Ik had een vraagje, Mijn vriend heeft blond haar en vroeger als baby had hij soms zelfs een rossige gloed, als peuter en kleuter wit/blond haar, nu nog steeds blond. Ik daarin tegen heb midden bruin haar ik ben nooit blond geweest. Maar het nichtje van mijn vriend heeft echt rood haar..hoe groot is de kans dat wij een kindje krijgen met rood haar?
Ik heb geen idee maar ik weet wel dat het heel raar kan zijn. Mijn vriend en ik zijn allebei donekr en onze zoon is echt megablond (in de winter wat minder maar in de zomer echt blond blond) de broer van mijn vriend was ook zo blond toen hij klein was maar voor de rest is iedereen in zijn familie donker. Ook bij mij in de familie is iedereen donker.... x
Het ligt eraan of jij ook het gen voor rood haar draagt of niet. Het is een recessief gen en je kan het dragen zonder het te zien aan je haarkleur. Draag jij dat niet, dan krijgen jullie nooit een kindje met rood haar. Draag jij het wel, dan is er een heel erg klein kansje.
Als ik het zo lees kun je het idd nooit zeggen, maar naar mijn weten heb ik geen rood gen, tenminste bij m'n moeders kant als mijn vaders kant niet. Alleen aan mijn man,s kant dan
Mijn ouders hebben beide donker haar en toch echt 3 kinderen met rood haar waar ik er 1 van ben.. ! Waar t precies vandaan komt geen idee maar t is wel mooi..
Oe dat durf ik niet te zeggen. Ik ben rood, vader is blond met rossige baard, maar mijn moeder is erg DONKERbruin, zwarte wenkbrauwen en wordt flink bruin in de zomer, hahah mensen hebben zelfs aan haar gevraagd of ik geadopteerd was Ik ben momenteel in verwachting en ook erg nieuwsschierig.. Ik ben dan natuurlijk roodharig maar mijn vriend heeft donker haar, bruine ogen, en wordt ook snel bruin in de zon.. MAAR zijn zus is blond met sproeten en zijn vader heeft een rossige baard. Kan alle kanten dan op volgens mij?
Nou ben benieuwd, bij wie is de haarkleur ook blond? zoals bij mijn man en hoe is je eigen haarkleur? Ook bruin zoals ik? wat is dan de haarkleur van jullie kindertjes?
Haarkleurvererving is zoveel ingewikkelder dan een optelsom van jouw eigen kleur en die van je man. Zoals eerder gezegd: als rood haar in jouw familie niet voorkomt, krijgt je kindje geen rood haar. Onze dochter is rood, terwijl wij beide blond zijn, maar het zit dus bij beide in de familie.
Bij mij komt het niet in de familie voor, bij ons in de familie meer middenbruin tot donker bruin, bij mijn man veel blond alleen zijn nichtje is rood, en soms zie ik op zijn kin als hij zich niet goed geschoren heeft wat rode haartjes haha
@babyproject dat is te simpel gezegd, een familie kan wel rode genen dragen zonder dat dat tot uiting is gekomen. Tis maar net met welke genen ze gecombineerd zijn en welke dominant waren.
Ik bedoelde dus "als het gen voor rood haar in jouw familie niet voorkomt"... Ik verwees naar de opmerking van nense.
in mijn vaders familie zit er in iedere generatie 1 rood harige. zus van mn oma had rood haar.. rest bruin (14 broers en zussen) oudste broer van mn vader is rood.. de rest blond of bruin (9broers en zussen) en mn nichtje (dochter van mn vaders jongste zus) is rood.. het is afwachten tot ik of een van mn nichten of neven een rood kindje krijgt oja de kids met rood haar hebben allen ouders die beide donker haar hebben de roodharige oom heeft gewoon hoogblonde kids
Wij zijn beiden bruin maar manlief heeft rode baardharen als hij hem laat staan. Ik hoopte heel erg op een kimdje met rood haar, vind dat zo mooi! Maar mijn oudste is bruin en mijn tweede blond. Wie weet de derde!
Ik ben zelf niet roodharig maar in mijn familie komt best veel rood haar voor, dus ik was ook erg benieuwd naar de haarkleur van mijn dochter. Ze had al bij de geboorte een enorme bos lichtbruin haar, maar ze werd al snel lichter en inmiddels is het exact dezelfde kleur donkerblond geworden als dat van mij. Mijn vriend heeft overigens heel donkerbruin haar, maar was als kind (tot een jaar of 7) echt witblond! Volgens mij is het dus echt niet te voorspellen, welke kleur het uiteindelijk wordt!
Denk ook dat het gewoon niet voorspellen is..... Erfelijkheidsleer is sowieso erg moeilijk stof, omdat je dus inderdaad niet weet welke genen "op de achtergrond meedraaien"..... Zo heeft er jaren geleden een stuk in panorama gestaan over 2 afrikanen die SAMEN een blank kindje hadden gekregen.... Blijkbaar hadden ze allebei ergens in de lijn een blanke voorouder en waren net DIE genen gekruist....