Even een kleine impressie van de sweettable qua decoratie. De taart woord een 4 lagen taart, met een kruisje boven op, bewerkt met bloemen, pareltjes en gouden strass band. Verder maak ik nog cakepops, met gouden en roze suikerkristallen en mini cupcakes. En zo heb ik hier en daar nog wel wat ideeën
Hoi, Wat een schitterende taarten zie ik voorbij komen ! Weet niet of mijn vraag hier op de juiste plaats is maar ik ben op zoek naar een (kleine) taart voor volgende week maandag. Het betreft een taart voor 8 personen en het liefst een regenboog taart en een leuke (in overleg) buitenkant van fondant/marsenpijn. Omgeving Rotterdam! Als iemand hier tijd/zin in heeft kan je mij dan een pm sturen met de vraagprijs etc. Alvast bedankt!
Ik heb wel een leuk adresje voor je van een vriendin van mij winkel zit in Den Hoorn (naast Delft).. haar website is mevrouw baktaart en ze heet nancy..
Kwil cakepops maken maar zie verschillende recepten. Sommige maken de vormpjes in een cakepopvorm, andere verkruimelen de cake met wat boter en maken daarvan de bolletjes. ik zoek de lekkerste variant. Wat is de beste variant.
Hier was de cake met boter echt zooooo geen succes, die waten echt ranzig en niet te eten. De keer der na heb ik cake beslag en cupcake beslag meteen in die pan gedaan, en die waren lekker.
Verkruimelde cake kun je beter met icing aan elkaar plakken, dan zijn ze wel lekker. Ik gebruik de icing mix van xenos ervoor. Met boter wordt het veel te vet. In de cake zit ook al boter.
Hooiii dames, Ff een vraagje voor jullie. Wie heeft voor mij HET recept van biscuit? Ik maak gwn af en toe een slagroomtaartje maar de cake is bij mij altijd droog, echt heel jammer. Of zou t gwn aan mijn oven liggen?
Voor de bescuit gebruikte ik altijd de mix te koop bij de jamin. Vind ik persoonlijk lekkerder als zelfgemaakte. Ben inmiddels gestopt omdat het me gewoon te duur was. Deed het te weinig en kon daardoor vaak fondant en andere ingrediënten weg gooien. Maar onderstaand een aantal van mijn baksels. Vind de sprongebob, borstentaart (voor mijn vriend op het werk) en de make-up taart voor mijn dochters 10 de verjaardag het leukst.
Mooi hoor al die taarten. Wil me er ook aan wagen maar ben bang dat het niet zo goed lukt. wel laatst een rolcake gemaakt en die was perfect. Maar niemand heeft ervan gegeten.
Dames al een tijd niet gebakken. Nu wil ik (even afwachten of ik een kraamtijd ga hebben) simpele cupcakes maken voor dan. Ik heb van die instekertjes met hoera een jongen. Wat kan ik van te voren maken en invriezen en hoe lang van tevoren kan dat? En hebben jullie nog ideetjes wat snel klaar is en ik niet te lang bij hoef te staan?
Hoi Nijntje, Je kunt gewoon de gehele cupcakes maken en die invriezen, als je ze met fondant maakt en dan in een doos invriest en laat ontdooien in de doos met een zak er omheen, dan moet het goed komen. Zo heb ik voor onze vakantie cupcakes gemaakt voor een doop die tijdens onze vakantie op deze manier werden ontdooid en dat is perfect gegaan!
Okay dus als ik de cupcakes een toef opspuit van botercreme en die invries dat gaat goed? Dan kan na het ontdooien de kraamverzorgster er muisjes over strooien stekertje erin en klaar.
Ooh je wilt er een toef op hebben? Dat denk ik niet dat dat kan, maar dat weer ik niet zeker. Ik dacht dat je ze alleen wilde versieren met fondant..