Wat leven we toch in een prachtig land. Jammer alleen dat het geld niet helemaal verdeeld wordt zoals ik het eerlijk zou vinden. Één van de twee uitkeringen begrijp ik, maar de rest,..... Onbegrijpelijk!!!! En je kunt natuurlijk nog meer trucs uithalen door alleenstaand te zijn voor extra toeslagen, terwijl je half samenwoont. Dat komt in dit land vaak ook gewoon beter uit. Er zijn genoeg studenten die misbruik maken van de uitwonende beurs terwijl ze thuis wonen. Het is gewoon heel erg krom!!! Fijn voor Ruby en mensen in vergelijkbare situaties, helaas voor anderen die keihard worden getroffen en het zo hard nodig hebben. En ga er maar vanuit dat op sites alleen BRUTO bedragen genoemd worden. En Ruby, ik hoop dat je je niet wezenloos schrikt als je straks een salaris ontvangt van ongeveer de helft van wat je nu krijgt. Want dat is realiteit als je net bent afgestudeerd. Hopelijk voeg je dan daad bij woord en pak je elke baan die je pakken kan voor dat salaris.
Ik googlede even en las trouwens dat uitkeringen toegekend na 2010 niet meer samen kunnen gaan met een volledige stufi. Gelukkig is daar dus al wat aan gedaan.
Oja en ontopic,.. Hier bijna 3 kindjes en wij hebben idd wel wat meer te besteden. Maar goed, onze vaste lasten zijn ook een stuk hoger. We zouden veel luxe in moeten leveren als we ook zoiets zouden krijgen.
Als t zo is ben ik alleen maar blij dat ik er door dit topic achter ben gekomen dat ik mijn stufi moet stoppen. Ik ben wel iemand die eerlijk aan de regels wil houden. Ga maandag alles ff onderzoeken. Ik lees wel dat als je wajong hebt de prestatiebeurs kan omzetten in een gift. Dit zou voor mij wel heel gunstig zijn omdat ik wel mijn uiterste best doe maar dagelijks bang ben dat ik t niet red en daar heel veel stress door heb. Natuurlijk wil ik mijn diploma maar er valt dan veel stress van me af.
Ik verdien in verhouding ook meer dan mijn man. Dat komt door de loonbelasting, bij mij gaat er maar 33 % (zoiets?) af en bij mijn man 42% we doen hetzelfde werk.
Meid, wat een bedrag! Maar pas op hoor, ik heb een paar jaar terug 130 euro teveel bijverdiend en mag vervolgens al mijn stufi van dat jaar terugbetalen... En ik kreeg ook een 1oudertoeslag van de stufie. Maar als jij zoveel inkomsten hebt, waarom leen jij dan bij in je stufie? Dat je met een wajong misschien een gift krijgt is nog niet zeker. UWV kan je daarbij helpen maar het blijft aan duo of ze dat doen of niet. En je mag een jaar langer over je studie doen hè, sowieso.
Wat bedoel je precies met een jaar? Ik heb verschillende opleidingen gevolgd zonder af te maken omdat ik dat moment een heel onstabiel leven leidde. Ik weet dat je dus normaal 10 jaar mag doen voor je een diploma hebt gehaald voor het niveau van inschrijving. Betekend het dan dat ik er 11 jaar over mag doen? Wat bedoel je precies met dat ik bijleen?
Hier misschien voor sommige mensen een handige site om de Wajong te berekenen : //www.uwv.nl/wajong/fasevragen/mijn_inkomen_tijdens_wajong/rekenhulp_wajong.aspx Ik zelf heb een Wajong uitkering maar woon (nog) bij mijn ouders en ik ging tot verleden jaar nog naar school dus is nog erg weinig. Wel druk op zoek naar een baan (gastouder) En zelf (nog) geen kinderen maar al jaren een wens voor een groot gezin (5 of meer kinderen ). Heb trouwens alle reacties gelezen en vind inderdaad sommige bedragen erg hoog! Ook voor een gezin met 4 kinderen. Ik ken veel gezinnen met 3 of meer kinderen die het ook van een uitkering redden, moeilijk maar het lukt wel. Respect voor alle mensen die van iets minder leven en toch zo gelukkig zijn!
Ik had wel trouwens gewoon netjes aan het uwv doorgegeven dat ik naar school ga. Via zo een wijzigings formulier. Maar ik zal ze er nog een keer voor opbellen.
Gnoha, even een hele foute brutale vraag hoor.. maar met een wajong moet er toch best wat met je aan de hand zijn lijkt me? Is die wens voor 5 of meer kinderen puur een wens of zie je die ook daadwerkelijk in vervulling gaan? Vooral in jouw situatie (ik heb geen idee wat je beperking(en) zijn trouwens)
Ik durfde dat dus niet te vragen, maar vroeg me dat dus ook af. Al denk ik dat je ook moeilijk kan inschatten hoe het is om kinderen te hebben en hoe zwaar dat kan zijn.
Maar ze heeft toch nog geen kinderen, denk dat de meesten (ook zonder beperking) wel bepaalde verwachtingen van tevoren hebben die uiteindelijk helemaal anders lopen. Een vriendin van mij zei eens dat ze 'zoveel mogelijk kinderen wilde, al kreeg ze er ieder jaar 1'. Nou, nu heeft ze er 3 en zit ze echt wel aan de anticonceptie en trekt zelfs dat (3 kleine kinderen) eigenlijk niet eens... Denk toch dat dat een stukje (en dat bedoel ik niet rot en zeker niet presoonlijk tegen Gnoha, want zo zijn veel vrouwen) naïviteit is. Je weet van tevoren gewoon nooit hoe het echt is om een kind te hebben, laat staan een aantal.
Ik heb de rest niet gelezen, dus reageer even op je begin post. Ik wou dat we 2600 euro pm hadden Wij halen dat bij lange na niet en we kunnen dan wel niet weekenden weg, maar de kasten staan wel vol met eten ed. Kinderen lopen er goed gekleed bij en zijn gelukkig.
Dat vroeg ik mij ook af. Ik vermoed dat ze nog redelijk jong is, en dus naïef, omdat ze nog thuis woont.
10 jaar? ik dacht dat dat was verandert en dat je studi moest halen binnen de duur van de studi en maximaal een jaar uitstel kon vragen? iemand die weet hoe dit precies zit?
ik zei vroeger ook altijd ik wil mijn eigen voetbal elftal. maar nu ik twee kinderen heb weet ik dat dat echt niet haalbaar is en wil nu nog maximaal 1. mijn man is alleen niet van mening verandert als het aan hem ligt nemen we nog 10 kinderen.
Ik ga ze ook daar naar vragen. Maar die nieuwe regel ging pas in toen ik mijn diploma onder mijn niveau had gehaald maar nu moet ik dus een diploma halen op mijn niveau. En omdat ik anders moet terug betalen juist omdat je voor 10 jaar je diploma moet halen ben ik ook naar school gegaan. Heb jij de bron ervan over hoe en wat?