Hallo, Nog nooit heb ik mijn meisje zo angstig gezien als de laatste tijd. Sinds wij terug zijn van vakantie is het mis, totale paniek als ik haar 's avonds in haar bed stop. Ze gaat rechtop staan met haar knuffel stevig tegen haar aan, gilt en huilt alles bij elkaar. Ze schreeuwt om mij!! Tijdens onze campeervakantie heeft ze dicht bij ons geslapen. Zij in haar slaapcabine en wij in de onze. De tentdoeken waren open, zodat ze ons altijd kon zien waneer ze wilde. Wij dachten dat het daardoor kwam en we hebben haar de eerste twee nachten dus bij ons op de kamer genomen. Nog even veilig op haar matrasje naast ons bed. Ze was namelijk als helemaal in paniek op de eerste nacht toen we terug kwamen van vakantie. Wat doe ik nu? Ik houd haar slaapritueel aan van tandjes poetsen, verhaaltje voorlezen en dan klimt ze in d'r bedje. Ik stop haar in, laat een lampje branden en vertel dat mamma nog even boven gaat was strijken en daarna naar beneden gaat. Dit gaat nu wel goed, maar hoe lang duurt zo'n periode? Dit duurt nu al twee weken! In het begin van deze angstige periode stopte ik haar in bed en dan bleef ik op de gang in het zicht zitten. Ging ik naar beneden dan raakte ze zo overstuur dat ze ervan moest overgeven. Tja, dan blijf je wel even in de buurt hoor! Herkennen jullie dit? en zo ja, hoe gaan jullie met peuterangst om? en dan voornamelijk met slapen.
Hier ook een peuter die dat heeft gehad. Ik weet niet of het uit angst was of dwarsheid. Maar ik hou ook het ritueel aan tanden poetsen, zingen lezen enz. Vaak ga ik daarna even douchen en dan zeg ik ook dat als ik klaar ben met douchen ik nog even kom kijken. Of ik zeg ik ga de was even op vouwen en dan kom ik nog even kijken. Dit helpt goed, vaak is ze al in slaap als ik kom kijken. En anders als ze nog wakker is dan zeg ik omdat jij zo goed stil bent komt mama even bij jou kijken, goed van jou, ga nu maar lekker slapen dan kom ik zo nog even bij je kijken. En dan kijk ik gewoon na een kwartiertje nog even. Dit gaat nu al maanden prima zo. Zo leer je haar toch dat mama of papa ECHT niet weg is. en gewoon komt kijken. Ik ga ook altijd kijken als ikdat zeg, ook al weet ik dat ze al lang slaapt. Succces meid!
Hier ook gehad en wij hebben ook het normale ritme aangehouden daarna in bed en gezegd mama komt over 10 min nog ff kijken na 10 weer lijken toedekken en weer weg gaan en zeggen over 10 min kom ik weer meestal maakte we er 15 min van, ze kunnen toch niet klok kijken langzaam zijn we dta gaan rekken naar een half uur, zeggen nog steeds 10 min hoor of teun zget het zelf al met 10 min ff kijken, nu doen we het nog 1x en dan slaapt hij meestal wel.
Anouk heeft tijdens de vakantie ook in dezelfde tent geslapen als wij, maar we hebben nou juist express haar cabine-gedeelte afgesloten. Dit is echt perfect gegaan. Thuis heeft ze alleen de eerste avond even een beetje moeilijk gedaan, maar toen ze uiteindelijk op bed lag sliep ze ook zo. Nu hebben we alleen het probleem dat als ze naar bed gaat steeds meer kusjes wil. Als ik dan wegloop is het 5 á 10 minuten huilen. Dan gaat ze de dag doornemen en na 20 minuten slaapt ze meestal wel. Ik denk dat je echt het gehele ritueel van voor de vakantie weer terug moet brengen en echt even moet laten huilen. Liefs, Duveldraakje en suc-6
Bedankt voor de verhalen en de tips! Inmiddels zijn we nu zover dat het niet meer totale paniek is maar meer mopperen. Dat vind ik niet zo erg, mopperen mag! Maar ik heb wel het idee dat ze ontzettend goed doorhad dat ze met het "bang-zijn" heel goed besefd dat ze mama kan paaien!