ik heb het hele topic gevolgd, ik hoef niet terug te lezen, maar laat maar, denk dat we elkaar gewoon niet begrijpen
Vind jou irritatie best wel grappig aangezien je zelf de i bij ik weg laat. Kleine moeite toch om die ene letter er bij te doen?
Hmmmm, even weer een vraagje! Kan iemand mij uitleggen waarom hoord hierboven in de quote met een d geschreven is? Ik dacht namelijk dat dit met een t moest ! Verder heb ik er eigenlijk nooit bij stilgestaan dat mensen het vervelend vinden wanneer je mn schrijft ipv mijn. En ook die hoest komt mij erg bekend voor! Hoewel ik moet zeggen dat ik hier op het forum meestal wel schrijf hoe is het met... of hoe gaat het met... maar gewoon in een mailtje, smsjes, etc dan schrijf ik eigenlijk altijd hoest of hoe ist... Nouja ga erop letteni n iedergeval!
Nouja ik dacht dat het aan mij lag ! Ik weet het namelijk echt niet met d, t en dt ! Maar het hoort dus met een T, en het hoorde met een D ! Haha!
Leuk topic Schrijffouten vind ik niet zo heel erg, maar sommigen maken het wel heel bont. Iemand schreef dat ze nou eenmaal Rotterdams praatte. Ok, kan ik begrijpen, maar volgens mij krijg je in Rotterdam precies hetzelfde taalonderwijs als in de rest van het land. Dus zou je moeten weten dat je 'mijn moeder' moet schrijven ondanks dat je zegt 'me moeder'. Spreektaal is nou eenmaal geen schrijftaal! Wat ik irritant vind, is als mensen schrijven/zeggen: Ik kon hem niet in plaats van: Ik kende hem niet Ik kan me wel voorstellen dat sommigen de regels wat betreft de d's en de t's lastig vinden. Dat soort fouten zal ik mensen hier op het forum niet kwalijk nemen.
Wat grappig, dit topic. Ik heb ook met het idee gespeeld om een topic te openen over dit onderwerp. Maar de angst voor boze reacties hield mij een beetje tegen. Ik vind ook dat het treurig is gesteld met de kennis van de Nederlandse taal. Mijn nichtje heeft het gepresteerd om nix te schrijven i.p.v niks in een scriptie. (6vwo) Zelf heb ik ook niet de hoogste opleiding genoten, dus dat vind ik ook een dooddoener. (vbo) Uiteraard heb ik het niet over mensen met dyslectie, mensen met een andere moedertaal of snelle type-foutjes.
Ik kan me er ook vreselijk aan ergeren inderdaad! Of wat ik ook heel vervelend vind: mensen die heel netjes, met allemaal "moeilijke" woorden proberen te schrijven, maar eigenlijk niet weten hoe ze die woorden moeten gebruiken. Laatst las ik bijvoorbeeld ergens: ik hou uiteraard natuurlijk heel veel van mijn baby. En nog zo een: Ik heb bovendien ook .....
Hahahaha, betrapt op een foutje! (gelukkig ging het hier niet op in het topic) Ach, heb ook nooit beweerd dat ik foutloos kan schrijven, maar mijn woorden worden tenminste juist gebruikt
Dat was ik ja, en ja we krijgen idd het zelfde onderwijs maar als je verder had gelezen had je ook gezien dat ik gewoon netjes abn kan praten en netjes kan schrijven en dat dat rotterdamse gelul gewoon erbij hoort .... Ik moet zo lachen dat mensen zich druk maken over spel fouten, kom op zeg er zijn wel ergere dingen op de wereld waar je je druk over kan maken, dit gaat echt zoooooo nergens over
aaahhhh een nieuw 'sowieso' topic, heerlijk ik ben zelf ook een ramp! d's en t's vind ik vreselijk en gebeurd/gebeurt kan ik ook niet uit elkaar houden. hopeloos. heeft ook niet altijd met een goede opleiding te maken, soms ligt het je gewoon niet! en mij ligt taal echt niet haha