Hallo iedereen, Kunnen jullie me advies geven? Ik ben vanaf m'n 15e aan de anticonceptiepil. Daartussenin gestopt en twee prachtige dochters verder. Nu zit ik er over te dubben om te stoppen met de anticonceptiepil. Niet ivm een kinderwens maar om het natuurlijke terug te krijgen en omdat ik me heel vaak neerslachtig voel. Nu vind ik condooms echt niks maar dat zal even de enige optie zijn. Wil graag lekker in m'n vel zitten. Mijn partner zal over een tijd gaan voor de welbekende knip maar ergens vind ik dat zo definitief! Hoewel we echt geen derde kinderwens hebben. Ik heb de vervanger van de microgynon 30. Hoe hebben jullie het stoppen met de pil ervaren?? Rare bijwerkingen of juist beter in je vel? Zit nu in de stopweek en zou morgen weer moeten beginnen. Twijfel Twijfel Inkie
Ik ben sinds 2 maanden gestopt met de pil met als reden of mijn hoofdpijn weg zou gaan als ik zou stoppen want elke dag hoofdpijn is niet normaal, het liep echt tegen de migraine aan. En ja gestopt en mijn hoofdpijn is voor 85% afgenomen en ik zit veel beter in mijn vel dan eerst. Had niet het idee toen ik de pil slikte dat ik niet lekker in mijn vel zat maar nu ik gestopt ben voel ik me eigenlijk gewoon beter. Nu is het voor mij ook gaan kijken wat voor AC ik nu zou willen maar het liefst blijf ik voorlopig van alles af maar ja met condooms is ook niet alles. Heb gewoon geen zin in weer hoofdpijn en andere hormoonrommel maar ja denk dat er weinig op zit dan toch binnenkort langs de dokter te gaan voor een spiraal of iets dergelijks.
Nee eigenlijk geen bijwerkingen tot nu toe want ik las wel wat verhalen over mijn pil (Diane 35) maar ik ben niet afgevallen ook niet aangekomen, geen haaruitval en ook geen enorme pukkels terug. Nu heb ik wel een wat vettigere huid gekregen en mijn haar is sneller vet en op mijn rug wel wat pukkeltjes gekregen maar in mijn gezicht niet en daar was ik heel erg bang voor als ik zou stoppen met de pil dat ik weer onder de pukkels zou komen te zitten want dat had ik toen ik jaren geleden wel toen ik gestopt was voor mijn kinderwens maar nu *even afkloppen* valt het heel erg mee.
Ik ben ook gestopt om die reden. Wel een andere variant pil, maar al die pillen werken bij mij op mijn humeur.. Deze wel het minst (yazz24). Ik heb het ongeveer een half jaar laten gaan. Maar ik had weer last van mijn oude menstruatie klachten; gigantisch chagerijning voor de ongi en erg zware menstruatie waar ik soms echt 2 dagen duizelig van was. Dat werkte ook niet echt voor mij. Dus nu ben ik toch maar weer aan de pil gegaan. Misschien dat ik het gewoon blijf afwisselen. Dat minder in mijn vel zitten is iets dat pas bij langer gebruik vervelend wordt. Dus dat ik er weer mee ophoud als het echt irritant wordt.. Hier werkt de pil ook prima als anticonceptie. Ik krijg zo weinig zin in seks, dat zwanger raken ook bijna onmogelijk is
Haha ja en door de "weinig zin" gebeurt er niks en dat vind ik dan weer zonde om zo lang de pil te slikken voor die paar keer per maand...
Ik voelde me veel beter na stoppen met de pil. Minder last van stemmingswisselingen en mn libido steeg! Ik was ook blij dat ik niet meer die hormonen nam elke dag.
Op wat voor anticonceptie zijn jullie overgestapt?? Dat vind ik wel een minpuntje.... Absoluut geen zin in gescheurd condoom. Op den duur gaat manlief wel voor de knip denk ik. Toch voelt dat zoo definitief, gek he want we willen geen derde
Ik had er stiekum op gehoopt, maar helaas! Wij aan de condooms.. Vindt t wel praktisch want scheelt troep
Haha ja das waar!! Niet bang voor scheuren? Wel aangekomen dan of gewoon gelijk gebleven qua gewicht??
Nog nooit gebeurd. En we willen voor een eerste kindje gaan, dus dan is het geen bezwaar Ja gewicht gelijk gebleven!
