klachten bij hooikoorts

Discussion in 'Gezondheid algemeen' started by mamameer, Apr 25, 2025.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,251
    4,554
    113
    Dames,
    Sinds dit weekend heb ik opeens tranende ogen, ook een beetje gezwollen oogleden en moet ik soms heel erg niesen, maar dit is echt af en toe. vooral mijn opgezette tranende ogen irriteren me enorm. het voelt ook alsof het de holtes vult en ik krijg er een beetje hoofdpijn van. ik heb verder geen verstopte neus, alleen af en toe wat niesen.
    Zou dit bij hooikoorst kunnen passen. ik ben niet zo bekend met hooikoorts,dus wat zijn jullie klachten met hooikoorts?
     
  2. CroqueMadame

    CroqueMadame Fanatiek lid

    Sep 7, 2022
    1,249
    1,772
    113
    Ja klinkt als hooikoorts
     
    mamameer likes this.
  3. Maryelle

    Maryelle Bekend lid

    Feb 10, 2015
    515
    622
    93
    Female
    Ik heb zelf altijd wel last van een verstopte neus en keelpijn, maar mijn oudste dochter heeft ook heel erg last van de ogen. Het zou heel goed kunnen dat het hooikoorts is. Als je het echt zeker wilt weten zou ik even de huisarts vragen om het te laten testen.
     
    mamameer likes this.
  4. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,396
    15,213
    113
    Female
    Ja dat klinkt wel als hooikoorts.
    Ik heb zelf jeukende, branderige ogen, jeuk aan mijn neus en soms ook wat achter in mijn keel. Veel niezen.
    Ik zou even langs de huisarts gaan.
     
    mamameer likes this.
  5. Mim89

    Mim89 VIP lid

    Jan 29, 2019
    10,571
    9,105
    113
    Female
    Klinkt idd als hooikoorts.
     
    mamameer likes this.
  6. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,651
    8,626
    113
    Even naar de huisarts, die gaat je niet testen, maar zal je waarschijnlijk gewoon medicatie voorschrijven.
    Er zijn oogdruppels te verkrijgen als je erg last hebt van je ogen.
     
    mamameer likes this.
  7. mamameer

    mamameer VIP lid

    Jan 21, 2014
    8,251
    4,554
    113
    Thanks dames, naar de huisarts wacht ik wel nog even mee, we hebben vakantie deze week.
    t is dus wel een klacht die jullie erbij vinden horen! Ik ga wel even wat drogisterij spullen halen, oogdruppels en pilletjes.
     
  8. Zxcvb

    Zxcvb VIP lid

    Dec 13, 2019
    13,396
    15,213
    113
    Female
    Ik heb pilletjes van de huisarts. Die helpen meestal voldoende. Als het echt erg is vraag ik ook nog om een neusspray.
    Dat is goedkoper dan pilletjes ed van de drogisterij ;)
     
  9. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    10,016
    9,076
    113
    Female
    Hier sinds donderdag verkouden. Maar ben nu opeens ‘bang’ dat het hooikoorts is. Heb ontzettend last van jeuk en traanogen, vooral rechts. En een verstopte neus, die dus niet echt open wil gaan met neusspray. Normaal kan in prima vooruit met neusspray, maar gister heb ik m gewoon 4x gebruikt.. binnen no time zat mn neus weer dicht. Neus doet ook zeer van binnen en heb een schrale lippen. Normaal zou ik gewoon denken aan t verkoudheid, maar door die slechte werking van de neusspray ga ik twijfelen. Heb vanmorgen een cetrizine pilletje genomen, maar ik merk helaas nog niet echt veel verlichting? Geen idee wat ik er nog meer aan kan doen, maar deze klachten in combi met lenzen is ook echt geen pretje:(
     
  10. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,651
    8,626
    113
    Tabletjes duurt meestal wel een aantal dagen voor het werkt.
    En cetirizinetabletjes van de drogist? Die doen hier sowieso bijna niets.

    Even naar de huisarts morgen, voor de neus is goede neusspray verkrijgbaar en er zijn ook oogdruppels hiervoor. Dit zijn dingen die wel direct wat verlichting kunnen brengen.
     
  11. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    10,016
    9,076
    113
    Female
    Oh echt? Ik dacht dat dat binnen een uur wel wat moest doen, haha.
    Ja, als dit echt niet over gaat, wil ik wel wat hebben wat idd wel werkt. Maar oogdruppels lijkt me niet zo’n pretje met mn lenzen..
     
  12. Felice

    Felice VIP lid

    Apr 22, 2009
    7,651
    8,626
    113
    Hooikoorts is dus één van de redenen dat ik geen lenzen draag.
     
    Bloempjelief likes this.
  13. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    10,016
    9,076
    113
    Female
    Ik kan echt niet zonder. Ik draag zo ontzettend snel mn zonnebril, en ga niet continu met 2 brillen op lopen. Dus hoop dat dit wel even iets tijdelijks is en toch gewoon met een verkoudheid te maken heeft..
     
  14. Spectre

    Spectre VIP lid

    Nov 5, 2015
    20,063
    18,858
    113
    Female
    Mijn klachten lijken ieder jaar wel erger te worden.. voornamelijk m'n ogen en een vol gevoel in m'n hoofd/ hoofdpijn.
    Heb nu oogdruppels van de kruidvat, maar twijfel of ik toch niet wat anders nodig heb :$
     
  15. Bloempjelief

    Bloempjelief VIP lid

    Mar 28, 2020
    10,016
    9,076
    113
    Female
    Ik zou in dat geval Livocab vragen aan de huisarts.

    Hier waren mn klachten toch ineens weer verdwenen en nu nergens meer last van, dus was toch wel een verkoudheid voor een paar dagen.
     
    Spectre likes this.

Share This Page