent moet toch al een hint zijn?
Dat je op een forum geen zin hebt om ieder woord te controleren op juistheid kan ik begrijpen, maar degenen die zeggen dat 'je toch wel begrijpt wat er staat' kunnen toch onmogelijk intelligent willen overkomen? Ik begrijp niet dat die mensen hier reageren dat ze het neerbuigend vinden dat anderen hen dom of niet zo slim vinden overkomen. Je doet er dan zelf immers geen moeite voor. Degenen die het prima vinden dat het dom over kan komen bedoel ik hier dus niet mee. En zoals bij alles is er altijd een uitzondering die er niets aan kan doen.
Maar jij zit wel op dit forum om intelligent over te komen? Ik niet namelijk.. En omgekeerd ook niet om aan de hand van de manier van typen van een ander meteen maar een vooroordeel te vormen. Ik kom hier eerlijk gezegd voor hele andere dingen dan een ongevraagde cursus Nederlands
Ieder zijn talenten Ik heb 2 hbo diploma's en volgens andere niet bepaald dom. Als het gaat om schrijven dan ben ik een ramp. Ik ben er altijd slecht in geweest. Mijn scripties heb ik zelf gemaakt, maar mijn man (wie heel goed is in spelling) liep gillend door de kamer heen toen hij ze op taal ging corrigeren. Maar geef mij dingen als wiskunde, logica dingen, of fouten opsporen in enorme berekeningen, dan snap ik weer niet dat andere mensen dat niet snappen of zien.
Ik vind het wel jammer dat degenen die letten op taalgebruik er nu zo van langs krijgen. Als ik een zin lees vol met fouten en dan met name verkeerd spatiegebruik, duurt het bij mij veel langer om te begrijpen wat er nou eigenlijk bedoeld wordt. Dit omdat het de zin gewoon helemaal kan veranderen. Ik weet nog dat ik een keer (niet hier op dit forum overigens) de zin las 'nee, dat kon ik niet' en ik snapte dus maar niet in welke context ik dat moest plaatsen. Wat bleek: dat was dus Amsterdams voor 'nee, dat kende ik niet'. Terwijl ik maar zat te zoeken wat er werd bedoeld. En ja, net als bij een dyslectisch persoon komt dit bij mij door een stoornis, dus ik vind het nogal apart dat sommigen nu doen alsof iedereen die op taalgebruik/spelling let alleen maar zit te zoeken naar andermans fouten en zelfs al wordt betiteld als 'spellingspolitie'. Ik zeg altijd maar dat ik door mijn stoornis een soort van omgekeerde dyslectie heb.
Mijn schoonmoeder maakt van die taalfouten: - Hij heb - Hij wilt - Rontonde En de ergste variant op 'sowieso', die ik tot nu toe heb gevonden, is zoiezo. Verder ga ik er tegenwoordig wel makkelijker mee om, dan vroeger. Ik stoor me er niet meer zo erg aan. Ik heb nog wel de neiging om mensen te verbeteren, maar doe het alleen nog maar consequent bij mijn oudste zoon. Ik zie trouwens wel erg vermakelijke contaminaties voorbijkomen in dit topic. Vroeger dacht ik: Wat dom. Nu kan ik er smakelijk om lachen.
Ik heb dat heeeeel erg met hun/zij en met dan/als. Hier op het forum een onderwerp, over je baby meteen laten vasthouden door anderen, de ene hun vinden, hun hebben na elkaar.....aarrrrgggg!
Ik snap dat niet iedereen even goed in spelling is, en kan over de meeste dingen wel heen lezen. Maak zelf ook wel eens een foutje. Waar ik wel kromme tenen van krijg is: hij werdt Maar goed, dat overleef ik ook wel
Je leest niet wat ik schrijf. In eerste instantie kwamen de slechte schrijvers met de reactie dat ze het gevoel kregen dat de goede schrijvers hen dom vonden, zonder dat dat al was gezegd. Gelijktijdig werd gezegd dat het toch duidelijk was wat de slechte schrijvers bedoelden, ondanks de fouten. Ik reageer dat het toch onbegrijpelijk is dat beiden stellingen uit dezelfde mond komen. Overigens had ik een eerdere reactie al aangegeven dat ik normaliter niet reageer op slecht Nederlands. Dus ik denk inderdaad dat ik gezegd heb dat mensen die Nederlands spreken op dit forum zitten om intelligent over te komen...
De enige die ik echt heel erg vind is: ik zij ipv ik zei. Niet eens zo zeer omdat mensen het fout schrijven, maar omdat het er voor zorgt dat ik de tekst 3 keer moet lezen voor ik het begrijp.
Mijn moeder zegt altijd dingen als: 'dat weegt zwaarder' of 'dat kost duurder'. Dan moet ik altijd wel een beetje gniffelen. Maar hier op ZP kom ik soms wel eens wat tegen waar ik niets van snap en eerst drie keer moet lezen. Maar goed, zelf maak ik natuurlijk ook fouten. Vaak juist omdat ik teveel nadenk over een bepaald woord/zin.