Ik ben in oktober 2012 gestopt met de anticonceptiepil. Ik heb 10 jaar lang boulimia en een zware depressie gehad. Ik ben gestopt met de pil omdat ik eens wilde kijken wat mijn lijf zou doen zonder die hormonen. Ik heb trouwens ook ongeveer 10 jaar de pil geslikt. Sinds ik ben gestopt met de pil voel ik mij veel beter. Ik ben nu ruim een jaar en een paar maanden later en ik kan zeggen dat ik genezen ben van boulimia en depressie. Daarnaast ben ik 15 kilo afgevallen en ik zit super lekker in mijn vel. Natuurlijk, ik kan niet met zekerheid zeggen dat dit komt door de pil, maar ik moet zeggen dat ik het wel heel toevallig vind allemaal. De bijwerkingen na het stoppen waren trouwens wel vervelend. Zelfs nu is mijn menstruatie nog steeds enorm onregelmatig en is er ook pcos geconstateerd. Dit was voor mij ook een motivatie om gezonder te eten omdat ik wil genezen van de pcos (wat mogelijk schijt te zijn). Uiteraard ben ik hierdoor weer afgevallen ook. Ik zit nu op een gezond bmi (22.1). We vrijen nu met condoom. Vanaf juni ongeveer willen we proberen zwanger te raken. We vrijen trouwens sinds oktober 2012 nu met condoom en nog nooit problemen gehad met scheuren, afglijden oid.
Ik ben na t stoppen met de pil, microginon, veel ontspannener geworden. Minder gejaagd gevoel, stabieler...poeh als ik dat eerder geweten had! Nu wel zwanger ondanks gebruik condooms, niet gepland wel gewenst! Dus ja....het blijft oppassen.
ik ben ook bijna 2 jaar geleden gestopt met de pil. Ik was dagelijks ziek van de pil en had veel last van mijn buik erdoor. Ik voelde me er ook helemaal niet fijn bij. Het enigste nadeel is dat ik nu een onregelmatigere cyclus heb en pms klachten. Maar eerst had ik die pms klachten de hele maand en nu maar 1,5-1 week. Wij deden altijd condoom en voor het zingen de kerk uit. Ik had veel eerder moeten stoppen met de pil. Manlief gaat uiteindelijk ook een keer voor de knip, maar dat is pas als ons gezin zeker geen uitbreiding meer krijgt. Ik denk dat als manlief uiteindelijk de knoop heeft er ook meer rust komt omdat het nu natuurlijk elke maand weer de vraag is wel/niet zwanger. Ik zou daar niet nog 10 jaar mee kunnen leven elke maand.
Ik ben nu paar weken gestopt met de pil omdat we voor onze eerste gaan. Ik had vervanger van microgynon 20. Ik merk echt groot verschil in stemmingswisselingen en libido. Nu heeft het mogelijk deels te maken met dat ik blij ben met hopelijk aanstaande zwangerschap en mijn man ook dus dat alles veel beter gaat. Maar met pil was ik vaak neerslachtig, regelmatig ruzie maken, soms in paniek, nauwelijks libido. Nu ben ik vrolijk en rustig ondanks dat mn man zn baan verloren is en heb geen enkel probleem met ontspannen met klussen. Een aantal jaar geleden ben ik een paar jaar van de pil af geweest omdat ik geen relatie had. Daarvoor heel depressief geweest en in die periode me heel goed gevoeld. Toen ik trouwde en aan de pil terug ging had ik meer stemmingswisselingen, ik dacht door wennen aan elkaar en drukte met studie. Nu denk ik dat de pil belangrijke rol heeft gespeeld! Er zijn natuurlijk altijd meerdere factoren. Maar als ik nu de verschillende periodes kijk wil ik dat ding niet meer slikken straks. Weet nog niet of we straks dan condoom zouden doen of dat ik nuvaring moet proberen net minder hormonen... maar dat duurt toch nog lang voor ik dat moet beslissen
ik heb er maar 1 woord voor: heerlijk! ik was 4 weken gestopt, en voelde me een totaal ander mens! niet meer moe, libido weer top, geen 'dode' gevoelens meer.. echt super. voor mij nooit geen pil meer. ik had microgynon 50 ivm vele heftige bloedingen, ook tussen de menstruatie door. wij hebben het een tijdje met condooms gedaan, en daarna zijn we begonnen voor een 2e kindje. na mn bevalling weet ik nog niet wat ik wil.. maar dat duurt nog even gelukkig
Ik ben in de eerste week van januari 2014 gestopt met de pil. Ook de vervanger van Microgynon 30 en ik voel me er echt stukken beter door! Ik had gewild dat ik dit eerder had gedaan! Ik heb ongeveer 15 jaar de pil geslikt aan 1 stuk door en we zijn gestopt om zwanger te worden. Ik ben 3 keer ongesteld geweest en nu net zwanger . Wat voor mij de verbeteringen waren na stoppen pil: - Nauwelijks nog migraine 1x per 2 maanden nu tov van 2-3 x per maand - Ik voel mn lichaam weer veel beter aan - Flink verhoogd libido - Ik voel me over het algemeen ook een stuk energieker - Meer in touch met mn emoties, maar veel minder PMS Daarnaast bleek ik eigenlijk ook meteen een vrij stabiele cyclus te hebben na het stoppen tot nu toe. Dus dat scheelt wel. Verder was ik wel bang dat het lang zou duren om zwanger te worden na 15 jaar pil, maar dat viel gelukkig reuze mee.