vandaag met me dames naar de cb geweest om de kleine (1,5 week oud) te wegen en ze is netjes aangekomen, echter kwam de dame van het cb met de opmerking dat me kleintje spruw heeft ( en wij maar denken dat ze droge lipjes had) :S nu hebben we via de huisarts nystantine gehad, de cb zei dat we dit op haar lipjes moeten smeren en de rest met het pipetje in haar mondje moeten doen.. mijn volgende vragen zijn: -is het verstandig dit voor of na haar voeding te doen? -is het niet schadelijk dat ze dat spul inslikt ( ze was in het begin een heel klein beetje voeding aan het spuwen... echt heel weinig) nu lijkt ze echter wel te slapen .. gelukkig bij voorbaat dank een bezorgde vader
Hoi bezorgde vader Mijn jongste dochter had ook spruw met 1,5 week. Hetzelfde middel gekregen en daarbij ook dezelfde vragen. Wij gaven het na haar voeding, zo'n 15 minuten later. Het spuitje in de wangzak doen en steeds een beetje spuiten, links en rechts, tevens op haar tong. Dit deden we steeds op dezelfde manier en na het voeden, dit zodat de voeding, voor mijn gevoel , niet anders smaakte en ze deze toch gewoon binnen kreeg. Ze slikken het inderdaad door. Het is goed spul maar wel goed volhouden en ook als je denkt dat het weg is, voor je het weet is het namelijk weer terug, zeer hardnekkig. Succes ermee
super .. hartstikke bedankt! deed je dit gewoon 4 x per dag zoals beschreven in de gebruiksaanwijzing of 8 x de helft zoals ik al een aantal keer ben tegen gekomen op het web?
mijn zoontje is heeft ook spruw gehad, ik deed het met een wattestaafje dopen in de nystatine en dan smeren. ik heb helemaal geen uitleg gekregen hoe ik het moest gebruiken dus dan maar zo dan komt het in iedergeval overal in het mondje
Toen ons zoontje spruw had deed ik het na elke voeding. Ik verdeelde de ml die hij moest hebben over het aantal voedingen (geloof ik). Steeds een beetje in bij de wangetjes spuiten, het verdeeld dan vanzelf wel door het mondje. Na twee flesjes waren we er vanaf.
Hallo! Onze dochter heeft het nu al 2 keer gehad. Ik gaf eerst haar voeding....daarna gelijk 1 spuitje 4 keer per dag overal goed in de hoekjes/wangen onder de tong en op verhemelte spuiten soms nog met schone vinger uitwrijven. Ja ze slikken t doot dat is geen probleem ik heb t ook geproefd t is gewoon mieren zoet succes ps t hele flesje moet op nadat ze een spuitje had gehad liet ik haar pas boeren
Ik deed het 8 keer per dag een halve pipet. Geeft je vriendin/vrouw trouwens borstvoeding, want dat moet je erg hygienisch zijn, kan erg hardnekkig zijn die spruw.
ik had trouwens een soort van pasta. die deed ik op mijn pink en smeerde (een erwtje ongeveer) in haar wangen en liet haar nog even op mn pink sabbelen. als ze borstvoeding geeft moet ze geloof ik ook wat voor de tepels hebben.
Heel belangrijk om herbesmetting te voorkomen: Alles elke dag, of vaker goed uitkoken! Ook fopspenen en spuugdoekjes. En niet zelf de speen even in je mond steken want dan geef je het weer door zonder dat je zelf last hebt.
Hier ook spruw gehad. Ik gaf borstvoeding. Het is inderdaad erg hardnekkig hoor! Ik gaf haar 4x per dag direct na de voeding en daarna idd pas boeren. Dan smeerde ik het spul ook op mijn tepels (voor het geval je vrouw borstvoeding geeft) En dan afdekken met schone zoogcompressen. Wij hebben 5 flesjes achter elkaar moeten geven voordat het goed weg was. Houd het dus goed in de gaten hoor! Wanneer het nog niet helemaal weg is een nieuw flesje vragen (zonder stopdag) anders krijg je het niet weg... En alles vaak uitkoken. (flessen en spenen) Succes!
