Meiden misschien weten jullie iets voor mijn zoontje HIj is zindelijk en kan over netjes op de wc plassen, allemaal geen enkel probleem Hij weet precies wanneer hij moet poepen en vraagt dan netjes om een luier en neemt de tijd om te poepen. Dat is dus juist het ding, hij durft met geen enkele manier op de wc te poepen. We hebben al van alles geprobeerd, een stikkers, belonen, praten als brugman waarom hij op de wc moet poepen (bijna naar school) enz enz. Als we Quinn geen luier geven, dan houd hij het op, krijgt buikpijn en raakt enorm verstopt, gevolg, nog meer moeite hebben met poepen. Iemand nog een geweldig plan hiervoor?
onze buurjongen had dit met 4+ jaar oud, hij kreeg vezels van de HA om zijn darmen te stimuleren in zijn toetje gedaan en tijdje. en nu gaat het goed.maar moet die vezels nog steeds gebruiken.
Wij hadden (en hebben weer opnieuw) hetzelfde probleem met Lianna. Nadat we 1 keer 'n klysma gezet hadden (zodat ze het wel op de wc moest doen) was ze over haar angst heen. Het is eventjes goed gegaan en nu weigert ze weer en poept ze gewoon in haar broek. Als ik vraag waarom ze niet op de wc poept dan geeft ze aan dat dat niet leuk is om te doen.
Mijn collega had dat ook met haar dochter!! Zij heeft heeft toen stiekem een gat in de luier geknipt en met luier en al op de wc gezet van ga maar drukken. Toen was ze reuze trots dat het toch gelukt was en deed het daarna gewoon op de wc. Je moet wat he, misschien lukt het hem ook zo.
mijn oudste heeft tot 5 jaar in een luier gepoept.. die werd panisch bij idee dat op wc te moeten doen.. tot die keer per ongeluk poepte.. toen was de angst weg.. hij poepte altijd net voor dat die ging slapen.. dus overdag gelukkig geen gedoe met luiers.
Hier dus hetzelfde probleem. Ze is zindelijk als het om plassen aangaat, maar poepen lukt niet. Ze houdt het gewoon op zie ik. Zelfs een luier werkt dus niet. Nu is het probleem waarschijnlijk dat het pijlijk is en wil ze helemaal niet. Zo zielig, want het gaat zo goed zonder luier.
Ik heb geen ervaring. Maar waar ik wel eens over gehoord heb is dat kinderen verschil maken in wc. Dat ze bijv. een plons wc enger vinden dan eentje waar de drol bijv blijft liggen.. Beetje stom misschien maar misschien dat het voor jullie kindjes verschil kan maken.. Als ie plonst tegen de billetjes vinden ze dat misschien niet zo fijn!.
Meiden bedankt voor jullie reactie's Zal nog even een toevoeging doen. Quinn wil gewoon niet op de wc, we hebben gezegt dat hij een kado mag uitzoeken als hij op de wc heeft gepoept, en hij weet precies wat hij wilt hebben, maar toch is zijn angst (denk dat dat het is) groter dan de wil voor het kado. Quinn wil niet op het potje, want hij vind het totaal niet lekker zitten,. Ook met een luier wil hij niet op de wc, hij wil gewoon helemaal niet op de wc zitten (hij plast staant namelijk) We hebben het ook een hele tijd genegeerd, maar dat vind hij allang best. We gegeven hem sinds deze week maar weer roosvicee laxo want het poepen is weer drama, nu heeft hij al 2 dagen niet gepoept, en dat is voor hem lang want hij poept normaal zo 2x per dag. Als hij vandaag niet gepoept heeft bel ik morgen maar de ha op. IK hoop dat school hem straks over de drempel heen brengt dat andere kindjes wel op de wc poepen hem helpen. Al zit hij nu op het kdc en psz en daar zou het toch ook moeten zien. Op school mag hij geen luier aan om te poepen namelijk, dus ben zo bang dat hij straks nog meer ellende krijgt hierin Als er nog ideeen zijn graag
mijn dochter is in september 5 geworden en hetzelfde verhaal. Ze vraagt om de luier en met 5 seconde is ze klaar, maar ze durft echt niet op de wc. Bij artsen en al geweest, maar nu laat ik het zo en wacht totdat ze zelf over de drempel heen is. Ze werd zo'n onzeker meisje en nu wordt ze steeds zekerder.
