Is niet van mij, maar van iemand op fb. Gaat om de waarschuwing, de meesten hebben hier al kinderen en/of de kinderwens. Vandaag een rare en nare dag. Gister een leuk bakje gemaakt met een plantje en wat gedroogde versiersels van de action. Helaas dacht onze kat en Romy ( dochter van 3 jaar) dat een van die versiersels wel eetbaar was. Dit was een papaverbol en een opiaat. Word gebruikt voor medicatie en als drugs. Kat eerst helemaal raar. Daarna begon Romy, naar huisarts en ziekenhuis hele dag daar geweest, nu weer thuis. Maar wat een raar spul we hebben alle emoties van een kind en dan 10 keer erger gezien. Romy was even Romy niet meer. Google papaverbol en kijk of je ze thuis hebt liggen gooi ze A.U.B gelijk in de kliko!!! Is echt gevaarlijk. En je wil je kind of huisdier zo niet meemaken. Ik kreeg het niet van de vet gedrukte letters af, sorry hiervoor.
Zal je kind maar zijn Joycey dan lach je denk ik niet meer. Ze heeft de hele dag in het zkh door gebracht. Gaat nu beter met het meisje, de kat is nog niet tot rust en is nog afwachten hoe dit gaat lopen.
Ja ik ook wel, maar ik denk dat heel veel mensen daar niet bij stilstaan in de gedroogde en overgespoten kleurige variant. Maar hopelijk staan de mensen er nu toch weer even bij stil, dat ook al zou je het zelf wel weten, je kinderen dat niet doen. Kinderen zijn nu eenmaal een stuk impulsiever.
Heb het doorgestuurd naar de action Facebook, bedankt voor de waarschuwing en ik hoop dat het met een sisser af loopt
Nee, opium. In ieder geval sommige papavers. En van opium kun je weer heroïne maken. Coke maken ze van de cocaplant.
Meisje gaat beter gelukkig, maar de poes is nog afwachten. Is een jong beestje en de da durft geen medicatie te geven, omdat ze niet weten hoe de poes er op reageren kan icm met de papaverbollen.
Ts, ken jij die persoon van het berichtje persoonlijk? Ik geloof dit soort dingen meestal niet zo snel.. waarom zou een meisje van 3 ooit een droge papaverbol in haar mond stoppen en opeten? Dat een kat ermee speelt ok.. aghja ik weet het niet, er komen zoveel belachelijke berichten voorbij op facebook ! Mocht je ze persoonlijk kennen en het is echt gebeurd is het natuurlijk erg sneu, maar in mijn ogen als je zo snel onder invloed van papaverbollen van de action werd waren ze constant uitverkocht
Mijn moeder had ze ook in huis vroeger, en wij moesten het niet proberen om er aan te komen. Ze heeft ons altijd gewaarschuwd ervoor. Ergens vind ik het wel jammer dat veel kennis over planten en dieren verloren gaat. Het kan zoveel uit maken.
Ja klopt, mijn moeder heeft het me ook verteld toen ze vroeger bij ons in de tuin stonden.. ik stond versteld dat daar drugs van gemaakt werden en ben het nooit meer vergeten!
En wij konden de klaproos gewoon in het wild vinden. En ik vond ze nu niet echt eetbaar uit zien, maar ja wie weet wat een 3 jarige denkt. Gelukkig is het goed afgelopen.
Ik snapte er eerst niks van, ik kon dat nog helemaal niet en het klonk niet best. Na Googlen zag ik pas wat het was! Jeetje dat ze dat dan nog verkopen. Echt vreselijk voor jullie deze dag. Hopelijk gaat het nu ietsje beter met ze. Sterkte, liefs X
Gelukkig gaat het met jullie meisje beter. Sterkte voor jullie poes, nu maar gauw hopen dat jullie jonkie gauw beter wordt
Last van hormonen? Jeetje, ik doe er smileys bij omdat ik de bijdehand uithing over van welk plantje welke drugs gemaakt wordt... Even serieus... (let op, niet grappig bedoeld), ik ben altijd sceptisch als het om dit type berichten gaat: - heeft deze persoon melding gemaakt bij de Voedsel en Waren autoriteit? - waarom heeft Action geen waarschuwing uitgedaan? - Heeft iemand al gekeken of deze decoratie bij de VWA bekend is? Ik kan het niet vinden. NVWA | Waarschuwingen non-food - Wat doet een klein kind met dit soort woningdecoratie in het mondje? Je legt toch ook geen knikkers voor het oprapen? - Hoezo gaan mensen er blindelings van uit dat dingen die slecht kunnen zijn, niet verkocht mogen worden? We hebben jarenlang weekmakers in het plastic gehad die zwaar giftig waren. - Weten mensen of hun, en zo ja welke kamerplanten giftig zijn voor kinderen/huisdieren? - en als laatste, Facebook staat vol met hoaxes (nepwaarschuwingen) en heel oude berichten die telkens terug komen.