Mijn dochter heeft ook spruw gehad en gaf haar ook 4x per dag nystatine na de fles. Ik gaf haar eerst een slokje afgekoeld gekookt water zodat de melkresten beetje weggespoeld werden en daarna de nystatine... Ik noemde het altijd haar toetje want ze vond het heerlijk Heb 2 kuren gebruikt en op haar tong verdween het als sneeuw voor de zon maar in haar wangen bleef het nog daarna heb ik daktarin gekregen en dat moest ik mijn vinger (met een gaasje) in haar mond smeren op een beetje op haar speentje. Dat is namelijk een stuk dikker en werd mijn verteld heel voorzichtig mee te zijn ivm het stikken. Daarna is het gelukkig snel weggegaan.
hey tja na een paar dagen gebruikt te hebben merk ik dat met een pipetje inbrengen geen succes is... het gaat erin , maar voeding komt eruit... nu proberen we het maar met een gaasje, maar het lukt me niet echt om in haar mondje te komen, ze gaat op het gaasje zuigen hahhaah gek kind wellicht toch maar proberen met een wattenstaaf we geven flesvoeding en koken ze idd iedere keer uit, gelukkig flesjes zat ... heb ook al de dokter gebeld over het spugen en gevraagd of ze geen anders spul hebben, maar dactarin (ofzoiets) wordt niet aangeraden voor kinderen onder de 4 maanden ik ga proberen om het na elk flesje te geven via een wattestaafje .. ben benieuwd bedankt dames
Zo zie je maar dat elke huisarts anders is. Mijn dochter was nog geen 2 maanden toen ze daktarin kreeg en ik ken inderdaad ook iemand die kreeg het ook niet van de huisarts. Er werd me wel 100x gezegd hoe voorzichtig ik er mee moest zijn maar het ging goed. Ik deed het pipetje een klein beetje in haar mond en dan drukte ik langzaam steeds een beetje erin.. alleen mijn dochter zoog al zo hard aan het pipetje dat het er vanzelf uit kwam haha Hoop dat het snel weg is voor haar!
ja idd iedereen zegt wat anders :S nu zuigt die van mij op het wattestaafje, werkt echter wel beter dan het gaasje want zodra ze zuigt draai ik het wattestaafje op haar tong... hopelijk helpt het snel vooral op haar lippen ziet het er echt erg uit.. als of het droog is .... arme meid
hoi bezorgde papa. Spruw kan heel hardnekkig zijn. Ben er nu inmiddels al weer even vanaf maar bleef terugkomen waarschijnlijk omdat ons zoontje veel spugt. Je moet het heel consequent geven en geen stopdag. Ze moeten het aantal ml binnen krijgen wat vermeld staat. Volgens cbarts komt zit het in hun systeem en zo pak je het ook van binnen aan. Alles goed uitkoken. Ik had meerdere spenen en hij kreeg naar iedere voeding een schone.
Hier een spruw expert Nystatine werkte voor geen meter vonden wij de spruw ging niet over... Wat hier wel super goed werkt en het hoeft maar 1 keer per 24 Gentiaan Violet.... Met een wattenstaafje de binnenkant van het mondje paars verven en de lipjes en na een aantal dagen was het over maar wel de 7 dagen afgemaakt. Suc6 er mee
Hier werkte de nystatine ook voor geen meter. ze slikte het spul direkt door dus er bleef nauwelijks iets achter op de plekjes. verder vondt ik het erg apart dat ik elke dag flesjes en alles uit moest koken om herbesmettiing te voorkomen, maar dat je wel steeds hetzelfde pipetje in het mondje (en vervolgens in het flesje) duwt. en het pipetje kan niet tegen een sterilisator-beurtje hij ging er zo in: | en kwam er zo uit ( heb toen toch dactarin gekregen maar wel met het dringende advies om echt niet teveel te gebruiken en het goed moest verdelen in het mondje en niet teveel achter elkaar. ze was toen 8 weken oud. daktarin is dikker, dus hecht beter in het mondje. maar met het risico dat het zich ophoopt in het mondje en ze erin kunnen verslikken/stikken. schijnt al een paar x gebeurd te zijn. vandaar dat ze het niet voorschrijven voor jonge kindjes. maar goed, als het 1 niet helpt dan moet je wat he. met daktarin waren de plekjes binnen een dag verdwenen.