Hello, ik ben nieuw op dit forum dus geen idee of ik het goed doe. Ik ben in maart uitgerekend dus heb dringend jullie hulp nodig. Ik twijfel tussen de namen Sia en Féline voor ons kleine meid. Wat vinden jullie het mooiste?
Ik vind beide niet echt mooi. Sia komt uit jaar kruik en Feline katachtige. Maar qua uitspraak zeg ik dan maar feline
Thanks voor je reactie, ik snap wat je bedoelt met katachtige, maar feline (in het engels katachtige) wordt heel anders uitgesproken dan Féline in het Nederlands natuurlijk. Hele andere uitspraak, maar ik had door het katachtige verhaal eerder ook mijn twijfels. Wat vind jij een mooie naam? Tips zijn altijd welkom .
Sia. Ik vind de betekenis van Feline niet leuk (ondanks dat ik van katten houd, maar katachtige vind ik gewoon geen leuke betekenis)
Ik vind Feline/Féline mooi! Wel denk ik dat je het haar zonder streepje op de e makkelijker maakt. Mijn dochter heeft een naam met een é waarbij dat volgens mij vaker voorkomt dan bij Feline, en toch laten de meeste mensen dat streepje weg, echt irritant. Wat betreft de betekenis: het komt toevallig overeen met het Engelse woord voor katachtig, maar qua naam wordt het vaak eerder beschouwd als de vrouwelijke vorm van Felix, wat 'gelukkig' betekent. Prachtige betekenis dus. En ik zou me ook niet laten weerhouden door de betekenis 'katachtig', zo erg is dat ook weer niet. Bij heel veel gangbare namen zijn we ons niet bewust van de betekenis maar het komt vrij vaak voor dat ze een niet zo fijne betekenis hebben. Zo betekenen Maria en de daarvan afgeleide namen 'bitterheid', en Rachel betekent 'lam'. Sia vind ik qua klank op zich ook mooi, maar daarbij heb ik wel heel sterk de associatie met de zangeres.
Ik ken een Zya, vind het daarom wat minder dat de schrijfwijze niet meteen duidelijk is. Ik vind Feline een leuke naam. Ik weet dat het in het Engels katachtige is, maar daar zou ik me niet zo snel aan storen. MMisschien juist omdat ik wel van katten houdt
Heb Feline gestemd, hoewel ik dat het eigenlijk ‘net niet’ vind, omdat ik het niet uit m’n hoofd kan zetten dat het katachtige betekent. Maar Feline wel 100% mooier dan Sia, dus makkelijke keus. Bij Sia denk ik aan dat zeiknummer. Bovendien vind ik het ook geen naam (sorry). Nóg liever Philine. Of anders Céline.
Heb je Sia gegoogled? Zou voor mij een nee zijn. Dan liever Feline al vind ik het zo 2 totaal verschillende namen. Heb je meerdere kinderen? En of nog andere namen die je aanspreken?
Bedoel je dat er een zangeres is die Sia heet? Weet je wat het lastig is? Als je alles maar blijft googelen, kom je er nooit uit denk ik… Bijna alle namen hebben wel een bepaalde associatie met iets of iemand. Met een dier, mens of iemand uit je kring die je niet zo leuk vindt. Ik ben bij Sia (nog niks) schokkends tegenkomen jij wel? Het zijn idd 2 hele verschillende namen, Sia hadden we eigenlijk al voordat ik zwanger was en de naam Féline kwam later. We hadden ook nog de naam Kyra, maar ook daar weer veel associaties mee en de naam Julia, wat al helemaal populair is nu. Dus ja, zoooo lastig. En het is ons 1e kindje☺️