Mijn dochter was helemaal plaszindelijk, maar poepen deed ze in dr onderbroek. Als ik een luier aandeed, ging ze daar ook weer in plassen, ook zo zonde. Dat vond ik dus niet zo geslaagd, dus ook t eea geprobeerd. Belonen, stimuleren, heb zelfs lekkers beloofd (geheel tegen mijn principes in); lukte allemaal niet. Wat wel werkte: "als je op de wc poept, ga ik heel hard klapperen!!" (haar woord voor klappen) Dat vind ze kennelijk heel erg leuk en dat was de juiste snaar bij haar. Haha Gebruik t nog wel eens als ik wil dat ze iets doet. Kan me goed voorstellen dat dit absoluut niet bij ieder kind werkt, maar wie weet!
Hier nog 1 die niet poept op wc of potje. Nu ligt dat misschien ook aan zijn houden met betrekking tot poepen, hij doet het staand, dat is nogal een verschil met op de wc zitten om te poepen, het zit niet lekker. Pot is te laag, wc te hoog ook met opstapje. ik heb ook een cadeau beloofd, hij heeft het ook geprobeerd, maar het lukt hem niet en dan houdt hij het dus op. gelukkig poept hij altijd vlak nadat hij uit bed komt of na het avondeten, dus overdag gelukkig geen gedoe met pampers. Ik heb het er maar even niet meer over, meestal komt het dan vanzelf bij hem. Was met zindelijk worden ook, 2 maanden geleden kwam hij er zelf mee en binnen 2 dagen was het gebeurt
Quinn poept ook staand, hangend/leunend aan tafel f de armleunig van de bank. Quinn heeft vandaag na 5 dagen eindelijk kunnen poepen, kind heeft het uit geschreeuwd van de pijn. Heb vandaag de ha proberen te bellen, maar waren niet te bereiken. MOrgen opnieuw bellen, want dit kan zo niet meer, arme ziel
Wat zielig voor hem. Arm mannetje. Ik laat het bij mijn zoontje nu maar even met rust, hij heeft normaal geen probleem met poepen en dat wil ik graag zo houden. Over een week of 2 als het dan nog niet uit hemzelf komt, ga ik hem met pamper en al op de wc zetten en eens kijken hoe dat gaat. Ik zet er geen druk achter, dat werkt hier toch averechts.
Mijn dochter had enorme poepangst door obstipatie. Toen ze zindelijk was ook geregeld in de broek gepoept omdat ze niet anders durfde. Door de obstipatie zagen wij het wel aankomen en ik ben gewoon elke keer bij haar gaan zitten en zij op het potje. Na een paar weken poepen op het potje (wat na 3 keer niet eng meer was) ging ze zonder problemen naar de wc.
Quinn is vandaag bij de dokter geweest en we hebben op onze lazer gehad! Waarom we zo lang hebben gewacht om hier mee langs te komen, en ik wacht nooit lang maar hierbij ben ik bij in geschoten en ach wat voel ik me slecht!! Quinn heeft dus luie darmen, zeker ook te verwijten aan het slechte eten van hem. Dus we hadden eerder aan de bel moeten trekken. Vandaag heeft hij een laxeerpil gekregen, zn darmen moeten leeg, werkt het niet voldoende morgen nog eentje. Voor een jaar lang krijgt hij een poeder en dan moet het beter gaan. Weet even niet hoe het heet, want Quinn logeert 2 daagjes bij oma (oma is met hem naar de ha geweest) Ik kan me zelf echt wel voor mn kop slaan
Meis, je doet wat je kunt doen. En kun jij raden dat je zoontje luie darmen heeft? De keuzes die je maakt hebt zijn gedaan. Ga nu gewoon goed omtafel met de HA en evt een dietist. Eerst die darmen weer goed opgang en soepele ontlasting en dan komt die luier wel. Voordat ze deur uit zijn, komt het vast goed Met dat laaste hou ik me ook maar vast. Mijn dochter is net 3, al een tijd helemaal zindelijk, maar poepen op de WC ho maar. Ze heeft geen poepproblemen, ze wil alleen niet op de wc. Ze weet donders goed wanneer ze moet. Vraagt om een luier, en 10 sec later is het klaar. Ik heb nu maar besloten het een tijd met rust te laten. Ze wil gewoon niet, ik hoop wel dat het goed komt voor ze naar school gaat, we hebben gelukkig nog een jaar. Anders ben ik bang dat er wel een probleem gaat komen. Ze poept namelijk vaak wel 2x soms 3x op een dag. We wachten af, maar ik vond de tip met een gat in de luier nog wel een goeie!